şükela:  tümü | bugün
  • nasıl yazılmamış hayret. yoksa adını mı yanlış yazdım acaba?
    ankara'da -neresinde bilmiyorum ama bir tane bilkent'te olduğu kesin- çok güzel burgerler yapan yer.
    bu dönem istanbul'dayım ve en azından benim oturduğum yerde böyle güzel hamburger yapan bir yer yok. resmen hamburgerden zevk alıyordum. tekrar o hazzı yaşamak istiyorum. şişli çevresinde güzel hamburgerci bilen yeşillendirsin.
    edit: monkster uyardı, doğru yazılımı 'piel roja' şeklinde. bilkent 2'de ve başarılı olduğu konusunda hemfikiriz. başlık da hayırlı olsun.
  • yenidiğim en mide bulandırıcı hamburgerlere sahip aşırı abartılmış mekandır. 3 defa sipariş verdim üçünde de içindeki çürük marul ile hamburgerin içine edip kötü turşularıyla hamburger etinden gelecek 3 kuruşluk lezzeti de batırmışlardır. 3. yü de çaresizlikten tavuk olarak istedim o zaman da tavuğun pişmediğini gördüm.

bilkent civarında yiyebileceğiniz pahalı hamburgerler arasında bence en başarısız olanlarını yapar.
  • oburcan tavsiyesiyle gittiğimiz, etine ve ekmeğine hayran kaldığımız yeşillik ve domates düşmanı gerçek amerikan burgeri yapan ankara'da ki tek burgerci! türkiye'de pek bilinmeyen sloppy joe yapıyorlar ki o da mblahh... ama 200 gr seattle tek geçerim! bu arada kullandıkları bacon kontrafileden inanılmaz güzel.. ve bizi en mutlu edeni refill bile premix! post-mix(su ile karıştırılan) değil...
  • oburcan vesilesiyle haberdar oldugumuz ve bugun ailece deneme firsatini yakaladigimiz hamburgerci.

2 adet 120gr seattle ve 8li sogan halkasi aldik. hamburgerde yesillik ve domatesten nefret ederim, kullanmamalari bir arti ama lafi dolandirmadan direkt konuya gireyim; baska da bir artisi yok hamburgerlerin. yani kotu hamburger degil kesinlikle ama bunun gibi hamburger yapan baska yerler de var. bir fark yaratmadi bende. bir kere kofte kuru azizim. yani mesela bakermilldeki hamburgerlerin kalin ve sulu koftesini, koftedeki o izgara smokey tadi dusununce buradaki hamburger cok ama cok siradan kaliyor.

begenseydim belki geyik etli olanini deneyecektim ama ayni siradanlikta olacaksa 46 tl gibi sacma bir rakam vermeye gerek yok.

sonuc olarak fark yaratmayan normal bir hamburger yapiyorlar. tekrar gitmem...

ek: yazacaktim unutmusum, sogan halkasi harika denilmis ama alelade bir sogan halkasi. superfresh ise hic sasirmam tat olarak ayni.
  • kalabalık bir organizasyon varsa gitmeyin.
  • yakında ankuva avm'deki kyma'nın yerine geçecek ve alkol de gelecek.
  • kymanin yerine degil, savorun yanini komple kapatan, yenilikci muhafazakar gastropub. simdiye kadar sadece karnimizi doyuruyorduk, artik ickimizi de orada icecegiz demek ki.
    yeter artik acacaksaniz acin dedim, ay sonunda aciyorlarmis.
  • geçenlerde yeni yerine ilk defa gittiğimiz mekan fakat büyük bir hayal kırıklığı oldu bizim için. servis yanlış geldi, gecikti, hesap öderken bir sürü aksilikler oldu. acele de açılmadı bildiğim kadarıyla aylarca hazırlık yapıldı bunun için.
    ayrıca mönüde geniş seçenekler beklerken sadece hamburgerle karşılaşmak da ikinci darbe oldu. her ne kadar çalışanlar güler yüz ve anlayışla toparlamaya çalışsalar da olmadı. bir daha gider miyim bilmiyorum.
  • işleri büyüten her ankara mekanının kaçınılmaz kaderine yakalanmış hamburgerci. ilk zamanlardaki tadı yok.

içinde minute steak ayarında pişirilmiş antrikot bulunan sioux cheese diye bir burgerleri vardı. hamburger köftesini hiçbir zaman oburcan'a yaptıkları ya da instagram'da gösterdikleri kadar sulu yapamadıkları için özellikle tercih ediyordum. artık bu burger yok mesela. hoş, menüde varken de her zaman bulunmuyordu.

hamburger köftesinin kuruluğu konusunda benzer düşüncelerin olduğunu yeni mekanın foursquare sayfasını inceleyince gördüm. yukarıda benim yaptığım yorum, linkteki görüşlerde tam 6 kez tekrar edilmiş!

bilkent'te yemek seçenekleri o kadar kısıtlı ve vasat ki, sosyal medyadan güzel pazarlanmaları ve hamburger açısından bölgede de tek olmaları sebebiyle her türlü yürürler. ama eski tat yok açıkçası...

1 ay sonra büdüt: toparladılar. ekmek değişti, on numara oldu. patates boyutunu küçülttüler, böylece paketin sıcağından hamur olmuş patatesler gelmemeye başladı. köfteyi de artık sulu yapıyorlar. son 5-6 siparişimde gayet memnun kaldım.

sadece menüye yeniden kattığınız sioux cheese'in o sosunu yapmayın. o olmamış.
  • ankuva'ya taşınmış, tuborg'la anlaşmış, ekmeği ve patatesi güzelleştirmiş ve menüsünü oldukça büyütmüş eski hamburgerci yani gastropub.