şükela:  tümü | bugün
  • 29 martta samsun'da açılacak ve bünyesindeki anemon otel ile birlikte karadeniz bölgesinin en büyüğü olacak alışveriş ve yaşam merkezi. rönesans tarafından yapılmış olup henüz web page bulunmuyor. http://www.ronesansavm.com/
  • 29 mart'ta samsun'da ve 19 nisan'da kahramanmaraş'ta açılacak alışveriş merkezleri.
  • karadeniz'in en büyük avm'si olarak samsun'da bugün açıldı. lovelet faciasından sonra şehre ilaç gibi gelecek.

http://www.iha.com.tr/…vm-halka-acildi-270163-haber

--- spoiler ---

media markt, 5m migros, zara, h&m, lacoste, decatlhon, starbucks, big chef’s gibi sektörünün lider markaları bir araya geliyor.

--- spoiler ---
  • içinde starbucks da olacakmış, henüz gidip görmedim. bir şehir düşünün ki içinde starbucks yok, bu büyük eksiği kapadığı için teşekkürler piazza.

he şunu da söyleyeyim, adında meymenet yok.
  • samsun'da eski otogarın olduğu yerde olan avm. ayrıca burada açılan mediamarkt bu sabahın altısında şöyle bir manzaraya sebebiyet vermiştir: http://i50.tinypic.com/9svse9.jpg .
  • bir dahaki ay maras'ta acilacak
    avm. arnelia garabetini
    saymazsak marasin ilk avm'si
    olacak.
  • samsun'un ilk avm gibi avm'si. dün akşam üzeri uğradığımda tahminen en az 15.000 kişi vardı abartısız. ancak mekan o kadar geniş ki, o kalablalıkta kimseye çarpmadan gezebiliyorsunuz dükkanlar arasında. daha önce samsun halkına avm diye yutturulan yeşilyuryt'u bütün yutar. lovelet'i saymıyorum. orası farklı bir kulvar.
  • valla samsun'a on numara gitmiş olan mükemmel alışveriş merkezi...çok sevip beğendiğim için reklamını yapıcam anasını satayım ne yapayım...istanbul'da onlarca avm'e gördüm ama samsun'daki piazza kadar ferah olanını görmedim...büyüklüğünü ve genişliğini geçtim iç tasarımda beyaz rengin ağırlıklı kullanılması çok akıllıca olmuş...mesela her yerde karanlık konsepte sahip olan pull and bear ve bershka mağazaları bile burada öyle beyaz ve ışıl ışıl ki insanın orada yatası geliyor asdfg...sonra avm'nin içinde yok yok; lacoste'tan, tommy hilfiger'a, h&m'den az önce söylediğim bershka ve pull and bear'a kadar her marka var...samsun'lu kardeşlerimizin de bu markları giymeye hakları vardı, iyi olmuş açılmaları...bir de en önemlisi starbucks var içinde...kapitalist düzen falan ama büyük bir şehir böyle global markaları istiyor ne de olsa...sonracıma yeme-içme bölümü de devasa tasarlanmış söylemeden geçmeyeyim...denize ve karadeniz sahil yoluna bakan bir balkonu var ki tam yemek yemelik...ben yedim valla çok mesudum...

neyse çok uzatmayayım anlatabildim sanırım burayı ne kadar sevip beğendiğimi...içinde saatlerce kaldığım halde sıkılıp bunalmadığıma, boğulur gibi hissetmediğime göre bence piazza başarılı olmuş...keşke forum istanbul yerine piazza olsaydı burada da içinden çıkmasaydım asfgh...
  • 26 nisan itibariyle kahramanmaraş'ta açılmış olan en büyük alışveriş merkezi.
  • rönesans gayrimenkul yatırım tarafından samsun, kahramanmaraş ve şanlıurfa'daki eski otogar arazilerinin yerlerine yapılan alışveriş merkezlerinin adıdır. samsun ve kahramanmaraş'taki piazza avm'ler geçtiğimiz aylarda açılmış olup şanlıurfa'daki piazza avm'nin de bu yılın sonuna doğru açılması beklenmektedir.

bu avm'leri yapan şirket* daha önce ankara, istanbul, adana ve izmir'deki optimum outlet ve eğlence merkezi adlı avm'leri de yapmıştır. bundan dolayı piazza avm'ler optimum avm'lere büyük oranda benzemektedir.