şükela:  tümü | bugün
 • ucuz elektrikli süpürgelere verdiğim paralarla 3 tane alabileceğim elektriklikli süpürge.

  en son motoru yanan süpürgeden sonra artık kaliteli bir elektrikli süpürge alayım diye karar verdikten ve ince ince araştırdıktan sonra aldığım makinadır. çok sessiz çalışıyor. temiz evden bir hazne dolusu toz toplanmıştır.
 • marathon 9225 modelini kullaniyorum. emekleyen bebeği olanlara tavsiye ederim. sessiz ve 440 wat olan emiş gücü çok yüksek. parkeden kaldıramıyorum. kablosunun uzun olması iyi, tüm evi priz değiştirmeden temizleyebiliyorum. üzerinde tozları kovaya düşürmek için bir düğme var, bu sayede tek bir hareketle tüm tozları titreştirip kovaya atıyor. size kalan sadece eliniz toz olmadan kovadakileri çöpe dökmek. bebeğiniz temizlikten sonra rahatlıkla halıda gezebilir. fiyatının hakkını veren bir alet. sonuçta sürekli alınan birşey değil, uzun süre kullanılıyor.
 • ultimate modelini, süpürge piyasasına göre ciddi bir ücret vererek aldığım elektrikli süpürge serisi. emiş gücü, sessizliği ve tasarımı fevkalade olmasına rağmen malzeme kalitesi konusunda sınıfta kalmış elektrikli süpürge.
 • philips marathon ultimate modelini sonunda aldığım elektrikli süpürge.*

  taaa 2007 senesinde aldığım siemens marka toz torbalı süpürgem artık hem kedi hem de köpek tüyünün hakkında gelmemesi nedeniyle süpürge arayışı içerisine girdim. dyson denilen markaya zaten istesem de ulaşamadığımdan* performansı yüksek ama hortumu bi tarafımıza kaçmayacak bir şeyler bakmaya başladım.

  2 seçenek üzerinde durdum. biri rowenta animal care (silence force) diğeri ise philips marathon ultimate. sitelerdeki yorumlara falan baktım benim için çekiş gücü daha önemli olduğu için sonunda philips'te karar kıldım.

  ilk kullanımda (evi 2 gün önce süpürmüştüm) toz haznesi neredeyse tamamen doldu. hayvan gibi yaşıyormuşuz haberimiz yokmuş. kıldı tüydü her şeyi topladı mübarek.

  bir kaç hoşuma gitmeyen şey oldu; birincisi, saptaki kumanda biraz sinirimi bozdu. kullanırken ikide bir insanın eli değiyor sürekli gücü açıp kapatıyorsunuz pek hoş değil. konumu biraz daha aşağıda olsaymış o düğmelerin daha iyi olurmuş. 1-2 kere de yanlışlıkla saptaki kapatma düğmesinden kapattım süpürme esnasında. o düğmeler olmasa da olurmuş ya neyse.

  ikinci çok zorlandığım konu ise makinenin kendi ağırlığı ve hacmi oldu. benim eski makineye göre bayağı ağır bir şey. kaldır indir derken yoruldum. çok büyük olduğu için köşeleri falan dönerken, dar alana girip çıkarken biraz zorladı. son olarak yine büyük olmaktan dolayı evde çok yer kaplıyor. muhtar gibi odanın baş köşesine koyduk şimdilik. hiç de sevmem ortalık yerde duran süpürgeyi ama yapacak bir şey yok.

  onun dışında performansına diyecek bir şey bulamıyorum halılardaki hayvan tüylerini bile temizledi bayağı (ki eskiden dizlerimin üstüne çöküp fırçayla fırçalardım ancak o kadar temiz olurdu). beğendim. belki zaman içerisinde kullanımı konusunda da pratiklik kazanırım.

