• aşırı samimiyetsiz ve gereksiz reklamları olan ürün.
    sanırsın arda türkmen 7/24 calısan rocket scientist. atomu parçalıyor pezemek.
    iki domates dograyıp kavunu kokluyorsun işte, bi kendine gel , bi girdigin havalardan cık.
  • pharmaton kullandım işe yaradı/yaramadı diyebilmek için elimizde nesnel veriler olması lazım. çünkü tıp pozitif bir bilim.

pharmaton bir ilaç değil, vitamin takviyesi. "konsantrasyonumu artırmadı yea:(" diyebilmek için, konsantrasyon eksikliğinin b12/b6 eksikliğine dayalı olduğunu kesinleştirmek lazım. yani gidip bi kan testi yaptırman, kan sayımı yaptırman, b vitamini değerlerine baktırman lazım. sonrasında, bir ay, hatta belki iki ay bu vitamini kullanıp değerlere tekrar baktırmak lazım.

yani eğer bir b vitamini eksiğin varsa ve bu yüzden konsantrasyonun eksikse, d vitaminin azsa, bunları bununla yerine koyuyorsun ve dolayısıyla konsantrasyon problemin azalıyor. ama eğer ki öncesinde de normal seviyedeyse, bu konuda vitamin hapı sana ne yapabilir ki? mal mal konuşmanın alemi yok. işte bunlar hep bilim.

bağışıklık sistemini güçlendirdiği doğru, neden çünkü içinde hem çinko hem c vitamini var. iştah açması da zaten hep o çinko yüzünden. eğer ki vücudunuza çinko değeri çok yüksek değilse o kadar iştah da açmaz. ben sadece hasta olmıyım derseniz 5-10 liraya efervesan çinko-c vitamini takviyeleri var. üşümeyi engellemesi, demir takviyesi sağlamasından. yine mide bulandırmasının sebebi de bu demir. amk onun ben. uykusuzluk-enerji verimi ginseng'den. böyle böyle bissürü etkisi var işte. dediğim gibi işe yarayıp yaramadığını, ancak kan değerlerinizi ölçtürdükten sonra söyleyebiliriz.

peki kan değerlerimizde neye bakıcaz? demir ve ferritine, b12 değerlerimize, d vitaminimize, folik asitimize ve hdl ldl kolestrolümüze bakıcaz. eğer ki ldl düşüp hdl yükselmişse, hemoglobinlerimiz, demirimiz ferritinimiz efenime söyliyim b12miz yükselmişse, ilaç işe yaramış.

demem o ki dostlar: kafanıza göre kullanmayın. bu entry'yi, efervesan bir pharmaton tableti içerken yazıyorum.
  • adam dondurmanın üstüne nane yaprağı koyuyor 'asla pes etme' diyor aq. nasıl bir easy mode açtılarsa gari şu sarsak hayatta.
  • geçen gün eczanede görüp fiyatını sordum, 37 lira dediler. ara ara aklıma geldikçe sorarım, artış o kadar düzenli ki enflasyon oranını pharmaton'un fiyatından takip ediyorum.
  • ginseng ozutu ihtiva eden, ayrica multi vitaminler de iceren bitkisel ilac. konsantrasyonu, fiziksel gucu ve strese karsi dayanikliligi arttirdigini idda eder (diger bir milyon sekiz yuz elli dokuz bin ilac gibi)
  • işe yarar yaramaz henüz bilemiyorum, kullanmaya yeni başladım kendisini. ama bu kadar büyük yapmanın mantığı nedir arkadaş, insan içecek bunu.
    iyi ki bu herifler fitil üretmeye kalkmamış.
  • reklamı bir gariptir. adam envai çeşit sebzenin, meyvenin, etin, sütün içinde, kalkmış hala "ben farmaton kullanıyorum, işimi şansa bırakmam" şeklinde rüştü rençbervari talihsiz açıklamalarda bulunuyor.

-sebze yemem. farmaton, tabii ki yerim.
  • psikopatın birinin oynatıldığı reklamı olan madde. adamın bana verdiği mesaj şu:

"ben manyağım. it gibi çalışırım, hiç dinlenmem. önemli olan çok çalışmaktır. daha da çok çalışabilmek için paso farmaton atıyorum. madde bağımlısıyım."

denemeyi düşünmüyorum.
  • sanırım insanı robotla$tırmayı amaclayan bir ilac..
    kullandıgınız zaman uykunuzda bile dogru duzgun uyuyamıyorsunuz,sanki bir gozunuz acik,tedirgin bir balık gibisiniz.biri "kalk hadi gidiyoruz" dese,aniden yataktan kalkıp,kilometrelerce yol gidebilirsiniz,o derece..
  • ilk kez bugün alıp kullandığım ilaç. almam da bir enteresan oldu aslında. gribal enfeksiyon nedeniyle ah başım yok kıçım serzenişleriyle kendimi işe doğru sürüklerken uzaklarda gördüğüm ilk eczaneye kendimi atıverdim. içeride çıplak vücuduna sadece bir önlük giymiş çember sakallı bir amca duruyordu. tırstım ve hemen konuya girdim :

- bana vitamin lazım. *
    - bunu al... (pharmaton çıkar göster)
    - aa ama bakın ben daha önce one a day kullandım hiç beğenmedim işte şöyle oldu böyle oldu vıdıvıdı..
    - bunuu aalll...! (şişe parlıyor)
    - eeöö alayim tamam?

nihayetinde amcanın mistikliğine inandık ve aldık da, bir ilaca böyle ilahi atıflar yüklemek ne denli doğru bilmiyorum. ilk gün itibariyle vücudumda henüz belirgin bir etki göstermiş değil. biraz vücudun seratonin dengesiyle oynuyor gibi duruyor ama zaten prospektüste de yazılmış bu.

bu arada tam arkamı dönmüş dükkandan çıkarken eczacı adamın sanki "düz duvar!" dediğini duyar gibi oldum, dönüp baktım ama orda yoktu, önemsemedim ben de.
hesabın var mı? giriş yap