şükela:  tümü | bugün
 • satın almayı planladığım epilasyon aletidir. şimdiye kadar iki tane normal epilasyon aleti kullanıp en son aldığım braun'u sinirden kırarak attım. daha önce philips'le çalışan arkadaşım gerçekten çok etkili olduğunu söylemişti. zaten aklıma takılmıştı bu, bunu alırım diye düşünmüştüm.

  bugün tekrar kontrol ederken şu yoruma denk geldim, iki ayda bir yapmam gerekiyor demişler. normalde lazer epilasyon için kıllı tüylü epilasyon gününü bekleyen kadınlara sözüm: beklemeden evde halledebilmek var. e doğal olarak zaten adam sana normal seanslarda verebileceğini zart diye veremeyecek. eğer 9 seansta tamamen bitiyorsa tüyler, belki lumea 18 seansta bitirecek çünkü normal lazer epilasyon aletleri kadar kuvvetli değil. bir düşünelim derim ben.

  bir de adamlar kendileri minimum 350 seans kullanma süresi demiş. yani hayatın boyunca bir aksilik olup bozulmadığı sürece kullanacaksın. bu arada normal lazer epilasyondan belirli bir süre sonra da tüylerin çıkabileceğini bilmeyen arkadaşlar, o konuyu da araştırsanız iyi olur.

  4 kullanım sonra gelen edit: ilk hafta ne olup ne biteceğini çok merak etmiştim. o yüzden en yüksek seviye olan 5'te yaptım epilasyonu. aradan vakit geçti ve dün itibariyle 4. seansı tamamladım. geçirdiğim üç seans sonrası koltuk altında %90, alt bacaklarda %70, bikini bölgesinde de %60 azalma oldu. özellikle kendiliğinden dökülmesi çok garip bir duygu. tüyler uzayıp dökülüveriyor. erkek arkadaşımın da koltuk altında %90 azalma var.

  sorulara geçelim:
  tavsiye eder miyim?
  tabii ki de evet.

  acıtıyor mu?
  seviyesine göre bir yanma hissi var ama acı değil.

  jilet şart mı?
  evet, yoksa tütsülenmiş tavuğa dönüyorsunuz.

  şarj süresi nasıl?
  yaklaşık 45 dakika aralıksız süper. sonra bitiyor ama unutmamak lazım yüksek seviyede bir ışın atıyor. normal o süre.

  temizliği zor mu?
  başlığı çıkarıp pıt diye silince temizleniyor. hiç sorun yok.

  ne kadar aralıklarla kullanabilirim?
  2 haftalık periyotlarla kullanmak oldukça uygun, zaten o sürede tüyler tekrar çıkıyor.

  birden fazla kişi kullanabilir mi?
  tabii ki, hijyene dikkat edildiği sürece neden olmasın.

  8. kullanım sonrası gelen edit:

  son iki seferi çok düzenli yapamadığım için sizlere düzgün de bir açıklama yapmayacağım ancak şunu söyleyeyim, aksattığım ve 3 haftalık bir dilimi kapsayan süreçte bacaklarımda tüy hiç çıkmadı. koltuk altımda atladığım noktalar vardı. bikini bölgesi de %80 azalma var.

  daha ne olsun.

  asırlar sonra gelen edit:

  helooo, ben bir hata yaptım ve kullanmaya ara verdim bence siz onu yapmayın. ama 2 ay ara vermeme rağmen hala koltuk altımda neredeyse yok denecek kadar az. bacaklarım müthiş seyrek. keşke bırakmayıp o süreci tamamlasaydım. şimdi tekrar başlayacağım. yine bilgilendireceğim sizleri.

  yepyeni bir edit:

  artık bacaklarımda tüy yok, yalnızca dövmemin üzerine uygulamadığım için o bölgeye bir kez sir ağda yaptım. işin garibi galiba çevrede tüy olmayınca orada da çıkmıyor, beslenemiyor çünkü dövme üstü de müthiş azaldı.

