• fizik 1 vizesi öncesi aldığım ve aldığıma bin pişman olduğum kitap. hayır atraksiyon olsun diye zeka problemleri falan koymuşlar. 'cd playerlar cd'leri sabit hızda mı çevirir? şampanyayı köpürtmeden nasıl açarsın? ya zaten bünye ders çalışmaya programlı değil. sen bir de böyle düşücelerimi başka ufuklara yönlendirecek sorular koyarsan kitaba, sınava saatler kala bu öğrencinin durumu nice olur. bari cevapları koyun arkaya. ya ciddi ciddi internette bu gerzek soruların cevabını aradım saatlerce. sitesine girmeye çalıtım. kitapta verilen domain'i de ellerinde tutamamış bu zeka dolu insanlar. adult friend finder çıkıyo. kastırdım torrentten pdf versiyonunu indirdim. onu indirince üstüne bi de 'lan bu kitaba niye bu kadar para verdim' diye hayıflanmaya başladım. korsana hayır mücadelesi kapsamında 20 kağıda satılıyormuş. ben de aldım bi tane. eşşeklik işte.. önce aramazsan internette. somali'de gemi yüzdüren armatör müyüm amına koyim? niye hayır diyorum korsana?
  • üniversitedeki ilk yılımda ingilizcesini anlayamayıp türkçe çevirisini de edindiğim, sonra çeviriden hiçbir şey* anlamayıp yine ingilizcesine muhtaç kaldığım physics 101 ve 102 ders kitabı
  • bunun türevini alırsanız elinize geçen değer esen yayınlarının fizik kitabı olur.
  • odtülü fizikçilerin başucu kitabıdır haddizatında. çaydanlık tıslaması, kapı gıcırdaması, yere düşen cismin inlemesi gibi aslında müfredatta olmayan kabusların da kaynak kitabıdır. 45 derece eğimle atılan cismin en uzak noktaya düşeceğini kim masturbasyon yaparak test eder ki sanki...
  • genel fizik alaninda turk universitelerinde baya ragbet goren fizik kitabi. hatta bazi liselerde bile. (bkz: fen lisesi)
  • türkçesi versiyonu ile "şu formülleri ezberleyim yeter" mantığındaki mühendislik öğrencilerine ilaç gibi gelen kitap. tuncer hökelek şahsının da katkıları vardır içinde.
  • kitaptaki şekillerde rol alan çizgi insanların kimi çinli, kimi afroamerikandır, böyle de politically correct bir yayındır. laponlar ve eskimolar içerikte bulunmamalarından şikayetçilermiş, bir sonraki baskıda çözüm bulunacakmış.
  • okumadan, yastık altına koyarak kendime indükleme hayali kurduğum kitaplardan biri.
  • fizikçiler için kutsal kitap işlevini gören ve 3 ana cilt + 2 çözüm kitabından oluşan kitap serisidir. genel olarak üniversitelerde okutulmasına karşın, ankara fen lisesi gibi liselerde de gösterilen, garip şekilli örnekleri ile durumu olduğundan daha da karıştıran bir seridir. ciltlerin taşınamaması fizikçiler için herhangi bir sorun teşkil etmez, kutsal kitap, bölümlere* ayrılır ve defter arasında taşınır.
  • tam adı "physics: for scientists and engineers with modern physics" olan kitap.
    dili sade, anla$ılır, resimli, çizimli, sıkmayan güzel bir kitap.

1. cilt: mekanik, ısı, termodinamik
    2. cilt: elektrik manyetizma ve optik
    3.cilt: görelilik ve modern fizik

7 sene önce 7,5 milyon liraydı.
    (bkz: yunus çengel)
hesabın var mı? giriş yap