şükela:  tümü | bugün
 • spotify'da gördüğüm felsefe konulu podcast kanalı. şu an 95 bölümü falan var ve bölümler yaklaşık yarım saat. itunes'ta da ücretsizmiş. socrates öncesinden başlayıp çağdaş felsefeye kadar gelmiş sırayla. içeriğinin genel olarak ne denli kaliteli olduğunu bilmiyorum ama dinlediğim ilk birkaç bölümü felsefe tarihini pek bilmeyen biri olarak beğendim. anlatımı da güzel.

  tüm bölümler bu sitede de var: http://philosophizethis.libsyn.com/
 • ilk bölümleri oldukça tırışka diyebiliriz. zaten stephen west arkadaşımız da bu durumun farkına varmış olsa gerek ki, ilk bölümden evvel "ileride düzelttim üslubumu. hemen kapamayın, bir şans verin. olmadı ileriden başlayın" mealinde bir ön kayıt eklemiş.
 • stephen'a patreon üzerinden destek olabilirsiniz.

  bölüm başına bir kahve parası bile sıksanız yeter. https://www.patreon.com/philosophizethis/posts
 • içeriğinin ne kadar kaliteli olduğunun tartışmasını yapabilecek biri değilim, ama "bakalım şu filozof neler söylemiş? bu fikrin temelleri neymiş?" gibi bir meraka sahip olduğumda ilk göz attığım yerlerden biri. basit bir dille, hoş bir üslupla, filozofların eserlerine atıf yapılarak ilgili konu hakkında bir temel atılıyor.

  stephen west'in sesini de epey huzur verici buluyorum bu arada.
 • bal gibi şeker gibi felsefe anlatan podcast. öyle tatlı tatlı, hafif hafif anlatıyor ki işe gidip gelirken dinlemeye başladım ilk bunu sonra işte, yemek yaparken vs diye devam etti...şimdi arada duşa bile beraber giriyoruz.

  yalnız başlarda kim bu playdo oyun hamuru diyordum, anca googlelayınca plato olduğunu anladım. niye çünki şimdiye kadar hiç felsefe dinlememişim ki, sadece okumuşum. ne güzelmiş dinlemek.

  hem bir de iltifat etti geçen, bunu dinlendiğine göre dünyadaki en eğitimli insanlardan birisin dedi. yok şekerim ben öyle değilim sen kendine iltifat ediyorsun aslen diyemedim. yine de şeker ama.
 • arada lafı biraz uzatsa da olaya başlangıç için şahane bir podcast. başlarda çok hızlı konuştuğu için birkaç cümle anca çıkarıyordum şu an baya keyif alıyorum. teşekkürler phiosophize this!
 • facebook haber kaynağı ve instagram postlarından eriyen ruhumu silkelemiş podcasttir. bence felsefe okumaya başlamadan önce kişinin ilgisini keşfetmesine ön ayak oluyor, hem de vakitsizlikten yakınanlara otobüste vs. dinlemek için güzel bir fırsat sunuyor.
  zamanı doğru kullanmak açısından hem vicdan rahatlatıcı, hem de daha detaylı okumaya heveslendirici. puanım 10/10
 • yeni başlayanlar için çok şeker felsefe konulu podcast kanalı. ilk bölümlerini önermem ki stephen west de aynını diyor.

  favori serilerim:

  descartes

  immanuel kant

  yapısalcılık
 • bir süredir mühendislik öğrencisi birisine göre çokça felsefi konuya kafa yormaya ve bu konularda bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. bu podcast serisi de tam olarak bana yardımcı olan aracılardan birisi, felsefeyi kronolojik olarak işliyor.

  kendisi de ilk bölümleri biraz laf salatalasına boğduğunu fark etmiş olacak ki stephen west abimiz ilk bölümün başına bir edit ekleyip ilk bir kaç bölüme göre yargılamayıp devam etmenizi tavsiye ediyor.

  önerilir.
 • insanlara filozofiyi daha anlaşılır hale getirerek sevdirmeyi hedefleyen podcast. evet ilk bir kaç bölümle kestirip atılmaması gereken bir podcast, zamanla evriliyor. tavsiye edilir.
hesabın var mı? giriş yap