  koltuk altımda yalnızca daha girintili kısma sanıyorum iyi atış yapamadığım için lumea başlığı kadar bir alanda seyrek tüy mevcut. onlar da bir aya geçer diye düşünüyorum. üstlerde zaten çıkmıyor.

  bikini bölgesi her seferinde azalmaya devam ediyor. lumea ile yapma aralığım neredeyse 3 hafta bu arada. tekrar 2 haftaya dönsem çok daha kısa sürede bebek poposu gibi olacak galiba her yerim. :d

  yakında yepyeni bir edit yaparım diye umuyorum.

  edit büdüt geldi hanım:

  arkadaşlar alın. koltuk altım ve tüm bacaklarımdaki tüyler gitti. yaklaşık 3 ay boyunca hiç almamama rağmen görünürde bir şey olmadı tek tük dışında örneğin. sonra bir kez daha yaptım ve yine 3 ay rahatlıkla kullandım.

  ben bu kadar uzun uzadıya bir yazı okusam çoktan ikna olup almıştım bile. alın arkadaşlar, fiyatını zaten çıkarmış oluyorsunuz, zamandan kazanmış oluyorsunuz, her şeyi halletmiş oluyorsunuz. daha ne diyeyim ki? bence artık bana mesaj atmak yerine doğrudan satın alma işlemine geçmelisiniz.

  delirttiniz editi: arkadaşlar hangi model diye sorup duruyorsunuz. ürünü kaç yılında aldığım yazıyor, birazcık araştırsanız zaten bulacaksınız. bu kadar uzun yazı yazdıktan sonra model bağımsız olacağını anlamadınız sanıyorum. keza ben aldıktan sonraki ürünlerin daha iyi olma ihtimali her zaman hayvan gibi. ben size markanın direkt ürünü ile ilgili deneyimimi aktardım. yani hangi modelini alırsanız alın memnun kalma oranınız yüksek olacaktır. sizin için şu an hepsiburada geçmişime gidip ürün ıd'sini buldum. bir kere daha mesaj gelirse bu entariyi uçurucam.

  ürün modeli: sc2006/11

  ve özür dilerim ama bu ürün şu an satışta değil çünkü adamlar 27873917391 ürün çıkardı üstüne.

  öflerden bir demet,
 • dışarıda yaptırılanı hijyenik mi değil mi tartışmasını geçiyorum, o lazerciler bikini bölgesine uygularken maymuna çeviriyor insanı. bacaklarını kaldır, 160 derece aç, arkanı dön, domal, cıss cıss! ay iğrenç yaaa! jinekologda bile bir adabı var amını açmanın.

  kendi kendine yapabiliyorsun ya, işte o yüzden güzel alet.
 • elinizdeki alet bir gün arizalanirsa ve servis tamiri mümkün değil derse yeşillendirin yardımcı olayım.
  eğer biraz kullandıktan sonra bu cihazı bir köşeye attıysaniz ve 2 3 ay hiç kullanmadısanız geçmiş olsun. muhtemelen durdukları yerde pilin ömrü bitmiştir ve bir daha açılmayacaktir. malesef sarja takılı iken de kullanılamıyor pil bitince. kullanmasanız bile iki üç haftada bir sarja takın.

  edit: aslında piller tam olarak bitmiyor ama philips bu konuda çakallık yapmış. makinenin içinde bir pil devresi koymuşlar. piller belli bir akımın altına düşünce cihaz kendini korumaya alıyor ve tekrar kendini sarj ettirmiyor. çözümü ya pillerini çıkarıp yeni pil takılacak yada devre bir şekilde kandırılacak. yani piller çıkarılıp dışarda düşük akımla şarj edilip tekrar takılacak.
  koskoca servisin ürün yapılamıyor demesi ise ayrı bir saçmalık. kardeşim alt tarafı iki tane pil takacaksın, nesi yapılamıyor. tak iki tane pili fiyatı 200 300 neyse iste. (kendin yapsan maliyeti 60 70 lira) ama amaç farklı. millete sağlam cihazı çöpe attırıp yeni cihaz satmak.
 • ürün yorumu yazdığım çok nadirdir. ama bu ürüne yazacağım. çünkü ben de ilk alırken "üzerine 3-5 daha konulup gerçek lazer epilasyon yapılabilecekken acaba değer mi?" diye düşünmüş biriydim. ama gün itibariyle nihai kararımı açıklıyorum. kesinlikle değer!

