• eminönü'nden 99 numaralı otobüse binip teleferik durağında inerek ulaşabileceğiniz manzarasına doyum olmayan cennet.
  • eyüp'ün en güzel yeri tabiki. can sıkıntısına birebir.
  • son gidişimde beni şaşırtmış mekân. konuklarımızla içilen epey bir çay miktarını 3.75'den fiyatlandırarak burayı işletenlerin kafalarına göre takıldıkları düşüncesi uyandırmıştır. e tabii, çok zengin bir millet olduğumuz, sağa sola para saçmayı bir meziyet kabul ettiğimiz için, sorulmuyor da "abi bu fiyat nedir böyle allasen?" diye. gruptan birinin dikkatini çekmiş, "hocam çayın bardağı kaça ki burada?" diye soruyor bana. şaşırmış yani adam. acaba hesaplara bahşiş de mi eklemeye başladılar kafalarına göre? bir yeri de düzgün, nezih, kendi hâlinde bırakın be arkadaş.
  • belçikalı bir çizgi romancının da sevip çizdiği semt.
  • şu anda gitmekte olduğum mekan.şafak 40 dk ya sökecek.ben orda olacağım..sevgilisizlik bana yaradı.inanılmaz bi enerjim var.
  • claude farrere gibi türk dostu bir afyon bağımlısıdır.
  • dört bardak çay için 10 lira 50 kuruş verdiğim mekan. yani çayın tanesi 2.625 kuruşa denk geliyor.
    bu neyin kafası da hesap yaptınız!
  • çayın bardağının gün itibariyle 2,6 lira olduğu mekan. esasen 4 çay için 10 lira uzattıktan sonra 40 kuruş daha istediklerinde fark ettik. hal böyle iken 50 kuruş daha verince 10 kuruşu geri istemek gerekti ama yapamadık işte. 2,6 lira nasıl bir fiyatlandırmadır amk.
  • müteahhitler kentsel dönüşüm alanlarını yüksekten tespit edebilmek için gitmeliler.
hesabın var mı? giriş yap