şükela:  tümü | bugün
  • liseli zihinlerin onaylayacağı önermedir.

(bkz: ergen beyni)
  • (bkz: nice pic)
  • pic erkekten zaten piçlik beklendiği için beklentilerin dışında birşey yapmayacağı için hayal kırıklığı yaratmaz. bu açıdan güvenilirdir. halbuki efendi adamdan hiçbir zaman olumsuz birşey beklenmez, bu açıdan en ufak falsoda tekme yerler. halbuki piç adam dünyanına a.ına koysa yine de sıkıntı yaratmaz. bu da bir nevi karşınızdaki insanda yarattığınız beklenti ile açıklanır.
  • kısmen doğru önerme ama eksik. efendi de olsa piç de olsa aşık olduğu zaman her erkek güvenilirdir. aşık olduğu kadın onu hep dünyanın en güvenilir adamı sanar.
  • ancak piç bir erkeğe aşık birinin doğrulayacağı önermedir.
  • bu güruha sahip dişilerin, o söz konusu erkeklerin doygunluğa(!) ulaşana kadar ki periyotlarına denk geldiklerinde nasıl ağladıklarını herkesin bildiği aşikar. ama bir türlü akıllanmıyorlar zaar..
  • piç olan piçlik yapar efendim. piçten piçlik beklersiniz, o da güveninizi boşa çıkarmaz. özür dileyerek belirtmek istiyorum çok afedersiniz efendim +18: beklediğiniz gibi ayaküstü siker atar. hiç sürpriz olmaz, güvensizlik yaratmaz çünkü her an siktir edilmeye hazırsınızdır. (bkz: öğrenilmiş çaresizlik)
    ama efendi insanlar öyle mi? o kadar iyi ve saftırlar ki, inanamazsınız, her yaptıklarının altında piçlik ararsınız. hem böylesi bir efendi insan kadın için son derece basit bir eğlencedir, heyecansızdır, monotondur. sıkılırsınız her şeyin iyi gitmesinden, her söylediğinizi kabul etmesinden ve her yalanınıza inanmasından. kendinizi nimetten sayarsınız, karşınızdaki ise ezik ve silik bir tiptir size göre... tatmin etmez, bayar. efendi adam en iyisi olsa dahi kadının algısında bu durum farklıdır. (bkz: gönüllerin şampiyonu) (bkz: şerefli ikincilik)

yazar notu: efendim itiraf etmem gerekirse piçlik bence daha güzel bir yaşam biçimidir, ohhh, misss...
  • entryi açan yazarın ikinci tür efendi heriflerle ne sorunu olduğunu anlayamadığım durum. adam ne güzel, daha güvenilir bir piç olmak için insanlarla sosyalleşiyor. sonra bir başkasının güvenilir piçi oluyor ve siz de üretim sürecine katkıda bulunuyorsunuz. malı alırken iyi de üretirken mi sorun oluyor?