şükela:  tümü | bugün
 • eğlencelik bir hint filmi.

  senaryo fantastik olsa da iyi işlenmiş bollywood standartlarına göre. dram öğeleri yer yer ağır bassa da çok ciddiye almadan izlendiğinde öyküdeki eksikler göze çarpmıyor. finali tarihi ve siyasi açıdan iyi bağlamışlar. sih kültürüne ve tarihine dair ilişkin bir takım şeyler de görüyoruz. bunun çok fazla mesaj kaygısı ve didaktik olunmadan işlenmesi başarılı.

  süresi ise uzun geldi bana. 138 dakikalık filmde bolca uzun uzun bakışmalar, ana plana katkısı olmadan uzatılmış müzikli sahneler vs var. bu kadar uzun filmde yine de iyi işlenmemiş ham kalan olaylar ve karakterler olması da sıkıcı.

  life of pi'den tanıdığımız suraj sharma'nın kötü oyunculuğuna ve diljit dosanjh'nin kimi sahnelerdeki vasatlığına karşın kadın oyuncuların sürüklediği bir film olmuş. anushka sharma hem güzelliğini doğal olarak taşıyabiliyor hem de yetenekli bir oyuncu. mehreen pirzada da rolünün hakkını vermiş.

  müzikler yer yer sahiden ortalamanın üzerine çıksa da şarkının bu kadar yer tuttuğu bir filmde daha fazlasını bekliyor seyirci. film güzel bir dans koreografisiyle bitebilirdi belki.

  teknik açıdan; görsellik, çekim açıları, kıyafetler, renkler, mekan kullanımı da başarılı bence. bu konularda bollywood güzel iş çıkarıyor.

  6/10