• şaşırtıcı bir yer.

şöyle ki; insanlar mezarlığın yanı başında oturup, onu görmezden gelerek, uzaklara odaklanıp, manzaranın keyfini çıkarıyorlarmış. üstelik çay kahve eşliğinde. hani biz toplum olarak diriden çok ölüye saygılıyızdır ya peh peh... biraz açın gözünüzü yahu, biraz şu öğretilmiş, üzerine hiç kafa yormadığınız beğenilerden uzaklaşın. yıllardır bık bık şişirilen dandik bir yer işte burası görmüyor musun? koskoca istanbul'da size manzara mı yok?
  • gereksiz yere abartılmış bir manzaraya sahip, sadece bir kez görmenin yeteceği mekan. eviniz bu mekanın uzağındaysa gitmeseniz bile olur.
  • an itibariyle muhteşem manzara eşliğinde sade kahvemi yudumladığım tepe.
    lakin bir kahve neden 5 olmaz da 5,20 olur onu düşünüyorum manasızca.
  • son zamanlardaki nefes alma mekanım. artık eskisinden daha fazla sıkılıyorum ve kaçma ihtiyacı hissediyorum. vaktim varsa soluğu üsküdar-haliç iskelesinde alıp güzelim vapurla önce eyüp yapıp, sonrasında buraya ulaşıp, güneşi batırıp manzarayı biraz daha izleyip evime dönüyorum.

sanırım depresyon ömür boyu.
  • bir bayram zamanı gitmeme mütevellit kesinlikle abartılmış bir mekan olduğu kanısına vardığım yer. dışarda değnekçiler otopark mafyası kol geziyor para versen bir dert vermesen bir dert ayrıca manzarayı gören mekanlarda boş yer bulmak kalabalık sebebiyle imkansıza yakın mecbur manzara görmeyen bir yere oturacaksınız hal böyle oluncada pierre loti'nin hiçbir espirisi olmuyor.. biz gittiğimizde aşağadaki yerler full çektiği için mecbur yukardaki çay bahçesi, cafeterya tarzı yerlere gittik ve orda da hizmet olsun getirilen ürünler olsun son derece başarısızdı. binbir zahmetle çağırdığımız yüzündeki ifade perşembe pazarı olan garsonun ev yapımı dediği "esanslı" limonata limonatadan çok her şeye benziyordu ayrıca arkadaşımın söylediği tostta bildiğin 2 dilimlik uno tost ekmeğine yapılan alelade tosttu abartı bir hesap ödemek suretiyle mekandan ayrıldık. işte insan o kadar para verince daha iyi bir şey bekliyor ister istemez.. manzara iyi güzelde sırf bu manzara ve hizmet için ta istanbul'un bir ucundan buraya gitmeye hiç değmez kısaca gözümdeki yeri için:

(bkz: overrated)
  • çıkmak için bir saat teleferik sırası beklenen yer.
  • burada bırakın çay içmeyi, fotograf çekmek için bile sıraya giriyorlar.
  • özlediğimi farkettim nedendir bilmem burası bana huzur verir her gidişimde.küçükken annem ve babamla camiden çıkıp gittiğimde sevmiştim ilk,ara ara gittik sonra.bir soğuk havada annemle gitmiştik de üşümüyorum dememe rağmen şal alıp sırtıma atmıştı hem de kazıklanmıştık bayağı (gereksiz hüzünlendim).sonra aşıkken gittim yine çok sevdim. istanbulda çok çok güzel mekanlar çok daha güzel manzaralar var beklentiyi yükseltmek istemem ama pierre loti nin yeri ayrı bende akşam akşam aklıma düştü işte
  • kışın, şu soğuk günlerinde bile sıcacık, insanın içini ısıtan mekan. en son 4 sene kadar önce gitmiştim. yaz aylarıydı, buna rağmen bu kadar sıcak değildi, ilginç tabii..
hesabın var mı? giriş yap