• abartılan avm. daha doğru düzgün de inşaatı bitmemiştir. otoparktan çıkınca ulan burası neresi ben nerdeyim şaşkınlığı yaratıyor, zira öyle bir yerden çıkış vermişler ki bir anda kendinizi makina dairesinde buluyor gibi oluyorsunuz. hele hava da kararmışsa aydınlatma olmayan bir yolda buluveriyorsunuz kendinizi. bunu söyleyince "ama inşaat daha bitmedi" diye savunmaya geçiliyor. e bitmediyse açmasaydın, bitince açsaydın.
  • yıllar sonra bana entry yazdıran avm. ben böle avmnin de böle şehir planlamasının da ta anasını avradını yedi sülalesini silkeleyim.

abi hemen komşusu bir avm daha var, yolun karşısında bir avm daha. artık avmler komşu olmaya başladı. hangi sike derman olacak bu kadar avm onu anlamış değilim. hayırdır abi noluyo? niye maltepe park varken bir yanına bir de karşısına avm yapılıyor? sanki ekonomi efsane de bu kadar alışverişi kim yapacak kime yetmiyor mağazalar?

hadi yaptınız amk avmsini, lan otoyoldan şerit çalmak nedir dalyaraklar? trafiği taaaaa anasının amına vuruyor.

ya bu millet siksen adam olmaz, onu diyim.
  • samsun için konuşacak olursak, açıldığı ilk gün, ziyaretçi sayısı 70bini aşmış, sahil yolu tıkanmış ve polis avm'ye araç girişini kesmek zorunda kalmıştı. içeride ise yürüyen merdivene binmek için sıra bekleniyordu. sadece samsun değil çevre illerin de ilgi odağıdır alışveriş anlamında.
  • yapımında büyük bir mimari sorun olduğuna inandığım avm. teras katına çıktığınuzda inanılmaz bir rüzgar karşılıyor sizi.
  • kartal ilçesi rezidans merkezi yapıldıktan sonra maltepe ilçesi de avm merkezi yapılmaya çalışılıyor.

artık cidden gereği yok bu kadar avm'nin ya hepsi de aynı işte lc waikiki, starbucks, gratis falan. gidin samsun'da takılın aga ne yapacaksınız maltepe'de.
  • gerek olmayan avm dır. ulan ağzına sıçtınız e5 hattının. hoş nerenin ağzına sıcmadınız o da ayrı bi soru? dibinde maltepe park var, ordan öazıcık önce hilltown açıldı, biraz ileriye anatolium açılıyor napıyorsunuz ya, bu kadar avm kime lazım, kim gidecek, kim para harcayacak bu kadar, hangi parayı anasını avradını.
  • valla samsun'a on numara gitmiş olan mükemmel alışveriş merkezi...çok sevip beğendiğim için reklamını yapıcam anasını satayım ne yapayım...istanbul'da onlarca avm'e gördüm ama samsun'daki piazza kadar ferah olanını görmedim...büyüklüğünü ve genişliğini geçtim iç tasarımda beyaz rengin ağırlıklı kullanılması çok akıllıca olmuş...mesela her yerde karanlık konsepte sahip olan pull and bear ve bershka mağazaları bile burada öyle beyaz ve ışıl ışıl ki insanın orada yatası geliyor asdfg...sonra avm'nin içinde yok yok; lacoste'tan, tommy hilfiger'a, h&m'den az önce söylediğim bershka ve pull and bear'a kadar her marka var...samsun'lu kardeşlerimizin de bu markları giymeye hakları vardı, iyi olmuş açılmaları...bir de en önemlisi starbucks var içinde...kapitalist düzen falan ama büyük bir şehir böyle global markaları istiyor ne de olsa...sonracıma yeme-içme bölümü de devasa tasarlanmış söylemeden geçmeyeyim...denize ve karadeniz sahil yoluna bakan bir balkonu var ki tam yemek yemelik...ben yedim valla çok mesudum...

neyse çok uzatmayayım anlatabildim sanırım burayı ne kadar sevip beğendiğimi...içinde saatlerce kaldığım halde sıkılıp bunalmadığıma, boğulur gibi hissetmediğime göre bence piazza başarılı olmuş...keşke forum istanbul yerine piazza olsaydı burada da içinden çıkmasaydım asfgh...
  • samsun'da eski otogarın olduğu yerde olan avm. ayrıca burada açılan mediamarkt bu sabahın altısında şöyle bir manzaraya sebebiyet vermiştir: http://i50.tinypic.com/9svse9.jpg .

10 sene sonra gelen edit: link ölmüş, sen mediamarkt kuyruğunu hatırla...
  • dışarıdan bakınca boyut olarak eşşek * kadar olan yer. zaten böylesi bir yeri karadeniz'de ancak samsun kaldırabilirdi. mağazaların da hiçbir yerden eksiği yok, hatta fazlası var.
    bunun haricinde çok kalabalık. otoparkta yer bulabilmek için 15 dakika dolaşmak gerekebiliyor. zaten otoparkta da 05 veya 52 plakalı araçları en az 55 plakalılar kadar görmek mümkün.
    ayrıca meşhur pull and bear-stradivarius-bershka üçgeninin karadenizdeki tek örneği de buradadır.
  • şanlıurfa'dakinin açılışı için davet edilen konuklara 3 otelin kapatıldığı avm zinciri. bir de duyurular için şehrin dört bir yanında düzenlenen etkinlikler vardı ki görmeye değer. ciğercilerin arasında (balıklı göl'e giderken bir meydan vardı, neydi ya adı?) üzerinde hayvan kostümleriyle küçük bir konser veren bando takımı ve fotoğraflarını çeken şalvarlı amcaları gördüğümde, hâlâ şaşırabileceğimi görüp mutlu olmuştum.
hesabın var mı? giriş yap