• gaspar noe'nin filmlerinde oynamıs yonetmenin vazgecilmez aktoru. 1938 dogumlu fransız aktor bu filmlerde genellikle orta yas bunalımında, nihilist ve ensest baba karakterini canlandırır. 80 kadar televizyon ve sinema yapımında rol almıstır. irreversible'da yardımcı rollerden birini oynasa da soyledigi replikler filmin ana temasını olusturmaktadır.
    noe'nin diger filmleri carne ve seul contre tous'da at kasabı ensest baba olarak bircok kisi icin nihilizmin tanımı olmustur.
    bircok elestirmene gore ise filmlerde philippe nahon vucuduna burunmus gaspar noe'nin ta kendisidir.
  • es kaza teğet geçtiğimiz fransızların kırışık ama karizmatik aktörü. kendisini kah la haine'deki polis-mahalleli dalaşı sahnelerinde gençleri ve acemi sivil polisleri bir birinden ayırırken kah haute tension'da ki bıçkın psiko performansı ile hatırlamaya çalışırız.
  • 24 aralıkta 81 yaşına girecek olan oyuncu.

gaspar noe'nin dal taşak takılan terminatörü.
  • corona'dan vefat etmiş fransız oyuncu. seul contre tous'la tanımıştım kendisini. allah rahmet eylesin diyelim.
  • görsel bu görselinde antinatalizme yakın serzenişler vardır. gaspar daysa her bok var zaten.

korku ve acı içinde doğdum, aynı zamanda sonun korkunç çıkışında yaşıyorum. iki korkunç olay arasında inanılmaz, kabul edilemez, şeytani bir tuzağa yakalandım.
    eugene ıonesco , hermit , 1977

(seul contre tous) ya da ı stand alone bu kadar oturan bir karakter ve jest mimiklerine işleyen olar örgüsüne kadar hepsi birebir izleyiciyi bitiren bir oyuncuydu. bunun yanı sıra carne 1991 devamı bir yapım seul contre tous. en azından yaşam çatışkıları sarsan roller o izlenimi veriyor.
  • 19 nisan da covid-19 yüzünden hayatını kaybetmiş fransız aktör.
hesabın var mı? giriş yap