• uzun zamandan beri içinde kıpırdamayan birseylerin kıpırdamasını sağlayan enfes tim buckley sarkısı... ilk defa dinleyenleri bile kaktüs kıvamına getiriyor ve diken diken olan tüyleriniz kolay kolay inmiyor...sanırım yapılacak en güzel şey bıkana kadar tekrar tekrar tekrar tekrar !!!!!

edit : sene 2006, hala tekrarlardayım...
  • yüzlerce defa dinlense de, ilk seferi kadar heyecanlandıran şarkı. aslında şarkı da değil, nerdeyse masal niyetine .. böyle şarkılar yazılan kadınlar, böyle şarkılar yazan adamlar çok eskilerde kaldı çünki.
  • if a fiddler played you a song, my love
    and if i gave you a wheel
    would you spin for my heart and loneliness
    would you spin for my love

if i gave up all of my pride for you
    and only loved you for now
    would you hide my fears and never say
    "tomorrow i must go"

everywhere there's rain my love
    everywhere there's fear

if you tell me a lie i'll cry for you
    tell me of sin and i'll laugh
    if you tell me of all the pain you've had
    i'll never smile again

everywhere there's fear

i can plainly see that our parts have changed
    our sands are shifting around
    need i beg to you for one more day
    to find our lonely love

everywhere there's fear...*
  • şimdi şu kadar mp3 bu kadar cd arasında nasıl oluyor da insan dinleyecek bi tane şey bulamaz, nasıl oluyor da oluyor haleti ruhiyesine kesin çözüm getiren şarkı. mesela bana ömrüm boyunca başka bir şarkı dinleyemeyecekmişim gibi geliyor.

nasıl bişiy bu be!

(bkz: bi şarkı dinledim hayatım değişti)*` :oyvind`
  • harika bir şarkı ve nedense (bkz: içimde ölen biri)
  • sanatçının 1967 yılında yayınlanan goodbye and hello isimli ikinci albümünde yayınlanmıştır ilk olarak. bir başka pop saatinde buluşmak üzere..
  • "artik boyle sarkilar yapmiyorlar"
  • tim buckleyin sesindeki titreşimle hassas bünyelerde nefes darlığına sebep olan şarkı.
  • uzun zaman ara verildikten sonra dinlendiğinde "bi şarkı nasıl bu kadar güzel olabilir " diye ağlatabilme özelliğine sahip, tim buckley'nin goodbye&hello albümünden muhteşem bi şarkı.
hesabın var mı? giriş yap