şükela:  tümü | bugün
 • 29 ağustos 1991 doğumlu amerikalı point guard. 2011 yılının njcaa yılın oyuncusu ödülünü alan jackson, 2013 nba draft'inde philadelphia 76ers tarafından 42.sırada draft edildi. ardından new orleans pelicans'a takasla yollandı, takımla yaz ligi kadrosunda da yer aldı ancak takım tarafından sözleşme alamadı.
  ardından avrupayı denemeye karar veren oyuncu, asvel villeurbanne ile sözleşme imzaladı fakat maça bile çıkmadan abd'ye geri dönmeye karar verdi. geri dönmesiyle memlektinin nbdl takımı idaho stampede ile anlaştı.

  nbdl'deki şu ana kadarki 19 maçlık performansı: 29.9 sayı, 5.1 assist, 3.5 rebound ve 2.2 top çalma.
 • kenan sipahi 'nin sakatlığının ardından fenerbahçe ülker'in ciddi biçimde ilgilendiği söyleniyor ...
 • fenerbahçe ülker'in çok çok büyük ihtimalle yeni guardı.
 • hala fenere gelmesi kesin degil zira nba haklarını elinde bulunduran new orleans, bugun bitecek takas donemi icinde kendisini baska bir nba takımına takas edebilir. su 58 sayı attıgı mac ve tabi development league'deki muhtesem istatistikleri bazı nba takımlarının ilgisini cekmiş gozukuyor. ancak bu olmazsa fenerbahce gelecegi cok parlak bir sg kazanmıs olacak. tek handikapı kısa boyu ve fizigi. bu anlamda biraz nate robinson'a benziyor. dilerim kendisini fenerbahce'de izleme imkanımız olur.
 • mister kenan sipahi'nin sezonu kapatmasının ardından oyun kurucu arayışlarını sürdüren fenerbahçe ülker ile sezon sonuna kadar anlaştığı iddia edilen basketbol oyuncusu.

  2013-2014 sezonunda nba development league istatistiklerine bakacak olursak her maçta neredeyse dinlenmeden oynayan ve şu gün itibarıyla 29.1 sayı, 3.6 rebound, 6.2 asist ortalamaları tutturan bir oyun kurucu. yani hem atıyor, hem attırıyor. bu da demek oluyor ki şöyle kafadan bir hesapla maç başına takımına ortalama 45-50 sayı arasında bir katkı sağlıyor.

  umarım haberler doğrudur. yeni bir yüz izler avrupa basketbolu.
 • sezon başında fransa'ya gidip, evini özlediği için tek maç yapmadan dönen aşırı derecede duygusal oyuncu. inşallah ikinci avrupa deneyimi farklı olur.
 • daha önce ismini duyuyordum, boş bakkal guard tartar hesabı üşenmedim araştırdım, videolarını izledim.
  adam 1.78 boyunda..yani nba'de oynaması çok zor.
  onun dışına tam fenerbahçe taraftarının hayalini kurduğu tipte bir guard. mccalebb fener'e gelip de sayı yağmuru yapamayayınca taraftar işi çözemedi ve kafayı üşüttü.
  oysa mccalebb'in çok önemli bir eksiği vardı: quick release yani şutu elden hızlı çıkarma.
  işte bu adam, pierre jackson her koşulda şutu veya topu çok hızlı elden çıkarıyor ki muhtemelen bu nedenle seçildi. bunu yapamayan bo, preldziç ve kenan obra'yı çıldırtmıştı. pick and roll, kaos hücumu ya da sürpriz pota altı sayı-asistleri tam bu adama uygun, ağır euroleague defanslarının kabusu olacaktır.
  bir de çok hızlı yön değiştiriyor, çok iyi sıçrıyor, elleri çok düzgün. aşırı uzun kalan fenerbahçe'de eksiklik duyduğu çok boyutluluğu katacak bir oyuncu. duygusal problemler yaşamaz, obra'nın dediğini yaparsa fener hücumları zevkten bayıltır, ortada sıçana döner.
 • ben hep bu nbdl'den adam alınması taraftarıyım. bizim takımlar barac gibi kazmalara, hairston gibi okeye dönen topçulara ya da mike batiste gibi keyif pezevenklerine para saçacaklarına bu tür genç amerikalı yeteneklere yönelmeliler.

  pierre jackson'ın istatistikleri ortada; kendisiyle benzer tipte bir oyuncu olan bobby brown'ın geçen sene siena'da neler yaptığı ortada; obradoviç'in birebire dayalı oyun sisteminde bu tür bir delici guard'ın ne kadar iş yapacağı açık. geriye, arkamıza yaslanıp sonucu görmek kalıyor. hayırlı olsun fenerbahçe ülker'e.
 • twitter hesabından fenerbahçe'ye geleceğini doğrulayan d-league sayı kralı.