şükela:  tümü | bugün
 • 17 eylül'de ilk bölümü 'the hood maker' uk'de channel 4 kanalında us'de amazon tarafından yayınlanan philipp k. dick'in kısa hikayelerinden uyarlanan 10 bölümlük dizi. ingiliz ve amerikan yazarlar tarafından ortak olarak yazılan dizide her bölüm farklı bir konu işleniyor . oyuncular arasında ise (bkz: steve buscemi) (bkz: benedict wong) (bkz: bryan cranston) gibi ünlü isimler var. yönetmenler arasında (bkz: boardwalk empire) , (bkz: game of thrones) gibi dizilerde yönetmenlik yapmış (bkz: alan taylor) , onun dışında yine başarılı ingiliz dizilerinde (bkz: peaky blinders)(bkz: utopia)(bkz: misfits) , amerikan dizilerinde (bkz: fargo) (bkz: battlestar galactica) vs . görev almış isimler bulunuyor .
 • buralar hep entry dolacak.

  philip k. dick'in yazdığı kısa öyküleri anlatıyor. yazarın kendisi zaten çok ünlü, daha önce eserlerinden uyarlandığı filmlerden bazıları: blade runner, minority report, total recall.

  ilk bölümü izlediğim de hafif black mirror tadı aldım fakat daha şiirsel bir anlatım mevcut, daha ağır felsefesi var ve izleyiciyi daha fazla zorluyor. ilk bölüme ısınamazsanız bile izlemeye devam edin çünkü her bölümünde ayrı hikayeler işlenecek. bence dizi ilk sezonunu bitirdikten sonra çok büyük sükse yaratarak tutacak.

  black mirror'un yaptığı sükse sonrası, her bölümde farklı konuların işlendiği bilim kurgu dizilere izleyiciler daha çok ilgi gösteriyorlar. ben dahil.

  bunun kadar iyi olmasa da ayrıca (bkz: dimension 404)
 • ismi üçüncü sınıf franchise ürün çağrışımı yapmasına rağmen, anlattığı hikayenin hakkını veren bir dizi olmuş. phillip k. dick'in ustalığı herhalde ancak bu kadar güzel dizileştirilebilirdi. gelecek bölümlerini, hele buscemi ve cranston'ın bu hikayelerde nelere hayat verebileceklerini merakla bekliyorum.
 • potansiyeli yüksek, yepyeni bir yapım fakat bence ilk bölüm için daha ilgi uyandıracak bir hikaye seçilebilirmiş. atmosfer ve oyunculuklar kötü değil ama sanki fazla para harcamak istememişler gibi bir hava var. blade runner ve black mirror karışımıymış gibi bir izlenim bıraktı bende. bir de ismi seçerken baya zorlanmışlar gibi, yazarın adıyla ilgi çekmeye çalışmak istedilerse bunu tanıtımlarda da yapabilirlerdi. direkt yapımın adına eklemeye gerek yoktu.

  umarım sonraki bölümler daha güzel olur. özellikle steve buscemi'nin bölümünü merakla beklemekteyim.

  edit: ilerleyen bölümlerde dikkat çekici şekilde düzelmiş. ikinci, üçüncü ve beşinci bölümler gayet güzeldi. dördüncü bölüm de steve buscemi ile kurtarmış senaryo o kadar süper olmasa da. zaten genel olarak oyuncular özenle seçilmiş gibi. böyle giderse ileride adını sık duyacağımız bir yapıma dönüşecek gibi.
 • --- spoiler 2 ---

  bu ne amk orijinal hikayenin sonunu değiştirerek çekmişler imposible planet'ı. gözümden düştüler bir anda. ilk bölümde de birkaç küçük değişiklik yapılmıştı ama bu kadar radikal değildi. orijinal hikayede yaşlı karı robotla iniyor gezegene, robotun dediği hikayeyi yemiş bir şekilde. yine de dünyada olmanın mutluluğuyla ölüyor. ekip de sonradan fark ediyor ki burası gerçekten de dünyaymış. neyse karı mutlu öldüğü için kaybedeni olmamış oluyor vs. burada elemanla iniyor, aşk yaşıyor bilmem ne. supernaturel'e bağlıyor. bundan sonraki hikayeleri de böyle sikko sikko değiştireceklerse işimiz var.

  (bkz: #70878887)

  --- spoiler ---
 • sadece ilk bolumunu izledim. kesinlikle umut vaad ediyor. bilimkurgu severlere tavsiye edebilirim.

  ayrica ilk bolumde robb stark'i gorunce king in the north diye koltukta zipladigim dogrudur *
 • philip k. dick'in kısa hikayelerinden uyarlanan dizi. dürüst olmak gerekirse diziden önce philip k. dick ismini hiç duymamıştım fakat biraz araştırınca dizinin çok büyük potansiyele sahip olduğunu fark ediyor insan.
  philip k. dick'ın do androids dream of electric sheep adlı hikayesinin blade runner olarak bildiğimiz filmin temeli olduğunu belirtmek lazım.
 • ilk beş bölüm adına konuştuğumda "real life" ile en başarılı haline ulaşan dizidir benim için.

  s01e05
  --- spoiler ---

  hangi hayatın gerçek olduğunu düşünürken beyin amcıklaması yaşadım resmen.
  --- spoiler ---

  ayrıca hatun çok güzeldi, belirtmeden geçmek istemiyorum. bölümü beğenme sebebim o da olabilir. ama bence olmasın. ben o kadar sığ değilim.
 • real life ile şu ana kadar yayınlanan bölümleri içerisindeki en iyi bölümünü yayınlamış dizi.
  bölümlerinin, sadece potansiyel gelecek ve teknoloji temalarından oluşmuyor olması black mirror'dan en büyük farkı olacak gibi duruyor. ilerleyen zamanlarda black mirror' gibi sükse yapması muhtemeldir. kaldı ki aynı kanalın ürünleriymiş.

  imdb
 • tanım: atanamamış black mirror.

  potansiyeli var ama sanki bağlayamıyorlar sonunu. vurucu bir son bekliyorsun ama birden bitiyor.
hesabın var mı? giriş yap