şükela:  tümü | bugün
 • 2 senede bir düzenlenen fotoğraf alanındaki en büyük fuar. tam adı `photokina
  uluslararası fotoğraf malzemeleri fuarı`dır.

  http://www.photokina.de/
 • dünyanın en büyük fotoğraf ve fotoğrafçılık fuarlarından biri olan photokina 'world of imaging'in 30.su geçtiğimiz 23 – 28 eylül 2008'de yapılmıştı. önümüzdeki photokina fuarı, 28 eylül – 3 ekim 2010 tarihleri arasında yine almanya’nın kölh şehrinde açılacak.
 • bu sene*, 21 - 26 eylül tarihleri arasında düzenlenecektir
  http://www.photokina-cologne.com/…opening_times.php
 • bu sene tanıtılması beklenen ürünlerin listesi:

  canon

  canon eos-3d x
  canon eos-7d mark ıı

  fujifilm

  fujifilm xf1 (ya da xp1)
  fujifilm e-x1

  hasselblad

  hasselblad yeni seri bir dijital kamera duyurabileceği söyleniyor. dijital x-pan olabilirmiş.

  leica

  leica m10
  leica s3 kamera ve yeni lensler
  leica aynasız yeni bir sistem (ertelenebilirmiş)
  yeni lensler: summicron-m 28mm f/2 asph ve summilux-m 28mm f/1.4 (düşük ihtimal)

  nikon

  nikon d600
  nikkor 1 18.5mm f/1.8 lens

  olympus

  en azından bir yeni pen kamera
  olympus xz-2 ve yeni lensler
  düşük bir ihtimal pro 4/3 gövde

  panasonic

  panasonic gh3
  yeni lens(ler)

  pentax

  ikinci nesil pentax 645d orta format kamera
  pentax k-3
  pentax da 560mm f/5.6 lens
  pentax x-5 (daha önceden duyruldu)

  samsung

  iki yeni lens, yeni flash ve harici mikrofon

  samyang

  samyang 24mm f/3.5 tilt-shift lens

  sony

  sony a99
  sony nex-6
  sony nex-5r (çoktan duyuruldu)
  sony lens, ekipman ve yeni camcoder lar (full frame video kamera da dahil bunlara)

  http://photorumors.com/…hat-to-expect-at-photokina/
  http://dijitalhaber.wordpress.com/…/photokina-2012/
 • fuara tamron torbaları damga vurmuştur
 • aylardır beklenen sony alpha slt a99'un tanıtılacağı etkinlik.
 • tarih olan etkinlik.
 • 1950'den beri köln'de yapılan bu fuar fotoğraf sektöründeki küçülme ve sıkıntılar nedeni ile artık yapılmayacakmis.
  üzücü bir haber. canon, nikon ciro kayıpları ve olympus imaging'in kapanmasından sonra piyasanin sürekli kötüye gittiğine dair yeni ve üzücü bir haber daha.
  yaşı 20 civarı olan fotoğraf meraklıları şimdiden dslr koleksiyonu yapmaya başlamalı bence. 50 yaşına geldiklerinde sadece telefon ile fotoğraf çekilen bir dünya olabilir önlerinde.
  48 yasindayim. ben 20 yaşında iken filmli fotoğraf makinesi zamanın normali idi.)
  not: filmli makine süper bir şey, değil mi?
  http://www.uguronder.com/film-photography/
 • bir sonraki duyuruya kadar askıya alınan, şu durumda sadece rüyalarda ziyaret edilebilecek 50'lerden kalma mükemmel fuar. telefon fotoğrafçılığının ve covid-19'un götürdüklerinden sadece birisi. basın açıklamasının çevirisini paylaşıyorum;

  70 yılın ardından görüntüleme pazarındaki düşüşler sert olumsuzluklara neden oluyor.

  koelnmesse, görüntüleme ürünleri pazarındaki büyük düşüş göz önüne alındığında şu an için köln'de photokina düzenlemeyi bırakmaya karar verdi. koelnmesse başkanı ve icra kurulu başkanı gerald böse, "ne yazık ki şu anda sektördeki koşullar fotoğrafçılık, video ve görüntüleme için önde gelen uluslararası ticaret fuarı için uygun bir temel sağlamıyor" dedi. "70 yıllık ortak bir geçmişin ardından yaşanan bu sert kesinti bizim için çok zordu. her zaman yakın ve güvene dayalı bir ortaklık içinde olduğumuz bu sektördeki olumsuz gidişata şahit olmak bizim için çok acı verici. ama işte bu durumla karşı karşıyayız. bu durumun devamına karşı açık, dürüst bir karar, maalesef alternatifimiz olmayan bir karar. "

  koronavirüs salgını başlamadan önce bile görüntüleme pazarı zaten çift haneli rakamlarda yıllık düşüşlerle güçlü bir karışıklığa maruz kalıyordu. bu yöndeki ivme 2020'de muazzam bir şekilde yoğunlaştı ve en son yüzde 50 aralığında bir düşüş bildirildi. son zamanlarda bu gelişmelerin -1950'den beri köln'de- nesiller boyunca görüntüleme endüstrisinin en önemli adresi olan ve ticaret fuarı dünyasında en olumlu, duygusal geçmişi olan markalar arasında yer alan photokina üzerinde derin bir etkisi oldu.

  koelnmesse 2014 yılından bu yana, alman fotoğraf endüstrisi derneği ile birlikte ticaret fuarının temel konseptinde yapılan ayarlamalarla ve yeni katılımcı segmentlerine önemli yatırımlarla yanıt vererek, aşağı yönlü piyasa trendlerinden ipucunu aldı. koelnmesse yönetim kurulu üyesi ve operasyon direktörü oliver frese, "kavramsal tasarımdaki bu değişiklikler, aralıklarda ve tarihlerde bir değişiklik ile birlikte, etkinliğin durumunu temelden iyileştiremedi" diyor. "bugün her zamankinden daha fazla fotoğraf çekilirken, akıllı telefon fotoğrafçılığının ve videografinin görüntü tabanlı iletişimle birlikte, örneğin sosyal medya yoluyla entegrasyonu, klasik pazarın geniş segmentlerinin ortadan kaldırılmasını engelleyemedi." sonuç olarak,

  koelnmesse, kararını alman fotoğraf endüstrisi derneği ile yakın koordinasyon içinde verdi. bu derneğin başkanı kai hillebrandt, "köln'deki ortaklarımız photokina'yı önde gelen küresel ticaret fuarı olarak sürdürmek için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. bununla birlikte, 2022'de düzenlenen bir etkinlik tüm görüntüleme topluluğunun beklentilerini karşılayamazdı. bu çabalar hizmete yönelikti. bu nedenle, bu maalesef kaçınılmaz adımı atmak için derneğimiz adına onlara katılıyoruz. bu vesileyle köln'de 70 yıl boyunca birlikte çalıştığımız ekibe çok teşekkür etmek istiyoruz! "