şükela:  tümü | bugün soru sor
 • tudor hanedanı ile ilgili, turkce'ye henuz cevrilmemiş diger kitapları için;
  (bkz: the boleyn inheritance)
  (bkz: the constant princess)
  (bkz: the virgin's lover)
 • pembe dizi tadında yazdığı tarihsel kurgu romanları sayesinde baya tanınmıştır bu ablamız.
  fena da değil hani, okutuyor kendini. üstelik moda, fiziksel güzellik ve popüler olmak dışında bi bokla ilgilenmeyen genç kızlarımız da okuyor.
  güzel güzel.
  hem kendi para kazanıyor, hem de (belki?) popüler kültürün kurbanı olan insanlara kitap okuma zevkini aşılıyor.
  yalnız dikkatimi çekti, bu romanları okuyanların nerdeyse hepsi dişi. bir tane erkeğin elinde bu seriyi görmedim.
 • işe giderken ( kimi zaman 2 saat süren yol boyunca) serviste uyumamak adına "hadi bari zaman geçsin" diyerek başladığım ama eve gelince uykumdan feragat edip okuduğum kitapları yazan yazar.

  ben içinde entrika dönen romanları seviyorum ki bu kitaplarda entrikadan bol bir şey yok. ayrıca tudors
  dizisini de izlemiştim öncesinde, olayları farklı bir gözle değerlendirmek eğlenceli oluyor.
 • tarihi olayları aşırı doz entrika, gerçek olduğu muamma söylentiler ve aşkla harmanlayıp bayık, cıvık değil de tekrar tekrar okunası romanlar yazabilmesiyle gerçek bir yazar olduğunu gösterebilmiş kadın.

  fakat kendisine olan saygım aragonlu katherine'nin hayatını anlattığı mahkum prenses isimli kitabın son sözünün son cümlesinde kat be kat artmıştır. şöyle demiştir gregory:

  "öyle ya, neden müslümanlar, yahudiler, hristiyanlar huzur içinde omuz omuza yaşamasın?"
 • tanım: beyaz kraliçe, boleyn kızı ve kraliçe'nin soytarısı adlı kitapların yazarı. "kanlı kary bakire elizabethe karşı" kitaplarının ana teması genelde budur.
  tanım:18 yy edebiyatı üzerine edinburgh üniversitesinde doktora derecesini almıştır şu an ıngiltere'de yaşayan bayan
 • önümüzdeki hafta the last tudor isimli romanını yayınlamaya hazırlanan, günümüzün en büyük tarihi kurgu romancılarından biri.

  tarihi olaylar üzerinden mantıklı kurgularla müthiş romanlar ortaya koymaktadır. özellikle kadın karakterler üzerinden olay örgüsünü kurar ve kadınların ingiliz tarihi'ndeki yerini sorgular.

  en meşhur serileri tudor ve kuzenler savaşı'dır. bunların dışında wideacre ve the order of darkness tamamen kurgu olsa da o dönemin günlük hayatını çok güzel yansıtır. özellikle young adult türünde olan the order of darkness serisi 1453'te istanbul'un düşmesinin italya'da nasıl bir korku ortamı yarattığını gösterir.

  maalesef ki gregory'nin türkiye'deki yayın hakları artemis'e ait. kitapların kapakları bile çok kötü. her kitabın kapağında acemi elinden çıkma montajlı kadın resimleri yer almakta. gören de bu kadını judith mcnaught tarzı yazdığını falan zanneder. bunlar tarihi kurgu romanı, mommy-porn değil. yazarın orijinal dili ise sade ve anlaşılması oldukça kolaydır.