şükela:  tümü | bugün
 • aksi iddia edilemez bir gerçek.

  pi sayısı, içerisinde hayatın sırrını arayan fanları yüzünden fazlasıyla abartılmış bir sayıdır. özellikle sayısal çıkışlı insanlar, sosyal medyada bu balon hakkında yapılmış videolar falan paylaşıp havasını atarlar. ne demişler şeyh uçmaz mürit uçurur.

  eğer adam olsa pi'yi 3 almazdık zaten. sen o kadar şekil yap sonsuza gider, kendini tekrarlamaz diye namın olsun sonra seni 3 alsınlar. pi'nin nargile müdavimi, dar kısa paça pantolon giyen kekolardan farkı yoktur benim için.

  yok "içerisinde kimlik numaranızı bulabilirsiniz", "yok yeterince uzatırsanız babaannenizin akciğer röntgeninin kayıt numarası da içindedir" bilmem ne hasiktirin ordan. chp bir dahaki seçim yüzde kaç oy alacak onu söylesin hele? söyleyebiliyor mu? yok.
 • köşesizliğin abartılmış bir balon olmasından temellidir.
 • matematiğin en gözde sayısı olan pi sayısıyla alakalı olarak yeterince araştırma yapmamış kör cahilleri gözler önüne seren hede.

  barış özcan'dan gelsin, hap bilgiyi kapın toplamda 15-25 dk'da keratalar. hadi yine iyisiniz. video1 - video2.
 • gerçeği tanımlayamayıp aksi iddia edilemeyeceğini savunan sözelci safsatası. son dönemde sözelcilere internet üzerinden aşırı yükleniliyordu, meğer haklılarmış.
 • don't feed the troll

  ayrıca (bkz: ekşi sözlük hiçbir siki beğenmeme timi)
 • hak verdiğim önermedir. sadece rastgeleliğin potansiyelini anlatmak icin bir saat önce kullandığım altı üstü bir sayıdır. kız arkadaşımla konuşurken bir saat önce başlıktaki cümleyi o kurdu ben de onayladım.
 • pi sayısı her hangi bir çemberin çevresini çapına böldüğünüzde elde edeceğiniz bir sayıdır.

  mühendislik ve mimarlık gibi alanlarda içerisinde daire bulunan tüm hesaplamalarda kullanılır ve önemi büyüktür.

  bir diğeri için (bkz: altın oran)
 • pi bir kere sayi degildir, rakamdir.
  o da 3'tur.
  allah'in hakki da 3'tur.
  pi'yi ozel yapan da budur.
  pi'yi abartmayan carpilir.

  edit: entry'yi anlamayanlar size geliyor (bkz: asperger sendromu) :(
 • pi sayı değil rakammış. bunu da duyduk ya artık rahatlıkla ölebiliriz.

  rakam nedir? rakam 0'dan 9'a kadar olan ve 9'u da içeren, sayıları yazmamız ve onları görsel olarak ifade etmemiz için gereken sembollerdir. her rakam aynı zamanda bir sayıdır ama her sayı bir rakam değildir.

  kısacası rakamlar, sayma sisteminin alfabesidir.

  pi ise bir sayıdır, "3.14..." diye giden bir sayı gösterim sembolü yoktur. tartışmaya kapalı bir şekilde rakamlarla görsel olarak ifade ettiğimiz bir sayıdır kendileri.

  --- spoiler ---

  pi'nin, rakam olduğunu iddia ederek sizden fav bekleyen yazarlara lütfen itibar etmeyiniz. hiçbir yazar size pi'nin sayı olduğunu söylemez. eksi.gov.tr

  --- spoiler ---