şükela:  tümü | bugün
 • ing. kiz kaldirici.

  neil strauss'un the game kitabiyla unlu ettigi, gittigi her ortamdan super tas bir hatun kaldirma yetenegine sahip, olayin ustadi olmus kisiye verilen ad.
 • bunun bir de tv programı varmış bir zamanlar. mystery abimiz nasıl kız kaldırılacağını uygulamalarla anlatıyor.
 • çoğu stratejisinin, karşısındaki kadında "bu beni yatağa atmak istiyor" duygusunun oluşumunu önlemek üzere kurulu olan, kadınları yatağa atma odağı olan kişiler için kullanılan tabirdir.

  tabii ki kezban tipi kız her daim "bu beni yatağa atmak istiyor" düşüncesiyle meşgul olduğu için, bu tiplerin, türkiye'de türemesi zordur.
 • modernitenin ne kadar s*ki tutmuş bir saçmalık olduğunu kanıtlayan unvanlardan biri.

  zaman ilerledikçe ve insanlar bilgilerini daha rahat paylaşabilir hale geldikçe en dinamik ve anlaşılması güç varlıklardan biri olan insana ilişkin bilgimiz de oldukça arttı. önceden insanların kutsal anlamlar yüklediği ve hisleriyle büyülendiği aşk, üzüntü, mutluluk gibi hisler spritüellikle ilişkilendirilirken modern zamanda bunların aslında ne kadar mekanik, ne kadar somut süreçlerle geliştiği apaçık ortaya serildi. bunu fark eden uyanıklar da** bu bilgilerini insanları manipüle edip onların menfaatten bağımsız zannettikleri güven, sevgi, alışma hislerini kendi şahsi zevklerine hizmet ettirecek şekilde kullanmaya başladı.

  pick up artistler ise bu tabloda elin karısını kızını yatağa atmak için ona kendini iyi hissedebileceği bir duygusal zemin hazırlama işini bir nevi bilime döküp sistemli orospu çocukluğu yapan kesimin adı oldu. bu noktada isimlendirme çok ama çok önemli. çünkü bunun gibi pekçok çarpıklığa yapıldığı gibi bir takım kelime oyunlarıyla bu çarpıklığa da saygın bir konum biçiliyor. adam kendisine artist diyor. yani sanatçı olduğunu iddia ediyor. hatta professional pick up artist gibi bir kavram bile var ortada ve bu hastalık yayılmaya devam ediyor.

  insanları manipüle edecek bilgiye sahip olup üstüne de tiyatro yeteneklerini geliştiren ve bu yolda kimseyi incitmekten de zerre çekinmeyecek hedonist tenekeler kendine profesyonel orospu çocuğu değil de sanatçı diyorsa orada bir durup düşünmek lazım bu insanlık nereye gidiyor diye.