şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sene 2017, hala found footage. amerika cephesinde değişen bir şey yok.
 • --- spoiler ---

  1997 yılındaki phoenix lights adlı ufo olayı ile aynı tarihte 3 amerikalı gencin ortadan kaybolması arasında bağ kuran ve gerçek olaylardan uyarlanan 2017 abd yapımı ilginç bir bilimkurgu-korku-gizem filmi. yarı-belgesel tarzındaki the phoenix incident (2015) filminin sinema filmi haline getirilmiş versiyonu olarak da değerlendirilebilir. justin barber'ın senaryosunu yazıp (t.s. nowlin'le birlikte) yönettiği düşük bütçeli ama sürükleyici bir filmdir. filmin başrollerinde chelsea lopez, florence hartigan, justin matthews ve luke spencer roberts yer almışlardır. filmin çekimleri el kamerası kayıtlarıyla yapılmış ve the blair witch project'i anımsatmaktadır. son olarak, filmin imdb.com puanı 5,2/10'dur.

  imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt6574272/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/phoenix_forgotten

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=ryigkartcyc

  --- spoiler ---
 • gerçek olaylardan mı uyarlanmış bilmiyorum ama bunu oturup izleyen aklımı sikeyim.

  aslında evet geriyor adamı, hatta şuan bayaa gerginim yani. ama aynı zamanda bom boş bi film, 1.5 saati nasıl doldururuz diye düşünüp çözümü uzun uzun boş muhabbetler, uzun yürüyüşler falan var. sonu da hiç ama hiç tatmin edici değil.

  la film yapıyosun, bi iki uzaylı falan gösterseydiniz adı üzerinde bilim kurgu filmi. neyse, siktir edin izlemeyin. işaretler falan izleyin (gerçi o bu türün topu) , ne bileyim başka bişeyler izleyin.

  he derseniz, sokmuşum senaryoya beni gersin diyorsanız oturun izleyin, evde tekim gecenin bu saatinde açınca ister istemez korkuyor insan filmin yarısında lambayı açıp izledim :)
 • benzerlerine kıyasla bir tık daha ürkütücü olan uzaylı filmi.
 • 13 mart 1997 gecesinde yaşanan ve pek çok farklı kaynak tarafından kayıt altına alınan görüntülerin bugüne dek çekilmiş en net ufo görüntüleri olduğuna inanılır. bilim adamlarının ve resmi kaynakların mantıklı bir açıklama yapamadığı bu görüntüler uzun yıllardır ufo meraklıları tarafından dünya dışı varlıkların dünyayla iletişim halinde olduğuna kanıt olarak gösterilmektedir. phoenix forgotten, found-footage tarzında bir film ve o gece kaybolan üç gencin başına gelenleri konu almakta.üç genç halen kayıp.