şükela:  tümü | bugün
78 entry daha
  • ilk defa bu ak$am yaptigim, yaparken de gerek ek$i sozluk* gerekse online yollardan arkada$larimdan destek aldim, $uanda pirincler dinleniyor ve ben onlara sinirleniyorum kalkin cali$in demek geliyor icimden. tarifi $ole ba$ari oranini bu entry bittikten sonra editlemek niyetindeyim:

oncelikle caydanlikta bole baya bi su isittim, bu suyu 1 bardak pirincin uzerine boca ettim, pirincler ba$ladimi ilik suda yuzmeye ama 1 bardak sanki az gibi geldi arkada$ima sordum az degil mi bu dedim yok dedi, $i$iyolar onlar dedi, merak etme dedi, peki dedim.

pirincler yuzerken teflon tencereye (-ki kendisi makarnadan ba$ka ilk defa yemek goruyor) sivi yag koydum*, biraz isittiktan sonra yagi, ince $ehriyeleri attim, bu sirada pirincin suyunu suzdum, ve bronzla$an $ehriyelerle beraber kavurdum ancak pirincler islak oldugundan yag sicradi kollarima ben agladim, sonra i$ i$ten cikti pirincler tencereden firlamaya ba$ladi uzerine 2 bardak su doktum, $ehriyeler pirinclere sarildi yuzmeye ba$ladilar uzerlerinede hafiften tuz yagdi, ne zaman ki med-cezir oldu su cekildi o zaman kapattim altini ve kapagini tencerenin.

$imdi dikle$melerini bekliyorum kapak buhar oldugundan nasil dikildiklerini goremiyorum, uzuluyorum...

uc kere ust uste pirinc demek kadar insani yoran ba$ka bir $ey yok galiba...

sonuc editi: cok yagli ve cok tuzlu olmu$tu, $ehriyeler bronzla$mami$ kararmi$lardi, galiba suyunu biraz az koymu$um yada ate$ cok harliydi cok sertti pirincler, sonuc olarak be$ para etmez di, tek arti yani salatanin supersonik olmasiydi. (bkz: yemekteyiz)

4 gun sonre gelen edit: pilava benzeyen katimsilar 4 gundur buzdolabinda muhafaza ediliyor, cope dokmeye insanin ici el vermiyor, dun ak$am 5 ka$ik yogurt, nane, karabiber ve 3 bardak su katip corba yaptim ama o da bok gibi oldu gunden gune kendimden nefret ediyorum yapmaz olaydim gidipte pilavcioglunda yeseydim. kucukken ke$ke balkonda ki saksilara i$emeseydim.
150 entry daha