şükela:  tümü | bugün
 • ucuz elektrikli süpürgelere verdiğim paralarla 3 tane alabileceğim elektriklikli süpürge.

  en son motoru yanan süpürgeden sonra artık kaliteli bir elektrikli süpürge alayım diye karar verdikten ve ince ince araştırdıktan sonra aldığım makinadır. çok sessiz çalışıyor. temiz evden bir hazne dolusu toz toplanmıştır.
 • marathon 9225 modelini kullaniyorum. emekleyen bebeği olanlara tavsiye ederim. sessiz ve 440 wat olan emiş gücü çok yüksek. parkeden kaldıramıyorum. kablosunun uzun olması iyi, tüm evi priz değiştirmeden temizleyebiliyorum. üzerinde tozları kovaya düşürmek için bir düğme var, bu sayede tek bir hareketle tüm tozları titreştirip kovaya atıyor. size kalan sadece eliniz toz olmadan kovadakileri çöpe dökmek. bebeğiniz temizlikten sonra rahatlıkla halıda gezebilir. fiyatının hakkını veren bir alet. sonuçta sürekli alınan birşey değil, uzun süre kullanılıyor.
 • ultimate modelini, süpürge piyasasına göre ciddi bir ücret vererek aldığım elektrikli süpürge serisi. ultimate modeli ise: emiş gücü, sessizliği ve tasarımı fevkalade olmasına rağmen malzeme kalitesi konusunda sınıfta kalmış elektrikli süpürge.
 • maksimum güçte çalışırken bazı anlarda insanı zorlayan süpürge. ama evi hızlıca temizlemek için biçilmiş kaftan.

  fırçasız olarak sert zemine denk geldiği zaman öyle bir yapışıyor ki erkek başıma zorlanıyorum kaldırmakta. halılarda fırçasız sert zeminde fırçalı olarak süpürmek zorunda kalıyorsunuz. çok sert ve yoğun iplikli halılarda da çekiş gücünün kurbanı olunabiliyor, gücü biraz azaltmak gerekebiliyor.

  kısacası, çekim gücü çok iyi. filtresi de çok iyiymiş*, çektiği tozu geri dışarı vermiyor yani. 110 metrekare evimiz hergün süpürülse bile her süpürüldüğünde toz haznesi hemen hemen doluyor. belki halıların yeniliğinden* dolayı olabilir fakat yaklaşık 2 senedir durum aynı.

  edit: bu ara pek bir soran oldu, bir kaç şey daha ekleyeyim istedim. gelen soruları cevaplarken philips ile bir bağlantım var zannediyorum.

  --- yemin ---

  havada, denizde ve karada philips ile ilgili hiç bir bağlantım olmadığına namusum ve şerefim üzerine yemin ederim.

  --- yemin ---

  toz torbasız olduğundan dolayı sert bir cisim çektiğinizde* eğer toz haznesi tamamen boş ise biraz ses yapıyor, fakat zarar verecek bir şey değil.

  hayvani hareketler ile kullanılabilir ve ömrü 7 seneden uzun olabilir, kaynanam kullandı ve annesine verdi o da halen kullanmaya devam ediyor. kendisi de bir üst modelinden aldı. 7 sene sonunda hortumu haricinde boya değişen bulunmuyordu.

  bizim de bu makineyi almamızın sebebi sevgili kaynanacığımdı, baldız da bundan kullanıyormuş ve gayet memnunlardı. sonra biz aldık, ardından kardeşim aldı, ve en sonunda anneme aldık(#53762068).
 • bugün aldığım muhteşem ötesi elektrik süpürgesi. uzun bir araştırmadan sonra, bütçe sorunum olmamasına rağmen dyson'ın aksine bu makinede karar kıldım ve sonuç: halıyı yerden kaldırıyor ama ben süpürgeyi kaldıramıyorum amk.

  halı yıkama derdine son, herkese tavsiye ediyorum.

  söz konusu araştırmalı entrym ise şurada dursun:

  (bkz: #59827834)
 • philips marathon ultimate modelini sonunda aldığım elektrikli süpürge.*

  taaa 2007 senesinde aldığım siemens marka toz torbalı süpürgem artık hem kedi hem de köpek tüyünün hakkında gelmemesi nedeniyle süpürge arayışı içerisine girdim. dyson denilen markaya zaten istesem de ulaşamadığımdan* performansı yüksek ama hortumu bi tarafımıza kaçmayacak bir şeyler bakmaya başladım.

  2 seçenek üzerinde durdum. biri rowenta animal care (silence force) diğeri ise philips marathon ultimate. sitelerdeki yorumlara falan baktım benim için çekiş gücü daha önemli olduğu için sonunda philips'te karar kıldım.

  ilk kullanımda (evi 2 gün önce süpürmüştüm) toz haznesi neredeyse tamamen doldu. hayvan gibi yaşıyormuşuz haberimiz yokmuş. kıldı tüydü her şeyi topladı mübarek.

  bir kaç hoşuma gitmeyen şey oldu; birincisi, saptaki kumanda biraz sinirimi bozdu. kullanırken ikide bir insanın eli değiyor sürekli gücü açıp kapatıyorsunuz pek hoş değil. konumu biraz daha aşağıda olsaymış o düğmelerin daha iyi olurmuş. 1-2 kere de yanlışlıkla saptaki kapatma düğmesinden kapattım süpürme esnasında. o düğmeler olmasa da olurmuş ya neyse.

  ikinci çok zorlandığım konu ise makinenin kendi ağırlığı ve hacmi oldu. benim eski makineye göre bayağı ağır bir şey. kaldır indir derken yoruldum. çok büyük olduğu için köşeleri falan dönerken, dar alana girip çıkarken biraz zorladı. son olarak yine büyük olmaktan dolayı evde çok yer kaplıyor. muhtar gibi odanın baş köşesine koyduk şimdilik. hiç de sevmem ortalık yerde duran süpürgeyi ama yapacak bir şey yok.

  onun dışında performansına diyecek bir şey bulamıyorum halılardaki hayvan tüylerini bile temizledi bayağı (ki eskiden dizlerimin üstüne çöküp fırçayla fırçalardım ancak o kadar temiz olurdu). beğendim. belki zaman içerisinde kullanımı konusunda da pratiklik kazanırım.
 • philips marathon ultimate 9924 modelini valideye aldık, çok memnun kaldı. gerek başlıkları, gerek emiş gücü, pratikliği ve aksesuvarları ile işini dosdoğru yapıyor.

  önceki süpürgesi eski rainbow'un gürültüsüne nazaran bu çok sessiz.

  detaylı sorusu olan yeşillendirirse yardımcı olmaya çalışırım.