  bir kere bu ürünü evinizde kendi mahreminizde rahat rahat kullanmak büyük avantaj. o salonlara karşı en büyük ön yargımın sebebi içe dönük kişilik yapımın sınırlarını birinin bana epilasyon yapmasına izin verecek kadar zorlayamayacağımı bilmemdi. ama ipl bir bağımlılık gibi her iki haftada bir yapacağım bir şeyse belki de sınırları da zorlamalı bu alete bulaşmadan diye de düşünmüyor değildim. sonra güzel fiyata bulunca lumea prestige sc2007 modelini aldım.

  ilk 2 ay 2 haftada 1 kullandım. ki iki ay sonunda %95 oranında tüy falan kalmadı. sonra ayda 1 olmak üzere en fazla 3 kez kullandım. tüy sorunu tamamen bitmişti. yani toplamda 7 kez falan kullandım. son kullanma tarihim eylül 2016. tatile gidişim. ve o günden beri (6 ayda) geri gelen tüy oranı en fazla %10-%15 arası. hal böyle iken kullanın kullandırın. en azından benim için iyiki para vermişim dediğim aletlerden biri oldu.

  edit: yılın bu zamanlarında hep "hala memnun musunuz" mesajı gelir. tek tek yanıt vermek yerine edit yapmak istedim. evet. memnunum. hiçbir zaman profesyonel lazere hala gitmedim. son iki yıldır, koltuk altı hariç koruma atışı bile yapmadım. çıkan tüyler yok mu, var. 2 yıl hiç koruma yapmayınca geriye gelen tüy miktarı benim için maksimum %10. onu da banyoda jilet ile hallediveriyorum ayda bir. geri gelenlerin de uzama hızı yavaş. ayda bir yetiyor. ama üşenmeyip koruma yapsam, çok şahane olur. hatta hazır siz mesajlar ile anımsatmış iken halletmeli. muhtemelen iki haftalık arayla yapılan üç koruma seansı sonrası bir iki yıl daha rahat ederim. ürünün bende üşenme yaratan tarafı örneğin iki bacağı bitirmeye yetmeyen şarjı. ama nispeten eski kalmış bir modeli var bende. yenilerinde bu sorunu çözmüşlerdir tahminim. alan güle güle iyi günlerde kullansın.
 • omuz/sırt bölgesinde 2. seanstan itibaren bariz şekilde işe yaradığını rahatlıkla söyleyebilirim. kadınlara nazaran çok daha ufak bir bölgede kullandığım için 140bin atışlık ömrünün dolması herhalde 15-20 yılı bulacaktır ki zaten bu süre zarfında alet bozulmazsa, ekonomik ömrünü çoktan tamamlanmış olur.
 • erkeklerin kullanmadan önce bir daha düşünmesi gereken alet.
  hikayem şöyle efendim: annem ile ablamın ortaklaşa aldığı bu cihazı ben de göğüs bölgemdeki kıllar en azından seyrekleşsin diye kullanayım dedim. kullanma kılavuzunda uygulamadan önce kılların mutlaka jiletle alınması gerekir yazıyordu. koskoca philips'in bir bildiği vardır herhalde diyerekten göğsümdeki kılları bir güzel jiletledim. ardından başladım kullanmaya. kılavuzunda yazdığı gibi doğru periyotlarda muntazam kullandım. aradan 3 ay geçti jiletlediğim kıllarım da uzadı tabiki. ve sonucu aktarayım: cihazın gözle görülür hiçbir etkisi olmadı, bunun yanında göğsümü jiletlediğim için eskisinden daha kalın ve gür çıktılar. pirince giderken evdeki bulgurdan olduk resmen. şimdi eskisinden daha gür göğüs kıllarımla baş başa kaldım.
 • bu aleti kullananlarin yorumlarina bakilacak olursa insanlar genelde olumlu sonuc almis ya da hic sonuc almamis, ben de bari olumsuz deneyimimi paylasayim da 1500 lira gibi bir parayi gommeden once bir degerlendirme sansiniz olsun.

