şükela:  tümü | bugün
 • edit: sektörden olduğumu düşünüp bilerek eleştirdigimi düşünenler olmuş. sektörde değilim, ama kahveyi severim ve kahveye meraklıyım, sık sık da kahvecileri gezerim ve gerek sektör hakkında, gerekse kahve ve kahve çeşitleri hakkında az çok bilgi sahibiyim.

  since 1979 sloganına sahip, ama 1979 sayısının sahibinin doğum günü olan işletme.
  aman ha 'eski firma, kalitelidir' diye düşünerekten gitmeyin, hem 1979 sayısının gerçeği yansıttığını düşünüp kandırıldığınıza üzülüyorsunuz, hem de yaptıkları şeyin patates suyundan farkı yok.
  ama kendileri onun kahve olduğunu düşünüyorlar, çaktırmayın (baristocrat'ın kaliteli kahvelerini nasıl o hale getirebiliyorlar anlamak zor).

  ayrıca ilk dükkanı emek'te açalı daha birkaç ay olmuşken, ikinci şubelerini balgat'ta açacaklarını duyurmuşlar. ki bu da sahibinin amacının franchise vermek ve ürün ve personel kalitesini çok da sallamadığı düşüncesini doğruluyor.
  arkadaş, bir firma kurmak, kurumsal olmak, standartlarını meydana getirip koruyabilecek düzeye erişmek bu kadar kolay mı...

  böyle adamların eline iş veren zihniyetin ben...
  ayrıca öğrendiğime göre, sahibi bir blogger imiş. hani şu yediğini içtiğini çekip paylaşan ve parayla zibilyon takipçi kasıp ben meşhurum triplerine girenlerden.
  ki foursquare yorumlarının da hepsinin yancı tayfadan olduğu belli oluyor.
 • pheru coffee emek tarafında bulunan sessiz sakin bir işletme. taze üçüncü dalga kahve ve çeşitli bitki çaylarıyla hizmet veriyor. bulunduğu konuma canlılık getiren bu butik kahve dükkanı taze ev yapımı pastaları için de tercih nedenim. köşe dükkan olması size avrupa’da bir kahve mekanında hissi bile veriyor. ankaradakiler için gidilmeli görülmeli bir yer.
 • pek sevgili anne şehrazat'ın ve iki minnak yavrusunun hatrına gittiğim, gittikçe farklı kahve ve tatlılarını denediğim, denedikçe de güzel kahveler ve daha da güzel tatlılar bulduğum kafe.
  çalışmak için hoş bir atmosferi ve kedileri var, çalışanları sevimli, eve de yakın, e daha ne olsun.

  fırsatınız olursa mutlaka muzlu sarmayı ve çikolata soslu alman pastası kılıklı donut'u deneyin derim.