• (bkz: body piercing)
 • ad&d frp oyunlarında kullanılan silahların daha çok delme, sokma, şişleme amacı ile kullanılan tiplerini tanımlayan özellik*.
  diğerleri için:
  (bkz: bludgeoning)
  (bkz: slashing)
  bu özellikler farklı zırh tiplerine karşı değişik zarar hesaplamaları için tercih edilir. kritik vuruşlarda "piercing" tipi silahlarla yerine göre adamın gözünü çıkarır, kalbini alırsınız.
 • türkiye'de titanyum piercing adı altında kaskallanan küpeler güneydoğu asya'da fason üretilmiş ne idüğü belirsiz şeyler olduğu için bunlar titanyum diye iddia etmek saçmadır. (orijinal getirtilmiş sertifikalı perçinleriniz varsa ne ala) hiç bir estetik obje sağlığınızdan önemli değil.
 • (bkz: pierce)
 • evladin kulaklarinda toplam bes küpe deligi ve burnunda da piercing vardir, baska da birseyi yoktur yani.

  + anne, göbegimi de mi deldirsem? nasil olur?
  - deldir kizim, göbegini de deldir. ben seni evden yollarken sadece bir deligin vardi, simdi her yerin delik! rezil!
 • titanyum olmadıkları sürece iltihap kapmaya sebebiyet verebilecek, kimi insanların da eleğe* dönmesine sebep olmuş, bazen şirin, bazen itici görünen aksesuarlar.
 • hiç duydunuz mu bilmem nikel alerjisi diye bir şey vardır. hani kalitesiz küpe takınca kulağınız yara olur ama gümüş ya da altında yara olmaz ya işte bu sizde nikel alerjisi olduğunu gösteren bir işarettir. nikel alerjisi olan bir kişi nikel kaplama bir piercing takarsa yarası iyileşmez. nikel rengi ne derseniz hani çatal bıçaklarımızın rengi vardır ya işte o nikel rengi efendim. gümüş rengi daha parlak, daha beyaz daha temiz bir renktir, karıştırmayınız.

  ben 1 yıl boyunca göbeğimdeki piercing yarası kapanmamasından anlamadım, piercing küpem düştükten bir gün sonra yara kapandı. yeniden yaptırmaya karar verdim ikincisinin de sonu bir yıl boyunca kapanmayan ikinci delikten bir parça etin dışarı fırlaması ve benim koşa koşa hastaneye gitmemle bitti.

  sonuç olarak sattığı malın nikel ihtiva edip etmediğini bilmeyen kişilerden piercing küpesi, malzemesi almayın. kaliteli bir şey alın eğer paranız yetmezse tahta gibi bir şeyler oluyor onlardan alın ama nikel kaplama ya da nikel ihtiva eden malzemelere yaklaşmayın.
 • 1,5 yıl önce kaşıma yaptırmak suretiyle bulaştığım ancak tüm çabalarıma rağmen bir türlü çıkaramadığım alet.
 • mri'a girmenize engeldir.
hesabın var mı? giriş yap