  beyaz ten ve koyu renk kil tuy bok pusur kombinasyonu gerekliligini yerine getiriyorum bunda bir sorun yok. ama kol ve bacaklarimdakiler cok ince, mesela bunlari jiletle alsam ve uzamaya baslasalar ilk bir hafta falan dokunmadikca varliklari pek anlasilmiyor. ya da flasla falan fotograf cekmedikce. hatta bir arkadasim bana bacaklarimda kil koklerinin hic gorunmedigini, sanki tamamen kilsizmis gibi durduklarini soylemisti, cunku sanirim insanlar agda yaptiklari zaman bile kil kokleri gorunuyormus. zaten ne bok yemeye heves edip aldim bu aleti onu da bilmiyorum, farketmeden gene kapitalizmin tuketim cilginliginin kurbani olmusum :( neyse bacaklarimda da sadece gastrocnemius/soleus kaslarinin ortasindan baslayan bir hizadan bilek kismina kadar falan gozle gorulebilir kil tuy var*, bunun yukarisinda ya ince tuyler var, ya da direkt bir sey yok. ama madem 1000 kusur lira vermisim ince kalin demeden her seyi aradan cikarayim diye kullanmaya basladigimdan beri "ince" tuy dedigim seyler canavara donusmeye basladi, hatta hic kil yok zannettigim yerlerden artik yeni olusumlar cikiyor.

  ben de durur muyum hemen google'da biseyler arastirdim ve muhtesem sonucla karsilastim. surada bazi doktorlarin da soz ettigi uzere cok nadir olsa da ipl killarin uzamasini stimule edebiliyor :') yine ayni sitede lazer epilasyonla ilgili baska bir baslik altinda bir doktor soyle demis:

  "recent research has shown that low fluence (low energy) laser or ipl treatments can actually stimulate hair growth. this occurs when the hair follicle is not heated to a high enough temperature to damage the blood vessel that feeds it. instead, moderate heating at low energy levels will actually stimulate hair growth."

  yani diyor ki, dusuk enerjili lazer ya da ipl bazen kil folikulunu besleme isini durdurmada yetersiz kaliyor, aksine verdigi az miktardaki isiyla bir de stimule ediyor. iste bunu okudugum anda bir aydinlanma yasadim, bir anda her sey anlam kazandi. mesela aleti en yuksek derecede kullandigim halde bazen canim acimiyor ya da cok az aciyordu, daha cok aciyan bolgelerde daha iyi sonuclar aliyordum. sebebi basit, acik renk/ince tuylerin oldugu yerler yeterli miktarda isiyi absorbe edemiyor ve bu yuzden islem sirasinda aci hissedilmiyor, killar da bugunki doviz kuruyla benzer bir trendde artiyor. koyu renkli ve/veya kalin tuylerin oldugu yerlerde yeterli isi kil kokleri tarafindan absorbe edildigi icinse hem daha cok aci hissediliyor hem de kil tuy daha gec uzuyor ya da hic uzamiyor, ama sonuc daha basarili yani. hatta ayni mantikla aleti dovmelerin/benlerin uzerinde kullanmamak lazim cunku bunlar koyu renkli ve buyuk seyler, isiyi absorbe edecek ve caninizi yakip deriye zarar verecek. kanser manser de yapiyodur belki bilmiyorum o kadarini.

