şükela:  tümü | bugün
  • agizda eriyen leziz cikolatalar yapan bir firma. millet almak icin kapisinda kuyruklar olusturuyormus.
  • belcika'nin en iyi cikolatacisi.
    uretiminde venezuella, madagaskar, ekvator ve meksika'nin en iyi cekirdeklerini kullaniyor ve bizzat kakao cekirdeklerinin secimi, kavrulmasi ve yapimina kadar üretimin her asamasinda yer aliyor.
    sezonluk cikolata koleksiyonunda her zaman yeni ve kesfedilmeyi bekleyen muhtesem tadlar oluyor.
    daily telegraph tarafindan "dunyanin en buyuleyici cikolata dukkani" ilan edilmistir.
  • logosu kakao cekirdegi olan cikolata gringosu pierre marcolini'nin cikolata markasidir.
    90'li yillarin ikinci yarisinda kurulup buyuyen marka haute couturecikolatalari ile dikkat cekmektedir.
    bunu yaparken adil ticaret * konusunda da ozen gostermesi gercekten onemli.
    cikolatalarin degerli elmaslar gibi vitrinleri susledigi iki katli siyah rengin hakim oldugu dekorasyonu ile dikkat ceken bruksel grand sablon'daki cikolata evine ugranmalidir.
    belcika icinde 9 magazadan sonra ikinci vatan olarak japonya'yi secmistir 4 magaza ile.
    paris, londra ve new york'tan sonra kuveyt'te de magaza acmistir.

http://www.marcolini.be/
  • çikolata kuyumcusu
  • çikolatalarının üzerinde hangi ülkenin çekirdeğinin kullanıldığı yazar.
    bir kutusunu açarsınız, bir sıra venezuella bir sıra madagaskar bir sıra ekvator bir sıra meksika diye gider.

eşek hoşaftan ne anlar, ben bunla lindt yanyana dururken lindt yiyorum. eşe dosta da "bak belçika kralı bundan başka çikolata yemiyor ha" diye marcolini ikram ediyorum.
  • cikolata ulkesi belcika nin, ve belkide dunyaninda suandaki en iyi cikolatacisi olarak kabul edilen mekandir. adini defalarca dunya sampiyonu olmus ayni isimli pasta ve cikolata sefinden alir. son yillarda godiva, neuhausgibi diger cikolatacilari solllayip gecmistir. 1001 cesit cikolatasi bulunan pierre marcolini, dunyanin dort bir yanindan gelen degisik kakaolarla degisik cikolatalar yapar. gercekten de lezzetli cikolatalari vardir, ozellikle mozambik ve ubagandu kakaolarinin karisimiyla yapilan limited edition cikolatasi tarifsiz bir lezzete sahiptir. yakin zamanda brukselin sablonbolgesinde 3 katli bir magzasi acilmistir ve turistlerle dolup tasar.
  • makaronları efsane olan marka. mağaza içi dizaynı, çok değerli bir şey satılıyor izlenimi uyandırıyor. ve evet makaronları biraz pahalı. ama vereceğiniz paraya sonuna kadar değiyor.
  • makaronları allaha ortak koşar, insanı şirke götürür. belçika'ya dair özlenen en önemli 3-5 şeyden biri.
  • çok çok fena bi çuklatacı...

bazen paracıklara kıymak lazım!
  • bruksel sablon'daki magazasinda farkli cikolatardan olusan 60 gr lik bir pakete 8 euro fiyat bicen cikolatacidir. 60 gr diyorum, tamami bir avuc ancak ediyor. denemek icin aldim, guzel. hediye olarak goturmek de sık olur. leonidas'tan kilo kilo yuklenenlerden farkli duracagi kesin. bir daha ki sefere sicak cikolatasini deneyecegim bakalim.