şükela:  tümü | bugün
 • rajon rondo'suz boston celtics kısa rotasyonunda yer bulan atom karınca. takıma bu sene katıldı. draft edilmeyen bir kardeşimiz aynı zamanda.
 • boston celtics'ten serbest kaldıktan sonra yazı portland trail blazers'la geçiren ama serbest bırakılan oyuncu. bugün de 3.sınıf oyun kurucuların takımı philadelphia 76'ers'la anlaşmış.
 • fc barcelona lassa ile imzalamış point guard. avrupa'da görmek istediğim isimlerden biriydi, katkı sağlayacağını düşünüyorum.
 • beşiktaş sompo japan’ın yeni guardı. geçen sezon barcelona’da iyi bir sezon geçirdiği söylenemez ancak avrupa’da başlangıç sezonuydu.

  resmi açıklama
 • millî maç arasından sonra (kenan sipahi'nin sakatlığının da etkisiyle) süresini ikiye katlayan oyun kurucu.

  aradan önce 13,5 dk oyunda kalırken, son beş maçta (anadolu efes, darüşşafaka, medi bayreuth, bahçeşehir koleji, neptunas) 28,0 dk oynadı. buna paralel olarak;

  kullandığı top sayısı 3,4'ten 9,4'e

  maç başına bulduğu sayı 3,8'den 9,6'ya

  asist verisi 2,7'den 5,0'a

  top çalma istatistiği 1,1'den 2,4'e

  ribaund sayısı ise 1,2'den 4,2'ye çıktı.

  (bkz: #83743746)

  bütün bu sayısal değerlerin dışında, oyunun savunma tarafında agresif baskı ile kazanılan toplar ve ribaundlar sayesinde beşiktaş tempoyu yükseltiyor. böylece tam da pressey'nin istediği ortam oluşuyor (basit fauller yapıp sorun yaşamazsa). neptunas klaipeda maçı üçüncü çeyreği gibi...

  gibson, benzing ve sakatlıktan dönünce maxim'in şut performansı pressey'nin topu daha rahat paylaşmasını ve hücumun daha akıcı olmasını sağlayabilir.
 • 2019/20 ile ispanya'ya geri dönen oyuncu, movistar estudiantes forması giyecekmiş.

  avrupa'ya başlamak için barcelona zorlu bir mücadele oldu sanırım, beşiktaş'ta daha iyi istatistikleri olabilirdi ama ortalamada kalmış.