şükela:  tümü | bugün
 • sosyalmedya.co'dan fatih güner sayesinde haberdar olduğum, kişiselleştirilmiş-özelleştirilmiş reklam şirketi. ingiltere'de yarattığı infial sırasında verilen tepkilerden bir tanesi için:

  http://antiphorm.co.uk/
 • internette bulunan türkçe çoğu sitede teknik detaylarının anlatılmadığı sistem. teknik bilgi için aşağıdaki bağlantı kullanılabilir:

  http://www.btnet.com.tr/…buyumeye-devam-ediyor.html
 • phorm ve türkiye'de uygulanması konusunda komplo teorileri üretmeden önce ttnet ile türk telekom ayrımının yapılması gerekir.

  ttnet türkiye'de altyapı sahibi konumunda değildir, altyapı sahibi türk telekomdur ve ttnet'ten farklı bi şirkettir, telefon satar, hat satar türlü türlü başka altyapı hizmetleri satar. zaten türk telekom var olduğu için ttnet'ten farklı servis sağlayıcılar da var olabilmiştir(doping bilmem ne).

  yani phorm gibi bi sistemi uygulama yapabilmek istiyorsanız, türk telekoma gitmeniz lazım, ttnet'e değil. ortada dolaşan senaryonun(phorm uygulanırken internet kesildi) tutması için bu böyle olmalı çünkü sadece ttnet ile alınan hizmet kesilmedi, bütün dsl hizmetlerinde kesilme yaşandı.

  ha fişlendiğini düşünen varsa bence bundan sonra google kullanmasın, ciddiyim, elin oğlu herşeyden haberdar zaten. inanmayan da varsa hikayemi anlatayım:

  vps server almak için 2-3 gündür google da "vps server" "cheap vps" "cheap linux vps" "cheap windows vps" şeklinde aramalar yapıyordum, karar veremedim tabi bi yandan aramalara devam ediyorum. neyse youtube'da video izliyorum şak google'a reklam veren ve türkiye'de bulunan bi firmanın vps reklamı çıkıyor, ekşiduyuru'da takılıyorum şak yanda başka bi vps satan firmanın reklamı çıkıyor. google bu işi zaten yapıyor yani.

  ha bir de internetin hala özgür bi yer olduğunu sananlar için gelsin, şu ortalıkta bulunan porno sitelerde bazı kelimelerin aranması yasaktır, o kelimeler aratsanız da sonuç vermez size, yani adamlar size istedikleri şeyi izletiyor, görmenizi istediğini gösteriyor.

  kaldı ki bu işin böyle ülke çapında interneti keserek de yapılması...
 • www.gezinti.com adresinden uygulanmaya başlamıştır.
  hatta (bkz: gezinti.com)
 • firefox kullanıcılarının dephormation eklentisi ile taciz ve takipten bir nebze olsun kurtulabilecekleri casusluk aracı.

  https://www.dephormation.org.uk/index.php?page=2

  bu durum elbette artık internet servis sağlayıcınızın saçma sapan opt in taktikleri ile verilerinizi kahkahalar atarak para karşılığı ne idüğü belirsiz adamlara satmaya çalıştığı gerçeğini değiştirmiyor.
 • ttnet ile yaptığı anlaşmaya dair bir belge: http://www.phorm.com/…net commercial activities.pdf
 • şu siralar memur atamalari , öğretmen atamalari konusundaki sitelere ve linklere tiklarsaniz aktifleşiyor kendileri. misal http://www.memurlar.net/ linki ile test edilebilir.
 • etrafınızdakileri buna karşı bilgilendirmeniz gereken hardware/software.
hesabın var mı? giriş yap