şükela:  tümü | bugün
641 entry daha
 • dakika bir gol bir yapmıştır. gazetelerde "cocu, oyuncuların idman performansını görmeden kimsenin takımdan ayrılmasını istemiyor" şeklinde haberler vardı. ben bu haberlere inanmamıştım. bugün kendi ağzıyla söylemiştir.
  https://twitter.com/…tatus/1019558812041273344?s=19

  sokaktan 10 yaşında çocuk çevir, 2 gün boyunca fenerbahçe'nin maç kasetlerini izlet, kadrodaki bütün çöp oyuncuları belirler. ismail'in, şeyşu'nun ve dirar'ın idman performansını görsen ne olur? "aaaa ismail köybaşı idmanlarda süper bu sene banko sol bek oynar" düşüncesi çok saçma. takımın çöpleri bellidir. ismail, dirar, topal, şeyşu, kemeni, noyşatader.

  kulübün maddi durumu iyi değil, taraftar transfer beklemesin mevcut kadro ile yola devam edeceğiz gibi açıklamalara saygı duyarım. ama oyuncuların geleceğini idman performansları belirleyecek düşüncesi saçmalık.

  edit:barcelona'da 200 küsür maça çıkması onu futbol ilahı yapmaz. konya'nın hacası atıf ve ismail köybaşı'na talibiz açıklaması yapmışken, dirar' a arap kulüblerinden teklif varken takımda tutmak kerizliktir.
 • barcelona'da 205, hollanda milli takımında ise 101 maça çıkmış eskilerin orta sahası.
  ama futbol bilgisi 10 yaşındaki çocuktan zayıftır. bir bildiği olması ihtimali ise kesinlikle yoktur. mesela bir oyuncuyu beğenmese o oyuncuya "git" demelidir. zaten oyuncu da hemen arkasını dönüp gider, şimdi aldığının üçte biri paraya oynamaya başlar. oyuncuyu gönderememe olasılığına karşılık medyaya verdiği demeçlerde oyuncularına moral olacak söylemlerde bulunması saçmalıktır. bunları bazı sözlük kullanıcıları ve her hangi bir 10 yaşında çocuk bilir.

  bilal editi: bizden veya 10 yaşındaki çocuklardan daha fazla futbol bilgisine sahip olması için ilah olmasına gerek yoktur. barcelona'da 200 küsür maça çıkması yeterlidir*. oyunculara taliplerin olması ise o oyuncuların o takımlara gitmek istediği anlamına da gelmez.
 • önce tanım. fenerbahçenin 2018-2019 sezonu (umarım daha sonraki sezonlarında da) teknik direktörü.

  ffp * * * * nedeniyle bu sezon istediği takımı kuramayacak. bu nedenle ilk seneyi beğendiği genç oyuncuları takıma kazandırmakta kullanması muhtemeldir. bu adamın yapmaya çalıştığı yıllar önce jupp derwall in galatasarayda yaptığı iki sezon önce de fenerbahçenin dick advocaat ile deneyip beceremediği bir sistemi oluşturmak. egomanyak aziz yıldırımla zor bir iş olan bu sistem oluşturma klüpteki şubelerin teknik yönetimlerine hiç karışmayacağını daha baştan ilan eden ali koç sayesinde gerçekleşebilir. bu sene bu takımdan başarı beklememek ama desteklemek gerekir. ancak seneye seyredilecek olan fenerbahçe ligi domine edecek bir kadro olacaktır.