şükela:  tümü | bugün
  • almanya koln civarında bulunan kesinlikle magic mountainden sonra fazla bisey ifade etmeyecek rollercoaster vs. gibi seyler bulunduran six flags benzeri park.
  • 1 mayıs 2001 tarihinde trenlerinde çıkan bir yangın sonucu ciddi bir miktarlarda yaralı vermiş olmasına rağmen hala ayakta durabilen park. köln am bruhl'dedir.
  • mystery castle isimli bir seye sahip eglence parkı. bir kule içinde, koltuklara bağlanarak 65 metreye 5 saniyede çıkmanızı ve aynı hızda inmenizi garanti ediyor. (bkz: free fall)
    kule çıkışında insanların yüz ifadelerini izlemek çok eğlenceli.

http://www.phantasialand.de/
  • (bkz: brühl)
  • avrupadaki diğer eğlence parklarına(2 dak rollercoaster icin 90 dakika sira beklenir) kıyaslarsan kalabalık olduğu zaman bile atraksiyonlarda sıranın olmadığı eğlence parkı...
  • brühl'de bulunan eğlence parkı. mystery castle, river quest (suların içinden geçildiği için sırılsıklam oluyorsunuz), winja's fear, winja's force, black mamba önerilir. bir de talocan var ben izlerken fena oldum, binmeye cesaret edemedim. videosu şurada
  • tam anlamıyla tadını çıkarmak için erken gitmek, tüm günü orada geçirmek gerekir. river quest, talocan ve black mamba en zevklileridir ama hızınızı almayıp bir şey olmaz yea diyerek peşpeşe binerseniz eve dönüşte baş ağrısı kaçınılmaz oluyor maalesef.
  • bonn ya da köln e gidilirse kesinlikle sehir icinde gezmekten daha eglenceli olacak bir yerdir.

gercekten eglenceli bir yer, 2012 ekimde gittim ben, icindeki birkac farkli temaya yeni bir tema daha ekleniyordu hatirlayamadim simdi.

asagi yukari cocuklar harici olan atraksyonlar güzel, sinemasi cok cok basarisiz, river quest de cidden cok anlamsiz.unutmadan hollywood turu dedigi sey utanilacak derecede kötü.

black mamba, winjas fear and force, colorado, mystery castle özellikle cok eglenceli. birde 1,30 dakika zifiri karanlikta giden rollercoaster var o da cok güzel.
  • demin burdan geldik.

giris saatimiz 9:30

cikisimiz 16:00

bindigimiz atraksiyon sayisi toplamda 4 (dört).

adamakilli binilecek aletlerin bekleme süreleri 80-90 dakika. 1.5 saat ayakta 1 dakikalik zevk icin beklemek istiyorsaniz hafta sonu gelin.

he ama icerisi o kadar güzel ki, orayi da, surayi da görelim vs derken zaman geciyor.

isiniz gücünüz yoksa, hafta ici gelin. zaten bazi aletlerde black mamba & naron ben korkudan gözümü acamadim. bu aletlerde zevk alma isi ikinci, ücüncü kez bindikten sonra cikiyor. ama haftasonu bunu yapacak zamaniniz yok.

disardan yemek getirmek serbest. icerisi ögrenciler filan icin pahali gelebilir ama 10 euro'ya doyuyorsun.

giris 45 euro + 5 euro otopark.

gene gider miyim? haftasonu asla. hafta ici belki.
  • hayatımda gördüğüm en güzel eğlence parkı. black mamba ve onun da ötesinde naron gerçekten yaşanması gereken deneyimler. kış aylarında haftaiçi özellikle öğleden sonra doğru düzgün kuyruk beklenmiyor. sınırsız roller coaster zevki yaşayabilirsiniz. ferrari'nin en üst modeline sahip olsan böyle bir ivmeyi yaşayamazsın, tecrübe edemezsin.