şükela:  tümü | bugün
 • istanbul $i$li'de (bir de atakoy galleria'da vardi ama o dandikti) ara sokakta yerle$ik olarak yillarca hizmet vermis ve her gidi$imde bana "yaw $u 15 metrekare dukkanda pearl jam'in daha cocukken cıkardıkları demo albumlerini bile satmayi nasil ba$ariyorlar?" dedirten, daha sonra da topu atan muzik market.
  ayrica hic bir zaman emsalleri gibi bo$ kaset, vcd, porno, pil etc satip isin mokunu cikarmami$lardir.
 • çoğu okul cıkışında şişli'deki mağazasına ugramayı alışkanlık edindiğim, hayatımın ilk albumlerini aldıgım yer. bütün depeche modealbumleri sıralı dururdu. ben de almak için önce harçlığıma kavuşmayı beklediğimden haftada bir yerlerinde olup olmadıklarını kontrol eder, album kapaklarını incelerdim. gerçekten yok yoktu. anısı büyüktür.
 • album de yayinlarlardi bir aralar. bulent ortacgil'in benimle oynar misin, ikinci perde, oyuna devam, ilk bulutsuzluk ozlemi, ahmet sinan hatipoglu'nun musiki ve ilk dus sokagi sakinleri albumlerinde yapimci olarak isimlerini gordugumu hatirliyorum...
 • ibrahim, abdullah ve mustafa kaynakçı ortaklarıdır bu müzik market'in. daha çok önceden 70'lerin başı gibi babaları ahmet kaynakçı tarafından bakırköy tınaztepe pasajında başlamıştır piccatura macerası, sonra en küçük kardeş abdullah kaynakçı 70'lerin sonlarına doğru bahçelievler eski londra asfaltı üzerindeki pereja kolonya fabrikasının yanında branch diyebileceğimiz ikinci piccatura mağazasını açmış, fakat 1980'de bu dükkan yanmıştır. 80'lerin başı boyunca tınaztepe'de varlığını sürdüren piccatura, bu yılların sonuna doğru mustafa kaynakçı tarafından açılan şişli şubesiyle birlikte şubeleşme yoluna gitmiş, akabinde bunu galleria şubesi takip etmiştir. o günlerden bugüne şişli ve galleria şubeleri kapanmış, ibrahim kaynakçı 90'ların ortalarında caddebostan şubesini açmış, küçük kardeş abdullah alanya'ya yerleşerek saturn müzik market'i açmıştır.
 • caddebostan subesi her daim bangir bangir muzik calar, civarinda oturanlar nasil tahammul ediyorlar anlamak mumkun degil, bir de tezgah altindaki kopye cd'leri yabanci cd fiyatindan satarlar.
 • bağdat caddesinde caddebostan trafik ışıklarından hemen önce yer alan dükkandır
 • içinde müzik aletleri ve aksesuarlarından, cd ve kasetlere, hatta plaklara kadar çok zengin bir arşive ulaşabileceğiniz bir müzik mağazasıdır. ne yazık ki şubat ayı sonunda bağdat caddesi caddebostan şubesi kepenklerini kapayacaktır. mp3, korsan cd vb. orjinal albümlere ilgiyi azalttığından beri yıllarını bu işe vermiş insanlar da yavaş yavaş mesleklerinden uzaklaşmaya başladılar. yazık...
 • akın eldes' in cango ve tanju duru ' nun duru zamanlar albümlerinin yapımcı firması.
 • pinhani'nin albümlerini çıkaran plak şirketi.

  edit: kantelem uyardı sağolsun. verdiği bilgiye göre; şirketin sahibi sinan kaynakçı'nın babasıymış.
 • 2006'dan bu yana yazın artur güvercin koyundaki havuzbaşını işletmektedir piccatura'cılardan ibrahim bey. 2009'dan itibaren başka yörelere geçiş yapacaklardır.
hesabın var mı? giriş yap