şükela:  tümü | bugün
  • gitmişken fanta sea show a kesinlikle gitmenizi tavsiye ederim. dünyanın sayılı gösterilerinden ve onlarca filin uyun içinde dans etmesi harika birşey
  • dönmeyin, kalın orda. ben bi gitsem dönmem aq.
  • genç taksi motorlara güvenmeyin. (yaşlılar uysal) bizim taksim, beşiktaş iskele boyacıları gibiler. onların ayakkabı kutularıyla yola çıkmak gibi bir şey. 70'e anlaşıyorsun indiğin yerde yarım yamalak dilleriyle "tutağzn" tutağzn" diyerek çoğalıyorlar pak-man gibi a.q. ama tiner, bıçak falan yok öyle şeyler.
  • günlük turları phuketsrctravel.com adresinden alabilirsiniz. bizzat denemiştir, 6 tur aldım internet üzerinden hiçbir sorun çıkmadı. sokaktan nakit yerine burdan tur almanın üzerinizde nakit kalması açısından faydası oluyor, şahsen bütçemin üzerinde harcama yaptım. paypal üzerinden ödeme yapıyorsunuz, yarım saat içinde voucherı mail atıyorlar. bu süre içinde mail gelmezse adamlara mail atın, bir tanesinde paypal ödemesi onlarda görünmediği için voucher gelmemişti mesela, paypal referans numarasını gönderince ödemeyi kontrol edip voucherı gönderdiler. gelen voucherda sizi otelden alacakları saat bilgisi de yazıyor. 5- 10 dk geçerse panik yapmayın, geliyorlar. zaten ilk tura katıldıktan sonra günlük tur işinin tayland'da ne kadar profesyonel olduğunu görüp kafanızdaki bulutlar dağılacaktır.
  • ilk üçünün; pazarlık yapmak, tüm turlara katılmak, masaj yaptırmadan dönmemek olduğu tavsiyeler bütünüdür.
  • genelde herkes denizin onunde otel yok der, patong bay garden hotel onunden yol gecmeyen tek oteldir.tavsiye ederim, tsunami'sen sonra yenilenmisti.masaj cok ucuz, sahilde yattiginiz yerde muhtesem masaj yapiliyor, meyve sevenler icin cennet dakikada bir onunuzden dilimlenmis meyveciler geciyor.phi phi adasi icin tura katilmadan donmeyin..
  • günlük 150 bahta scooter kiralayip plaj plaj gezin.
    günübirlik tur ile mutlaka tachai adasına gidin.
    bol bol yengeç karides istakoz yiyin.
    bucket için.
    bol bol singha ve chang için.
    bamboo tattoo yaptırın.
    civciv gibi avustralyalı hatunlarla sabahlara kadar akın.
    her gün farklı bir masaj yaptırın.
    geceye bangla road üzerindeki barlarda başlayıp caddeyi izlerken üç bes bira ile demlenerek hayatın tadını çıkarın, saat ilerledikçe soi seadragon ya da crazy horse circus'ta kafaları guzellestirip gogo barlarin birinde* bir kaç içki içip kucak dansı yaptırın. sonrasında birbirinden hareketli world-class gece kulüplerinde sabahı getirin.
    kalın, dönmeyin aq.
  • havaalanından patong'a giderken taksiye 800 baht, kata beach e ise 1000 bahttan fazla ödemeyin. yada minibüse binin 200 bahta taksiden 10 dk sonra otelde olun. hergün masaj yaptırın. hesap basit kabataslak 10 baht 1 tl diye hesaplayın kafa rahat olsun.
  • (bkz: #58535858)
  • phukette araba kiralamayın bir tane ada zaten nereye sürücen. farklı koylara gitmek istiyorsan motor kiralayın yakıt dahil 40 baht vermiştim o zamanlar. turlara mutlaka katılın. o sizi çok etkileyecektir.
    ayrıca 5 yıldızlı otelde kalmayın gidin temiz bi guest houseda kalın. o atmosferi yaşayın yoksa antalyaya giderdiniz zaten o kadar yol yapmanın bi anlamı kalmıyor.
    son olarak phukete gitmeyin. şu an orasıda arap ve iranlı kaynıyormuş.
    bu amk anlamıyorum sıcak ülkeleri var hala dahada sıcağa gidiyolar mallar.
    yanisi phukette rus ve iskandinav turistler yerini ortadoğu ve çinli turiste bırakmış. ve tabiki türkler. bizim türklerde ordaymış ki ben 6 sene önce gitmiştim bu yazdıklarımı hep onlardan duyup tatil planlarımı değiştirmek durumunda kaldım.