şükela:  tümü | bugün soru sor
 • izmir'in torbalı semtinde fabrikası bulunan oluşum.
 • resmi olarak philsa philip morris sigara ve tütüncülük aş. çalışanlar ve iş için gidip gelenler pek memnundurlar. fabrikanın çalışma presipleri takdire şayandır.
 • yarından geçerli olmak üzere sigara fiyatlarına 15-35 ykr arası zaman yapan firma.
  http://www.milliyet.com.tr/…/11/04/son/soneko14.asp
 • 1991 yılında philip morris'in %75 ve sabancı holding'in %25 ortaklığıyla kurulmuş olan şirket. halen marlboro, parliament, muratti, chesterfield, l&m, lark, bond street ve lider olmak üzere sekiz uluslararası markayı üretmekte. yerel piyasadaki en büyük rakipleri bat-british american tobacco (tekel bu şirket bünyesine dahil olduğundan beri) ve jti - jt international'dır. bir de imperial tobacco var. daha da gider bu liste araştırsam ama bi yere kadar.
 • yeni sigara fiyatlarını açıklamışlar.
 • eleman alımlarını kariyer.net ve oradan yönlendirme ile pmkariyer.com sitesinden halleden, aracı firma olarak adeccodan yardım alan firma.

  iş görüşmesine giderken (izmir dışından) otobüs parasını ödüyoruz diye bilgilendirme yapan adecco sayesinde arabamla gitmekten vazgeçişim sonucu izmir-torbalı arası ulaşımın toplu taşım araçlarıyla işkence olduğunu öğrenmiş oldum. fabrikanın önünden otobüs dolmuş geçmez haberiniz olsun.
 • türkiye'nin en çok kar eden firmalarından. bu şu demek oluyor, türkiye'de insan sağlığıyla en çok oynayan firmalardan. o içeni ilgilendirir gibi sığ ötesi bir yorum yapıyorsanız, zaman makinesi bulun ve 1898'e dönün. sizin yeriniz orası. her sene, sigara kullanmayan 42,000 amerikalı yan akım sebepli kalp hastalıklarından ölmekte ve 1 milyon çocuk astım olmakta. evet her sene. hani bazı evler vardır ya girdiğinizde leş gibi sigara kokar, yanında içilmese bile çocuğun saçına sinmiştir. çocuğa içiniz gider. alıp oradan kurtarasınız gelir. işte bu istatistik, o istatistik. ne diyorduk, philsa demek, sabancı holding'in öteki yüzü demek.

  sigaranın aslında nasıl bir bok olduğu, sigara kartellerinin nasıl ilişkiler içinde yer aldığı, yılda 95.5 milyar dolar dönen kanser ilacı endüstrisiyle ilişkisi son 6-7 senede daha çok gündeme geldi dünyada, devletler sigara yasaklarını güçlendiriyor çünkü şuna ayıldılar ki sigara firmalarından topladıkları vergiler günü kurtarsa da, uzun vadede sağlık alanında oluşan efor, zaman, işgücü ve tabii ki para kaybını karşılamıyor. acaba rahmetli sakıp sabancı yaşasa şu "karlı" işe devam eder miydi yoksa bu vebal artık yüklenilmez diye çekilir miydi?
 • bir sabancı holding kuruluşu olup en kral sigara markalarını bünyesinde bulunduran şirkettir.
 • bünyesindeki çağrı merkezi çalışanlarına ne tür bi' eğitim verdiklerini cidden merak etmekteyim. oto mesaj mı dinliyorsunuz yoksa gerçekten çağrı merkezi çalışanıyla mı konuşuyorsunuz bi' 30 saniye idrak edemedim. daha da enteresan kısmı konuştuğum hanımefendi erotizmin sınırlarını zorlarcasına bi' ses tonu ve tavırla konuşmaya çalışıyordu. sebebi neydi ki diye düşünüyor insan tabii.