şükela:  tümü | bugün
 • philips'in çıkardığı çorba yapma makinasıdır. ancak kullanmak nasip olmadı, daha ilk çalıştırmamda bozuk olduğu ortaya çıktı. yani daha kullanmadan durduk yere servisten rapor al, vatan bilgisayar'a iade et falan gibi bir sürü iş çıkardı. vestel çorbacı almayan kafamı sikeyim, en azından adamlar servisle yormadan direkt kontrol edip değiştiriyorlar!

  bilgisayarcıdan mutfak aleti alan kafamı ise ayrıca sikeyim.
 • boyner stoklarında tükenecek kadar tutmuş üründür.
  reklam mı başarılı, insanlar çorba karıştırırken kaybedilen zamana bu kadar mı acıyormuş bilemeyerek kararsız kalmama,
  ürünün philips'te bittiği, üç ay sonra ancak geleceği belirtilerek şaşırmama vesile olmuş çorba yapma makinası.
 • kliksa ve teknosa'nin bugün yaptığı güzel indirimle siparişini vermiş olduğum ve çorba hastası olan ben ve benim gibilerin hayatını kolaylaştırabileceğine inandığım, kendi kendini temizlediği iddiasıyla piyasada ahkam kesen alet. doğrar, karıştırır, pişirir, taşırmaz oh mis! yani sanırım, yani galiba.

  (bkz: ileride edit edilmesi muhtemel entryler)

  edit: yukarıda saydıklarımı aynen yaparak ilk denemem olmasına rağmen bana nefis bir çorba sunan alet. bence parasını haketmiş tartışma bitmiştir.

  (bkz: pırasa çorbası)
 • emprovizasyona çok açık, über alet.

  hayatta çorba yapmamış bana iki gündür mis gibi aş ediyor allahsız. dün kabak, bugün tavuk çorbası yaptım, gayet güzel kotardı. her türlü reklamını yaparım bunun. canım benim.
 • daha ikinci kullanma girişimimde bozulup beni yok teknik servis raporuydu yok kargoydu uğraştıran bu nedenle beni hayal kırıklığına uğratan alet.
 • çorba sevenin kaçırmaması gereken bir alet olmuş. çorba karıştırmaktan sıkılan bünyeler için bire bir.

  ayrıntılı bir incelemesi teknoseyir'de bulunmaktadır:

  (bkz: http://www.teknoseyir.com/…ion-corba-ustasi-testte/)
 • kitapçığında yazanlara uyulmasına rağmen tarhana çorbasını yapamadığına dair nette yorumlar sıkça görülen makinedir.bünyede ziyadesiyle merak uyandırmaktadır.normal hazır çorbaları bilmemde geleneksel diye tabir edilen hazır çorbalardan yapılırsa hem tembel işi hemde lezzetli olabilir.
 • philips in çalışmayan ürünlerinden birisidir.bugün torium avm den güç bela satın aldıgımız ki bu aleti almak için toplamda 30 dakika beklemek zorunda kaldık .bunu satan magazacı arkadaş elinde bu üründen bir tane oldugunu (teşhir ürün satılmamaktadır) ve daha fazla olmadığını söyleyip diğer şubeden getirtmesi gerektigini söyledi .ancak magazaya gelen aleti eve getirip tarhana çorbası yapmaya çabalamamız la başlayan sözüm ona çorbacı ustası nette kısa bi araştıma sonucu kendisinin tarhana yapamadıgını ögrendikten sonra,hadi insan yiyecegi yemegi seçerde arkdaş bu alet yapacagı yemegi bile seçiyor,böylece tarhana yapamadıgını anlamış olduk umutlarımızı nette yapılışını seyrettigimiz mercimek çorbasına baglayarak yeni bir maceraya girşmemiz den 23 dakika sonra tarhanada oldugu gibi mercimek çorbasınında çig bir şekilde, an itibarı ile hüsran la sonuçlandımış philips ürünü.satın alırken iki kere düşününü derim.

  edit :alete koyulan malzeme miktarlarına dikkat edilince çalışmaya başladı hatta dibe çöken tarhanayı bile yaptık
  tarhana yapmak için suyunu önceden ısıtın mercimek içinde atacagınız ölçüye dikkat edin yarım bardak tan fazlasını yapmıyor çünkü
 • az önce reklamını görmemle beni şaşkınlığa sürükleyen ürün. tamam anladık hayatı kolaylaştırmak, zaman kazanmak adına bir sürü ıvır zıvır kullanıyoruz yok çay makinesi, yok doğrayıcı yok hamur yoğurucu vs vs. ama insan beş on dakika başında durup çorba da yapamaz mı oldu arkadaş? neden bu kadar üşeniyoruz? kullananlara, sevenlerine saygım sonsuz fakat bu kadar hazır şey aramaya kullanmaya da hacet var mı düşünmeden edemiyorum. yani uzun lafın kısası, insan gerçekten hayret ediyor.