  ben de bunun uzerine kendimce soyle bir cozum gelistirdim, basta kullanma kilavuzunda soylendigi gibi once jilet sonra lumea uyguluyordum ama arkadasimin da belirttigi gibi bacaklarimin %80'i epilasyondan sonra "kil mi, o da ne hayatimda duymadim" gibi bir gorunuse burundugunden bendeki killar isiyi ememeyip bir de ustune ipl'yi pragmatik bir sekilde kullaniyorlardi. ben de bunun uzerine lumea'yi epilasyon yapmadan, en azindan kil tuy biraz gorunur hale gelince kullanmaya basladim. karsilastirma yapabileyim diye tek bacagimda denedim ve cidden sonuc daha duzgun gibi. ama tabii ki acili bir islem ve yanik tuy kokusu bir harika ^^

  yani diyecegim o ki zaten kil yogunlugu konusunda ekstrem bir noktadaysaniz, kaybedecek bir seyiniz yoksa filan alip kullanin bi aleti. eger tereddutleriniz varsa efendi gibi arastirmanizi yapin, duzgun bir klinik bulun ve gidip lazer yaptirin. ya da yaptirmayin, killariniz sizin bir parcaniz sevin onlari. bilmiyorum iste naparsaniz yapin amaan.
 • şu modelini yeni kullanmaya başladım. o kadar yeni ki daha ilk taksitini yeni ödeyeceğim. benim tenim beyaza yakın ve tüylerim siyah. iki haftada bir kullanmak lazımmış ilk zamanlar, ben iki kez kullandım 2 hafta arayla ve gerçekten harika bir sonuç aldım. böyle bir cihazı almadan önce çok araştırdım, biraz risk alıp satın aldım çünkü gerçekten iyi bir etki beklemiyordum. koltukaltında jiletle aldığımda ertesi güne çıkan tüyler yok oldu, uzun sürüyor çıkması/uzaması. sanırım kullanmaya devam ettikçe bu süre daha da uzayacak. bacaklarımda da aynı şekilde. göbeğimde hiç kalmadı. yüzümde de uyguluyorum ve orada da sonuç aldım. sıfır acıyla bu kadar iyi bir sonuç beklemiyordum açıkçası. evet artık bitti, hiç çıkmayacak denmiyor ama haftada bir ağda yapmaktan/yapamamaktan ve bu yüzden kıyafet ayrımı yapmaktansa araların uzamasını (hem de baya uzamasını) tercih ederim. çok işe yarıyor, gerçekten etkili. kesinlikle öneriyorum. yalnız kullanmadan/satın almadan önce cilt renginiz ve tüy renginizle ilgili bir araştırma yapın zira ben açık tenliyim ve tüylerim siyah, o yüzden sonuç aldım. cihaz hakkında sorusu olan varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. yeşillendirebilirsiniz.
 • kullanan bir allah'ın kulu olup olmadığını merak etmekteyim. yorumlar önemli tabii.
 • temelinde evde epilasyon rahatlığı düşüncesiyle dizayn edilen epilasyon aleti. daha ekonomik olmak gibi bir iddiası yok ama salonlarda yapılan epilasyonların ardından bir kaç yılda geri dönen tüyleri tekrar yok etmek için tekrar verilecek paket ücretlerini hesaplayınca daha ekonomik olacağı garanti. ayrıca duştan çıktıktan sonra yarım saat ayırmanız yeterli. randevunu ayarla, merkeze git gel, birileri vücudunun üzerinde çalışsın gibi dertler yok. biraz mahremiyetine ve rahatına düşkün biri olarak memnuniyetle kullanıyorum. türkiye'ye yavaştan bi üst modeli sc2008/11 gelmektedir. etkili, tabii ki ilk 1-2 kullanımda yüksek beklentileriniz olmasın ama zaman içinde tamamen kurtulduğunuzu görürsünüz. belli bir süre sonra cila amaçlı sadece tekrar var olmamaları için kullanacaksınız ve diyelim ki unuttunuz zayıflamış olarak döndüğünü belirtmiş yurtdışı bazlı forumlar. ancak cilt renginiz tüy renginiz gibi faktörler var. koyu tenlilere veya sarı tüylü insanlara tavsiye edilmiyor. son olarak da en önemli nokta. ister salonlarda olsun ister evinizde bu taşınabilir -portable- dediğimiz türden cihazlar olsun; kanser riskiniz varsa, geçmişinizde ya da ailenizde böyle bir hastalık varsa kullanmamanız şiddetle tavsiye edilir.