şükela:  tümü | bugün soru sor
 • başta futbol olmak üzere birçok spor dalında analizlerin yapıldığı, istatistiklerin derlendiği linux altında çalışan bbc tarafından geliştirilen yazılım.
 • ülkemizde en bilineni lig tv'nin kullandığı pierodur. her hafta yaşanan "top çizgiyi geçti mi, geçmedi mi?" sorunsalını, şansal büyüka ve erman toroğlu pieroyle çözerler ve "topun tamamı çizgiyi geçmemiş" ya da "top çizgiyi 8 cm geçmiş" diyerek olayı aydınlatırlar.
 • maraton programında erman toroğlu'nun beni yataktan düsüren; müthiş , olağanüstü (espriyi yaptıktan sonra gevrek gevrek gülmesiyle son bulan) espriye konu olan son dönemin ofsayt ve topun cizgiden geçip geçmediğine tartısmalarına son veren yazılım. bu arada erman toroglu'nun müthiş esprisi, meraklılarına( dikkatli okuyun kahkahadan ölebilirsiniz) : "hocam piero değil de del piero olsaydı hahahahahahaha"
 • lig tv'nin kullandığı versiyonuna benim pek güvenemediğim program. tabi bunun lig tv versiyonu, kurtlar vadisi versiyonu yoktur ama mesela lig tv'de bunu verdiğinde özellikle ofsayt ile ilgili pozisyonlarda çizgi bana hep yamuk geliyor, acaba saha çizgleri mi yamuk diyorum, yok yani baya lig tv nin çizgilerde bi problem var.

  bu arada o çizgi koyma sisteminin piero'yla alakası olmayabilir, çok sevmiyorum o ikiliyi pek bakmıyorum o programa, ben konu açıldı diye şeettirdim. hani böyle bi sıkıntı var, sıkıntım var, bilin yani.

  kim o "skerim, banane" diyen??
 • kendisini her şeyi bilen, yakışıklı bir italyan sanmaktaydım... heyhat!
 • her nedense isminin pierluigi collina'dan esinlenildiğini düşündüğüm kritik pozisyon tartışmalarına son noktayı koyan yazılım.
 • hakemin, ofsayt nedeniyle iptal ettiği ya da top çizgiyi geçmedi diye vermediği golün aslında buz gibi gol olduğunun tespit edilmesine yardımcı olan bir programdır. bazı romantik liglerde yaşanan bu gibi tartışmalı pozisyonlarda, olayın kahramanı olduğu için gerçeği bilen fakat hakemin verdiği kararla yüreği yanarak isyanını içine atan efendi gönül golcüleri, maçın tartışıldığı televizyon programlarında yerden göğe kadar haklı oldukları ortaya çıktığında, üzerinde piero ırmağının kıyısında oturdum ağladım yazan bir tişört giyerek gazetecilere "bu hakemlerle bu lig bitmez pozu" verirler.
 • sıçılan bokun - her manada -
  beze düştüğü anların salise salise görüntüleridir.