şükela:  tümü | bugün
 • king crimson şarkısı. ikinci albümleri in the wake of poseidon'da bulunur. 21st century schizoid man'deki senfonik progresif rock tarzını anımsatır.
 • in the wake of poseidon'un acilisindaki peace'ten sonra sille gibi inip insanin neye ugradigini sasirdigi sarki (iyi anlamda). albumun oldukca iyi parcalarindan biridir (daha iyisi cat food olabilir anca). ortasinda sessiz sedasiz geliveren bir "42nd at treadmill" bolumu mevcuttur. ilk albumu dinleyenler icin 21st century schizoid man'i fazlasiyla animsatabilse de yer yer kendine has bir guzelligi mevcuttur, insan dinle dinle sikilmaz, sikilamaz. sozleri ise ilisikteki gibidir:

  concrete cold face cased in steel
  stark sharp glass-eyed crack and peel
  bright light scream beam brake and squeal
  red white green white neon wheel.

  dream flesh love chase perfumed skin
  greased hand teeth hide tinseled sin
  spice ice dance chance sickly grin
  pasteboard time slot sweat and spin.

  blind stick blind drunk cannot see
  mouth dry tongue tied cannot speak
  concrete dream flesh broken shell
  lost soul lost trace lost in hell.
 • (bkz: sexy)
 • 21st century schizoid man 'in daha olgun versyonudur...rifflerde birbirine benzer zaten..
 • dinledikçe 21st century schizoid man tadı verir hakikaten. ama daha progressive hali diyebiliriz benim kulağımca. ayni cinnet anini sarkinin ortalarinda yakalamislar bu sefer.
 • ilk versiyonu 1969 yılında fillmore westte verilen konserdeki "a man a city" adlı parçadır. poac'e göre jazz içeriği fazladır, sözler arasındaki müzik 1974 yılında çıkan red albümündeki starlessi andırır. dediğim versiyonu ın the court of the crimson king (expanded edition) albümünde bulabilirsiniz.
 • bana sabahın çok ama çok erken saatlerinde, bulutlu ve sisten gözün gözü görmediği bir günde, sigara tutacağımdan aldığım ilk nefesi anımsatan şarkı. çok yoğun bir akşamdan sonra ortamdaki herkesi bir daha tanımamak üzere terk etmişim gibi.

  işin komik tarafı, ben hayatımda bir kez bile sigara içmedim, dokuzdan geç vakitte dışarı kalmadım, gece vakitlerinde hiçbir ortama girmedim (gündüz ve gece ortamı ayrı).

  kaliteli şarkı, beynin daha önce hiç yaşamadığı şeyi hayal etmesini sağlayan şarkıdır. işte bu da onlardan biri.