  edit: konuyla ilgili mesaj gelince entry'yi güncelleme ihtiyacı hissettim. kullanım konusunda 3-4 kullanımdan sonra alışıyorsunuz. büyüklüğü artık beni pek rahatsız etmiyor. köşeleri ona göre dönüyorum. kablosu inanılmaz uzun tel bir pirizle evin tamamını süpürebiliyorum (evim kıç kadar evet). ortada durması konusunda pek bir şey yapamadım. hala muhtar gibi evin ortasında duruyor (evim kıç kadar evet). ilk başlarda elimin sürekli çarptığı saptaki düşmelere artık çarpmıyorum kullanmaya alıştım. çekiş gücü gerçekten çok iyi. yerler temiz dediğiniz anda bile süpürgeyi açtığınızda kovanın yarısına yakını doluyor. filtresinin temizliği zor değil. banyoda suyla yıkayıp sabaha kadar kurutuyorsunuz sonra yerine takıyorsunuz o kadar. 2-3 ayda bir yapsanız yeter bu işlemi, öyle çok dert bir olay değil.
 • önce kumandası kırıldı sonra başlıklardan bir tanesi gıcırdamaya başladı. o kadar para verdik 2 yıl garantisi de vardı ama bu parçalar garanti kapsamı dışında kaldığı icin mecburen kumadayi kendim aldim. 90 tl verdim başlık da alacaktim ama 70 tl de ona istediler yuh dedim yeni süpürgemi alıyoruz. artık başlığı bir sonraki maaşimdan alırim. cekim gücü güzel ama sanki tek tek dökülüyor gibi geliyor bana.
 • philips marathon ultimate 9924 modelini valideye aldık, çok memnun kaldı. gerek başlıkları, gerek emiş gücü, pratikliği ve aksesuvarları ile işini dosdoğru yapıyor.

  önceki süpürgesi eski rainbow'un gürültüsüne nazaran bu çok sessiz.

  detaylı sorusu olan yeşillendirirse yardımcı olmaya çalışırım.
 • tavsiyeyle marathon ultimate 9923 aldık, öncesinde bosch bgl4330 kullanıyordum ama artık haznelerini temizlesek bile çekmemeye başlamıştı.
  nasıl toz içinde yaşıyormuşuz ya sevinsem mi üzülsem mi bilmiyorum. bizim evde, günlük
  işler hariç haftanın 3 günü kelli felli temizlik var ve bu süpürgeyi kullanınca, evden çıkan toza inanamadım. sadece salondan, mutfaktan ve ardiyeden çıkan toz inanılmazdı. 3 tane ucu var. biri koltuk için, koltukları kısa zamanda baya pırıl pırıl yaptı, kol gücü çok istemeden temizlendi. diğeri halılar için ve diğeri de girilmesi zor yerler için ince uç.
  yaklaşık 1000 liraya (esnaftan) aldık, herkese tavsiye ediyorum. kısa zamanda, yormadan gerçekten temizliyor. yormadan derken, halılara çok derin nüfuz ediyor ve halı süpürürken yoruyor. onun dışında gayet kolay. derin temizlemeyen süpürgeye yarı parasını vereceğime buna bin lira veririm de tozsuz otururuz.
 • fc 9202 modeli kullanıyorum. makinenin orijinal filtreleri (silindir+hepa) yetkili servislerde 150-160 tl, n11.com'da 45 tl.
 • "dedikleri kadar varmış" dedirten makine. haftalık, dip bucak temizlik yapılmış bir evde deneme amacıyla üstünkörü kullanıldığında dahi deli gibi toz toplayan makine.

  philips marathon fc9923/07 modelinden bahsediyorum, 9924 ile aralarındaki tek fark kumandalı teleskobik boru. ancak bu kumandanın kırılması ile alakalı çok fazla şikayete rastladım, teknik özellikler olarak hiçbir fark bulunmamakta. dyson, rainbow gibi cihazlar dışında gözükapalı alınabilecek bir elektrik süpürgesi.
 • son çıkan 9932 modelini annem için aldık 30 yıllık makinesine veda edecek tabi kargodan gelirse. fiyatı da hiç ucuz değil. ilginç kısmı süpürme ağzında araba farı gibi led ısıkların olması teknoloji baya ilerlemiş.

  edit ürünün led kısmı süper yerdeki her tozu görebiliyorsunuz nerede toz var ise alabiliyorsunuz. göz kararı temizlik yapmıyor.