şükela:  tümü | bugün
  • philips'in internete bağlanabilen, filmleri doğrudan televizyonunuza indirmenizi sağlayan, iphone, ipad ve android kumanda ile de kontrol edilebilen televizyonu. deneyimlemek isteyenler bu adresteki basit uygulamaya bakabilir http://on.fb.me/philipsmartv
  • facebook ve twitter sayfalarına aşağıdaki linklerden ulaşılabilir;

https://www.facebook.com/philipstvturkiye

https://twitter.com/philipstvtr

ayrıca buralara soru sorduğunuzda, sorununuzu bildirdiğiniz de müşteriye verdiği değer ve önemi ile tüm markalar önünde açık ara önde olan philips tv, sizlere geri dönmekte, hemen sorununuzu çözmektedir.deneyin görün efendim.

açık ara en iyi smart tvdir.
  • kesinlikle tercih edilmemesi gereken.

piyasadaki pahalı smart tv'sini alırsınız, kağnı gibi çalışabilir. usb'den oynatacağınız filmlerin formatlarında sıkıntı çıkartabilir, altyazılarındaki türkçe karakterleri göstermeyebilir. çağrı merkezi size telefonda atar yapmaya kalkabilir.

philips türkiye desteği konusunda, bence sınıfta kalmış bir firmadır. bu noktada korelilere** bakmakta fayda var.
  • youtube ile aralarındaki sorunlar yüzünden youtube'dan hiçbir video izlenememiyor. browser'dan denense bile olmuyor.
  • uefa kupası, şampiyonlar liği ya da dünya kupası maçlarını izlemeyi seviyorsanız asla almamanız gerekek televizyondur zira izleyemezsiniz,
    uydu yayınlarında normal televizyonlarda formalite icabı şifre ekranı çıkar
    dört adet sıfır yazıp maçı izlersiniz ama bu televizyonlarda bu ekran kesinlikle çıkmaz dolayısıyla şifresiz maçları bile izleyemezsiniz.

not; bu dediğim sorun tv,nin içine yerleştirilmiş uydu receiver'la alakalıdır, tvden bağımsız ayrı bir uydu receiver satın alırsanız problem çözülür
    bu tarz kendinden receiverı olan televizyonları satın almadan önce "biss key" ayarı bulunuyor mu diye sormak gerekir.
    maça şifre girdiğinde satın aldığınıza pişman olmazsınız.
  • uygun fiyata aldığım bir tv. alalı iki sene oluyor. mutluluk nedir? gerçekleşme - beklenti. dolayısıyla sıfır beklenti ile alınan bir cihazın en ufak bir olumlu yönü olsa mutlu olmanız lazım, dimi? işte bu tv insanı mutlu etmiyor. büyük başarı.

işlemcisi yavaş, dahili receiverını kullanıyorum kablo tv için, dijital kanalları üç saniyede filan değiştiriyor. hele kanal listesi tuşuna basayım, ya basamadım sanıp tekrar basıyorum, bir ara açıyor, sonra kapatıyor.. ya da bastığımı unutuyorum. yavaşlığını anlatmam imkansız. uzaktan kumandası olmayan televizyona kardeşi gönderip kanal değiştirtmekten bile yavaş.

yalnız en büyük mallığını az önceye kadar bilmiyordum, öğrendim. anlatayım:

ev hali, tv kumandası yere düşebiliyor. 80cm'den yere düşen telefon, saat, tencere, cam bardak bile pek hasar almadan kullanılmaya devam ederken, bu aletin sikik kumandası çalışmayı durduruyordu. pilini değiştiriyorsunuz filan, ne yapsanız (zaten çalışmayan kumandaya ne yapabilirsiniz) çalışmıyordu.

bozuldu herhalde diyip, kenara atıyordum. yenisini alana kadar cep telefonunun (samsung s4) remote control ile idare ediyordum. sonra, dalgınlıkla bir gün kumandaya elim gidince, çalışıyordu!

puşt. taşak geçiyor.

çeşitli kombinasyonlar, totemler, pozisyonlar deneyerek neden durduğunu ve neden çalışmaya başladığını asla bulamadım. iki gün çalışmadığı oluyor, dört gün çalışmadığı oluyor, bir kaç saatte kendine geldiği oluyor. tamamen random.

mühendislik yapmasam da odtü'den aldığım bi elektrik elektronik mühendisliği diplomam var, bir kumandaya hükmedemiyorum. şaka gibi. elektronik devreler tasarlarken, robot filan yaparken, onlar da böyle mallıklar yapardı, oradan alışkınım. analog elektroniğin gözünü seveyim, işin içine dijital girince ne zaman ne yapacağı tamamen o sikindirik çipin keyfine. ama o zamanlar bi şekilde reset ediyorduk, umulduğu gibi çalışmaya başlıyordu devreler, kumandada bu da mümkün değil.

sanırdım!

mümkünmüş. youtube'da her şey var. bir video buldum, tombul bi dayı dedi ki pilleri çıkar, kumandadaki her bir tuşa 3er saniye bas sırayla. yüklü kapasitör filan kaldıysa boşalır, kumanda da çalışır. dalga geçiyor gibi geliyor insana ama gerçekten mantıklı.

denedim. çalıştı.

sizin de böyle zaman zaman bir sebepten çalışmayı durduran bir tv kumandanız varsa, çöpe atmadan önce deneyin. işe yarayabilir.
  • zaman zaman çalışmayan kumanda sorununu halletmenin bir yolu da en güncel yazılımı yüklemenin olduğu televizyon. zira genel bir problem olacak ki, çoğu philips televizyonun sürüm notlarında, kumanda bağlantısının kopmasıyla ilgili sorunların çözüldüğüne dair ibare var.
  • netflix ve youtube uygulamalarını desteklemeyen bir smart tv çeşidi.

en azından bendeki 47pfl6007k/12 modeli desteklemiyor.

konu ile ilgili müşteri hizmetlerine sorduğumuzda "desteklemiyor ise desteklemiyor yapabilecek bir şey yok" minvalinde cevap alıyorsunuz.

ayrıca bu tv'yi tercih etme sebeplerimden biri olan tv yayını kayıt fonksiyonu yapılan güncelleme ile kaldırıldı.

philips marka bir tv alacaksanız bu desteklerinin çalıştığına emin olarak satın alın.