şükela:  tümü | bugün
  • telefondan kazılabilen coin. gerçek bir kazım değildi ama artık bilgisayar için node sürümü de çıktı. pi network’ün arkasında stanford’da doktora yapan birkaç eleman olduğunu biliyoruz. kazım sürecinin sistemdeki insan sayısı her on katına ulaştığında zorlaşacağını da biliyoruz. şimdilik herhangi bir borsada listelenmiyor ve total supply belli değil.

2020'nin sonunda borsalarda listelenmesi beklenen pi network’ü denemekten zarar gelmeyeceğini düşünüyorum. hakkında google sonucu bile yok henüz. oldukça erken kazabildiğimiz kadar kazmamız lazım.

yaklaşık 20 gündür kazıyorum ve uygulamanın telefonu yıpratmadığını arkada açık kalması gerekmediğini günde bir kere açıp kapayarak pi kazmaya devam ettiğini söylemek isterim. scam bile olsa eninde sonunda borsada bir ederi olacak bu coinin.

şimdi referans linkimi vereceğim hemen dilenci diye etiketleyeceksiniz ama ileride güvenlik çemberi oluşturacağımız için referans üzerinden kaydolmanız sizin için de olumlu bir durum diyor ve hepinize yakşamlar diliyorum.

uygulamanın ios ve android marketlerinde olduğunu belirtmek isterim. telefon doğrulamasının türkiye için çalışmadığını mecbur facebook ile girmeniz gerektiğini belirteyim. yüklerken referans olarak leavesoccer kullanıcı adını girerseniz çok memnun olurum. girmezseniz de canınız sağolsun.

not: telefon doğrulaması türkiye için de çalışıyormuş artık ancak facebook ile girenlerin telefon doğrulaması yapmalarını sağlayacak bir ekran yok.
  • 10 k üyeye ulaştık ve kazım hızımız düştü. referans üye olarak jetwaldo yazarak üye olursanız belki de tanesi 1-5 dolar arası piyasaya sürülebilecek bir alt coine sahip olabilirsiniz, taş atıp kolunuz yorulmayacak yıl sonunda dönüşünün olmaya başlaması son derece muhtemel...
  • taş atıp kolunuzu yormayacağınız mobilden coin kazandırma hedefi ile yola çıkmış bir oluşum.
    uygulama indiriyorsunuz zaten kendi kendine yapıyor.
    henüz borsada işlemi yok. 2019’un 3. çeyreğinde işlem görmeye başlayacak deniliyor.
    hacmi baya geniş ama ederi ne olur şimdiden kestirmek zor.
    refer kısmına, hasinporsuk yazarsanız sevinirim.
  • bitcoin başlığında hakkında şöyle bir girdi girilmiş coindir.
  • yılın sonuna doğru markete giricek deniyor kurucuları tarafından, markete girince satılabilir olacak (fiyatta o zaman belli olacak).

google play den indirmiştim ama şimdi yok ??...

"google recently removed pi from the play store because it mistakenly assumed pi does proof of work mining. we went through this process with apple (usually more rigorous) and are listed on the ios app store. we expect to be back up on the play store soon."
    sitelerinden bu açıklamayı yapmışlar, google sonradan uyandı kaldırdı, biz zaten bu süreci ios için yapmıştık google içinde yapıp tekrar google play e giricez demişler.

kazdıkalrımız boşa gitmese bari :d bişi de yapmadık gerçi günde 1 tık :p ...

refferal kod olarak "xpugur" kullanabilrisiniz :)
    https://minepi.com/download
  • hiç lafı dolandırmadan delikanlıca referans nickimi yazıyorum, stevejones yazıp kayıt olursanız ( ki bende bu konu içinde yazan üstteki arkadaşlardan birini yazdım ) sevinirim.

umarım bu koinde günün birinde 10x yaparda hepimiz seviniriz.
  • hayatımda ilk defa böyle sikko bir şeye üye oldum. niye oldum ben de bilmiyorum can sıkıntısı sanırım. kibar kibar koyayım referans şeysini: zenginmiolacaz
    yazarsanız teşekkürler, yazmazsanın götünüz sağolsun.
    (ekleme: mayıs 2020 itibari ile hala aktif kullanıyorum, referansı ile girdiğiniz kişinin aktif kalması önemli 2 gün sonra bırakırsa ondan kazanacağınızı kazanamazsınız.)

tanım: yüksek ihtimal bir sikim olmayacak kripto paramsı. çok büyük ihtimal pskolojik analiz vb bir şey yapiyolar. bir tuşa basıyorsun 24 saat boyunca telefonu hiç etkilemeden, internete bağlı bile olmasan kazanıyorsun. 24 saat sonra tekrar tıklayıp devam ediyorsun.
    bu kadar olmayacak bir şeye kaç kişi inanacak, kaç ülkeden kaç kişi katılacak vs vs onu araştırıyorlardır bence.
  • referans kodum meamaximaculpa yazarsanız memnun olurum teşekkürler
  • bir cryptocurrency mining app. standford phd öğrencileri tarafından geliştiriliyor ve beta aşamasında. garip bir referral sistemi getirmişler. referansı yazmadan üyelik kısmına geçemiyorsunuz. ben de üstteki arkadaşlardan birinin ismi yazdım. hala araştırma aşamasındayım. dursun köşede şimdilik.
  • 2008'lerde bitcoin için yazılanlar ile şimdi bu tarz coinler için yazılanlar arasında pek fark yoktu muhtemelen geriye dönük bir araştırma yapacak olursak. ne var ki, bitcoine o yıllarda küçük ölçekli yatırım yapabilenlerin şimdi milyon dolarları olduğunu söyleyebiliriz rahatlıkla.
    ben demiyorum ki, bu coin şu kadar artacak, bu kadar market hacmine ulaşacak vs. elbette ki projesine bakmak lazım, white paper ını okumak gerekir. çok büyük gelecek de vaadedebilir, hiçbir şey de olmayabilir. belki büyük borsalarda dahi işlem göremeyecek hiç. ama öyle coinler var ki şu anda piyasada fiyatına bakmaksızın çok büyük gelecek vaad eden. adını bile çoğumuz daha duymamıştır bile belki.

crypterium mesela. bu coin in market hacmi şu anda 600 bin dolar seviyelerinde. fiyatı desen 40 cent civarında. lakin öyle bir proje ki, bir ayda 100-200 dolarları görme potansiyeli var. kim bilir bilmediğimiz kaç coin vardır böyle.

kısacası demek istediğim şu, doğru yatırım eninde sonunda kazandırır. bu hiç değişmedi, değişmeyecek.

edit:imla.