şükela:  tümü | bugün
 • 25 aralık'ta gösterime giriyor.
 • daniel day-lewis'i oyuncu olarak son kez göreceğimiz film.
 • daniel day-lewis'in sinema kariyerini noktalandıracağı ve yıl sonunda vizyona girecek olan film.

  1950'lerdeki moda dünyasına satirik bir bakış açısı getireceğini tahmin ettiğim filmin belki de en heyecan verici tarafı, there will be blood tayfasının yeniden bir araya geliyor oluşu.
 • fragmanı düşen paul thomas anderson ve daniel day-lewis filmi.

  https://www.youtube.com/watch?v=xnsiqmesvmk

  edit: poster
 • daniel day lewis aylarca dikiş ve terzilik yapmış role hazırlanmak için. her zamanki gibi...
 • fragmanı ve posteri düşmüştür. çeşitli yorumları gelmiştir.

  (bkz: http://obicimsinema.com/phantom-thread-fragman/)
 • fifty shades of grey'in arthouse versiyonu deniyordu. fragman benzerliğin olduğunu doğruladı. sosyeteden/üst sınıftan bir adamın alt sınıftan bir kadınla tanışıp ona aşık olması ve kadına hayal edemeyeceği şeyler yaşatması, adamın takıntıları vs... fragman konudan ziyade daniel'a ve anderson'ın görüntü yönetmenliğine dair daha fazla heyecanlandırdı. görüntüler, mekânlar, kostümler muhteşem görünüyor. imdb'ye göre anderson'ın ilk görüntü yönetmenliği olmuş phantom thread. usta görüntü yönetmeni robert elswit bu filmde anderson'a eşlik edememiş. elswit, suburbicon ve roman j israel esq filmleriyle meşguldü. ama fragmandan göründüğü üzere boşluğu hissedilmeyecek. daniel'a gelirsem... 5 yıl aradan sonra perdelere dönecek, bu da son olacak. dönmesi sevindirici, son kez oluşu üzücü.
 • doğrusu filmin konusu şimdilik ilgimi pek çekmedi. ancak aşağıdaki üç değerli isim filmi kaçınılmaz olarak izlemeye değer kılıyor; umarım hayal kırıklığı yaratmaz.

  yönetmen: paul thomas anderson
  aktör: daniel day-lewis
  müzik: jonny greenwood

  konusu ilgimi pek çekmedi dedim ama bir yandan da insan ilişkilerine dair güzel detaylar ve diyaloglar beklediğimi de belirtmeliyim.
 • 130 dakikalık, 2017 yapımı film.

  8 / 10.

  yetişkin, işine ya da hobilerine aşık bir erkeksiniz, kariyeriniz yolunda gidiyor lakin hormonlar tetikliyor; ne yapmalı, varoluşun peşine düşüp nesli devam mı ettirmeli? hayatı bir kadına teslim etmenin, düzenli yaşamanızı değiştirmenin ve teslimiyetin zamanı mı geldi? hmm...

  35,000,000 dolares bütçeli film paul thomas anderson tarafından yazıp yönetildi. çok özenli bir sinematografi ve sanat yönetimine sahip olan film beklendiği üzere kostüm ve mekan tasarımı açısından da çok özenli. bütünlük ve konsept kurgusu olarak da enfes.

  saygıdeğer usta aktör daniel day-lewis ise filmin birçokları gibi benim için de en özel yanıydı. onun sıkı ve son beyaz perde performansına 1983 doğumlu vicky krieps eşlik ediyor. filmin başında ne kadar uyumsuz bir cast ya da lewis için ne kadar silik bir rol arkadaşı diye düşünebilirsiniz fakat senaryo açısından çok iyi bir seçim olduğunu eminim film ilerledikçe fark edeceksiniz. akademi adaylığı bulunan lesley manville de yan rollerin iyilerinden ekleyelim.

  düzenli, disiplinli ve işkolik * * reynolds woodcock karakteri ile kuracağınız empati, filme olan ilginizi ve beğeninizi artırabilecek etkenlerden. benzer takıntılara sahip biri olarak ben kurabildim örneğin. düzenli hayatınızı yaşarken bir eş seçimi neleri değiştirir, gereklimidir, eşiniz sizin ilginizi çekebilmek için neler yapabilir, ne kadar ileri gidebilir, neden ve ne tarz bir ilgi ister gibi fikirler film ardından akla gelenlerden. filmin tüm bunları acelesi olmadan ve sıradanlaşmadan aktarma becerisi çok dengeli.

  her eve imdb
 • yönetmen, müzik ve oyunculuk olarak başarılı olduğunu tahmin ettiğim, senaryosu sebebiyle tarafımdan izlenemeyecek film.

hesabın var mı? giriş yap