şükela:  tümü | bugün
 • kelimelere sığdırılması güç bir varlık, bir şekerlik abidesi. yüzünden genelde gülümsemeyi eksik bulamayacağınız cinsten birisidir bu arada.

  gündüzleri uyuyup, akşamları yaşayan biridir. konuşmayı, dinlemeyi, şefkat göstermeyi seven, animelere**** karşı ayrı bir yakınlığı olan biridir.

  inanılmaz derecede pozitif yaklaşımları olması yanında, yüksek alkol alabilme çıtasına sahip olması, önde gelen özelliklerinden sayılabilir. bunun yanında, güldü mü gözlerinin içi güler, gülümsetir.

  hayata ve hayatındaki insanlara candan yaklaşımı görmeye değerdir. yıllardır kendisi ve ortak bir dostumuz eşliğinde, geceleri oturup, içip eğlendiğimiz olmuştur. bir anne gibi bizleri beslemiş, "bakın size mama getirdim" diyerek yüzümüzü güldürmüştür.

  özgürdür, sıkılmaya gelemez ve kendinden bahsetmekten çok, karşısındaki kişi ile ilgili konuşmaya daha meyillidir.

  bir bakarsınız rei hino olur, bir an sonra usagi. güçlüdür ama bir o kadar da zariftir.

  insanlar hakkında kolay kolay yanılmaz. karşısındaki kişinin nasıl biri olduğunu çok çabuk çözer ki bu yeteneğiyle şahsen beni çok şaşırtabilmektedir hala.

  faramir'in en büyük hayranı, harry potter'ın inanılmaz bir okuyucusudur. silmarillion'u okuyup da en çok etkilenmiş kişidir belki de kendisi.

  candır, candandır, bir tanedir her zaman...
 • çok sevdiğim dünya tatlısı, şirin ötesi, mutluluk yumağı böyle bıcır ufak tefek cici şey.
 • adi : phoibe
  lakabi : da-muzik baks
  orijin : capon
  misyon : paylasim (single mode/multi mode data transmisyon.)
  tanim : canli. dost canlisi.
 • böyle güzel mi güzel kalpli bir insan. soğuk bira kıvamında.
 • yeni tanıştık zirve bahanesiyle... benden genç bir kişinin alkol kapasitesiyle dehşete düştüm. sanırsam ekti bizi gecenin bi vakti. şeker bi şeye benziyodu. görüşürüz yine umarım
 • çok sıcak çok çok sempatik bişi. kendisini "aaa benden kısa biri." tepkisiyle karşılasam da, bende bulunmayan bi minyon sevimliliğine sahip.
  üstelik o kadar içten ve iyi ki, kendisiyle yuki sohma'yı bile paylaşırım.
 • ana dilimiz olmayan dillerden birinden* turkceye okunusu uyarlamak icun fiibii demek gerekir
 • şöyle söylenir kendisinin arkasından: "ah phoibe hanim ah.. şurda olsan da iki çift laf etsek, dertleşsek.. musiki degiş tokuşunda bulunup 'mangalarina bahar gelmis memleketimin' söylesek. "
  fantastik mutluluk cemiyeti, pek sadık üyesi.
 • altıncı nesil miğferdibi yazar a.k.a. kayıtlı okur

  artık sözlükte yaz(a)mayan dostum, küçük kız kardeşim. görüşmek için sözlüğün aracılığına ihtiyacım olmayanlardan biri o. 31 mayıs 2009 günü, hayatındaki en radikal değişikliği yaparak yamashita soyadını alacak. tarihe not düşmek bâbında, bir defa daha buradan kutluyorum her ikisini de.

  okurimono'nu hazırladım, kekkonshiki'yi bekliyorum.

  omedetô gozaimasu yome-san! yoroshiku to muko-san!

hesabın var mı? giriş yap