• inanılmaz derecede hoşuma giden bir klibe sahip güzel bir şarkı. ayrıca 7. saniyesi ile 29. saniyesi arasındaki bölümü telefonumun zil sesi yaptım, çok mutluyum. indirmek isteyenler şuradan ulaşabilir.
  • jabberwocky feat elodie eildstars
    radyolarda çalmasıyla ilgimi çeken, depresif havası ile sonbahar-kış dönemime güzel giden parça...
  • klibi için fikirlerim olan şarkı. youtube yorumlarından da fikir aldım.

birincisi; esas kızımız bir ayrılık yaşamış. şarkıyı söylediği adam da o. ama çok güzel sevilmiş. olmamış ayrılmışlar. şimdi bu kızımız her yeni adamda ilişkisini sabote ediyor ve biraz da ego tatmini yapıyor. adamlar yanında. ama istediği o adamlar değil. eski sevgili her defasında gelip ebesini belliyor yeni adamların. klipte gelip yeni dallamaların hepsini döven o karizmatik abi eski sevgili oluyor. hepsini bir bir gebertiyor. kız aradan çekilip eski sevgilinin onları birer birer dövmesini izliyor. çok ilgi çekici bir senaryo. çünkü ayrılmış olsalar da o eski sevgili hep orada. kızımızın sıradan erkeklerin dövüldüğü sırada takındığı siklemez tavır pek etkileyici. bir de eskinin gelip kızı sevdiği kızın da aşık aşık baktığı yer pek romantik. ay ağlicim.

ikincisi; kızımız nihayet onun için doğru olan kişiyi bulmuş fakat inatla takındığı o depresif ve şımarık tavır yüzünden hayatındaki doğru düzgün adamın değerini bilemiyor. çünkü bu zamana kadar hep ona değer vermeyen yavşaklarla uğraşmış ve yaşadığını sandığı her şey yalanmış. bu yüzden gelip o adamların icabına bakan adamın da değerini bilemiyor. sürekli canını acıtıyor o adamın. ama adam vazgeçmiyor. gelip gebertiyor ondan uzaklaştıran her adamı.

üçüncüsü; kızımızın doğru düzgün bir ilişkisi var fakat sevgilisi ondan önce hayatına giren herkesten nefret ediyor. onu başkalarıyla düşünemiyor. bu sefer ilişkiyi sabote eden o. yaşanmasına izin vermiyor. sürekli geçmişindeki adamları dövüyor. kızın da gönlünü alıyor ona kıyamıyor ama adamları da ilişkiyi de dövmeye devam ediyor.

dördüncüsü; kızımız hayatının erkeğiyle tanışmamış. hayatında bir sürü saçmasapan insan olmuş. değer verenler, vermeyenler. kendi zevki için gittikleri, ona zevk için gelenler vs. öyle birini hayal ediyor ki kalbini kırmış ya da kırmamış herkesi gelip şöyle güzelce gebertsin. çünkü kalbini kırdıysa ölmeyi hak ediyorlardır. kırmadıysa boşu boşuna vakit çalmıştır gene gebermelidir. neredesin ey ay yüzlüm şeklinde hala tanışamadığı o süper kahramanı beklemekte yani. gelsin onun yerine tüm intikamı soğuk soğuk alsın.

uzar gider... yok ya bu kadar.
    en sevdiğin şarkı sorusuna cevabımın bu şarkı olacağını hiç bilemezdim valla.

yıllar sonra edit: bu kadar kasmama gerek yokmuş. ben yıllardır depresyondaymışım. iyi kendimi öldürmemişim.
  • klibi küp filmini andırmaktadır. teker teker götürüyorlar güzelim adamları yahu* *

ı left you miles aways, can't feel your breath in my hairs
    ıt seems to be years, and ı'm alone and fake
    ıf this world is to small to be too, a world without sens if ı'm without you
    ıt's always, the wrong ways, there's no return to life so get your car and drive
    look at the game of our life, you've never took all the dice
    after all, curtain falls, there's no return to life so get the car and die

waiting for hope babe
    there's no more light in my sky!
    see the pills in my hand
    ı'm running threw your lies
    you've got nothing to say
    till' ı'm crossing the line!
    but you can't kill my name
    demon's coming tonight

the dolls inside me cave in
    blood and tears on my skin
    my wounds bring up my fear
    but i like this last grip
    ı just wanna rid me of my pain
    this happy violence is beating in my veins
    ıt's always, the wrong way
    there's no return to life, ı'm in the car and drive
  • sabah akşam tok karnına günde 2 defa alınması gereken parça. alkol ile etkileşimi yoktur ancak kadınlarda histeri krizi yarattığı vakalar görülmüştür. erkeklerde ise "vaymk bu kız için değer" tepkisi göstertebilir. listen responsibly.
  • görüyorum ki, bunu seven instant crushı da sevmiş.
    eğer sizler de benim gibi başka hiçbir şarkı dinlemeden loop'a atıyor, duyunca anlık kan donması ve hemen ardından enerji patlaması yaşıyorsanız, işinize gücünüze dönmekte zorlanıp, oturduğunuz yerde yaptığınız garip dans hareketleriyle milletin bakışlarına gark oluyorsanız, gelin canlar bir olalım.

bir bu, bir de instant crush son 3 ayımı kitledi yemin ediyorum. ilkinden de photomaton sayesinde sıyrılmak üzereyim.

bakalım bu obsesiflikten hangi şarkıyla çıkacağım.
  • power fm sayesinde bu sabah kesfettigim, son donemlerin bence en saglam parcalarindan. klibi de bir o kadar ilgi cekici.
  • bazen olmak istediği hiçbir şey değilmiş gibi hisseder ya insan. hani bir şeysindir ama, gerçekten olmak istediğin hiçbir şey değilsindir. tam değildir. o zaman kendine bu şarkıyı söyleyebilir insan.
    biraz dişi bir şarkı ama bence. the dolls inside me cave in falan. klibiyle bağlantı kuramadık demiş insanlar. bence o klipteki sürekli tipi değişen kadınlar, kadının içindeki "dolls"un karşılığı. o taş abileri öldüren şiddet eğilimli abi de bence hatunun karakterlerinden biri. kendi ilişkilerini sabote ediyor. arabaya biniyor ve sürüyor. özellikle yataktaki abinin kucağına oturup gözlerini bağladıktan sonra kızın inip o herkesi öldüren abinin aynı pozisyonda adamın kucağına oturması ve daha maskülen bi tavırla ama benzer kafa hareketlerini yapması bana böyle düşündürdü. bir de o herkesi öldüren arkadaşın hiç gitmemesi. hiç gitmemesi için en güçlü olasılık kızın karakterlerinden biri olması, sonuçta herkes gider, değil mi?
    şizofren olabilirim ya da biraz. biraz da işsiz. kim bilir

güzel şarkı ama. klipteki abla seslendiren değil bu arada. seslendirenin gözlerini görmek istedim ben ama görsellerde hep klipteki model çıktı. çok da aramadım ama. boşverdim sonra.

"look at the game of your life
    you never took all the dice
    after all, curtains fall
    there's no return to life
    so get the car and die"
  • leziz sarki. excelde amele is yapacaklara vaktin nasil gectigini anlamamak icin bire bir.
  • net çok iyi şarkı.
hesabın var mı? giriş yap