şükela:  tümü | bugün
 • pilin ömrünü uzatmak için yapılan aktivite.. karbonları sıkıştırma bahanesi ile dişlenir piller.. (duracell gibi godmode piller dış kırar, zaten yapacağını yapmıştır pil o aleti çalıştırmak namına çoğunu istememek lazım kardeşimizden..)
 • kötü bir tat bırakır ağızda ama zaman zaman işe yaradığı da görülmüştür... hele de walkmende şarkının en güzel yerinde bitmiş bir pil ise hiç şansı yoktur, çiğnenir, öteye bile geçilir...
 • toplu tasima araclarinda walkman discman veya herneysenizin pili cart diye biterse ve bir anda tatli hulyalara dalmis beyniniz "annnnnnneeeeeeeaaaaaaaa bu neeaa" turevi seslerle uyandirilirsa can havliyle yapilacak islemdir.
 • isirmanin yeterli olmadigi zamanlarda yapilir, iki kisi birden issirirsa super olur o pil, hayatta bitmez bir daha.
 • yillar evvel akl-i evvel bir arkadasimizin "abi bunlari disleyince pil biraz daha goturuyormus" repliginin ardindan kalem pili hart diye dislemesi ile varligindan haberdar oldugum, ise yarayip yaramadigi ise disli arkadasimizin dislerinin zangirdamasi uzerine su koyvermesi sonucu muallakta kalmis olan tez.

  her ne kadar ise yaradigini birden fazla birbirini tanimayan insan iddia etmisse de, bu konuda gormeden inanmamak pek de fena bir fikir gibi durmamaktadir. sonucta o pili disleyip de formunu bozabilecek ademoglu mevcut mudur o bile tartisilir.
 • di$le sarap acmak, art arda 80 tane yumurta yemek, bira kapaginin tirtiklarini di$ mineleri uzerinde dakikalarca gezdirmek gibi huylandirici kar$iliklari bulunan bir isirma cesididir.
  omur uzatacagini du$unerek sevgilinin kolunu, bacagini ve turlu uzuvlarini isirmak kulli sacma bir davrani$ olup, kredi tuketmekten baska bir i$e de yaramaz.
 • uzaktan kumanda pilini 1 ay, walkman pilini azami yarim saat daha baki kilan, yillardir yaptigim $ey. (bkz: anlamsiz ba$arilardan gurur duymak)
 • yatılı okullarda her daim pil bulunmadığı için yapılan sıkıştırma işlemi. ancak ısırarak değil de kapıya sıkıştırırdık. bir süre radyo dinlemenize imkan verirdi.
 • duracell disinda gayet ise yarayan bir eylemdir. ozelikle panasonicler cok kolpaci olduklarindan bitmis gibi gorunup iki isirik attiniz mi sanki biraz once "bitiyor" gorunen o degilmiscesine calisir, "vay pic vaaay" dersiniz. duracell'de denenmelidir, zira disciye vereceginiz para ile pilci dukkani alabilirsiniz.
 • dünyayı tadarak öğrenme zamanlarında nedensiz - ömrünü uzatırmış felan diyorlar da ben bilemedim şimdi - yapılan ısırıklardan biridir. bunun yanında paslı çivi tatma, pencere camının tadına ve ısısına bakma, kağıt yeme, deniz kumu yutma gibi garip keşifler de insanın başına gelir.
  tat yelpazesi hafızası doyuma ulaşır gibi olunca bu işlerden vaz geçilir. ama dünyada tabii tadacak çok şey vardır da artık öyle çocukluktaki boş zamanlar pek yoktur.
  öyllllleee saatlarca keşif yapacak zaman yoktur.
  hayal de kuracak zaman yoktur.
  hatta içinizdeki çocuğu yaşatıncılara da gıcık olunmaktadır.
  hatta o çocuk delirmiştir bir kez....dokunuca ne vaaaarrrrrr diye hırlar felan...
  dur ben şimdi taze erik dalı tatmaya gidecem şimdi aklıma geldi, geçen gün zaman yoktu!