1. askerdeki abisine ait olması kuvvetle muhtemel 43 numara köseleleri giyer. tipik "aşşaaa mahalle" çakal bebesidir. onunla da olmaz onsuz da olmaz. fırat'ın yaşlarında bahattin gibi çakallarla hiç muhatap olmayanlar büyüdüklerinde hayata hala sümüklü fırat gibi bakıyor olabilirler. mesela işyerinizdeki kıl kuyruk tipler küçükken bahattinin sigarasının tadına zorla bakmamış olanlardır.
  2. tıpkı fırat gibi gerçekten var olan bir çocuktur. okulla alakası olmayan, maç yapayım, cam kırayım, sapanla kuş vurayım, eriğe dalayım*, kedilerin kuyruğuna teneke bağlayayım, sigara içeyim diyen serseri ruhlu çocuklardandır. fırat gibi çocukların anneleri tarafından çocuklarından uzak tutulmaya çalışılan arkadaştır. genellikle yoksul aile çocuğudur, bu yüzden kendisine 5 numara büyük olan ağır abi ayakkabısı giyer.
  3. bakkalın camını kırmayı planlayan, askerdeki abisinin getireceği taramalı tüfek ile fırat'ın mahallesini tarayacak olan, evdeki köpekten korkmayıp "onu da çalarım" diyen piçtir. adam ayakkabısı giyer, aşağı mahalleden gelip huzuru bozar.