• öyle eline her tencere-kaşık alanın yapabileceği bir iş değildir.*
  • hayatımda sanırım bir defa becerebildigim yemek faaliyeti. bütün denemelerim, farklı yöntemlere rağmen başarısız oldu. koca kazanla pisirilip oldukça lezzetli olduğunu gormemle bu gün bir kez daha gaza gelerek başına geçtim. sevgimi sabrimı katıp tüm dikkatimi verdikten sonra hala olmuyorsa arcelige bir mail atıp bunu çok lezzetli yapan bir makine yapmalarını rica edicem. gurme cayci ya da telve kahveciden neyi eksik usta pilavcinin bak adı da hazır usta pilavci.biri türk kızını bu imtihandan kurtarsin nolur.
  • tarifinde "ketıla su koyuyoruz" diye bir madde barındırır . *
  • bir sanattır.
  • porsiyonu üç lira beyler. hani bunun için evlenmeyi düşünen enayiler varsa diye hatırlatma gereği duydum.
  • yapmak zordur. herkes yapamaz. yazmakla olmaz. eniştem dünyanın en güzel pilavını yapan insandır. hemde kavurmalı. yanına bağdat hurma tatlısı. uzaklarda arama mutluluğu hacı.
  • püf noktalar var onları dikkatli yaptın mı gerisi çorap söküğü
  • asla göz kararıyla yapamadığım şey. gerçi bu tüm yemekler için geçerli bende. göz kararı dedikleri olayı ayarlayamıyorum net ölçü lazım bana. geçenlerde yapayım dedim baktım suyu az gelmiş çiğ kalmıştı resmen. sonra tekrardan azıcık ekledim falan. sonunda oldu ama*.
  • evlendiğimde ilk kez denediğim ve o günden bugüne de sürekli tutan meret. bire birbuçuk ölçüden şaşmıyorum. bazen bulyon da atıyorum, mis. bir de ben pirinci nişastası çıkana, berrak su akana kadar yıkamayı tercih ediyorum önceden ıslamaya vaktim hiç olmuyor zira.
    berrak su çıkana kadar birkaç su yıka, o arada şehriyeler kızarıyo zaten, üstüne pirinçleri boca et beyaz pirinçler saydamlaşmaya başlayıncaya, karışması zorlaşıncaya kadar, sonra da üzerine kullandığın ölçünün durumuna göre su kat. oran bire bir buçuk. yani 3 su bardağı pirinç ise 4buçuk su bardağı su. sonra kaynamaya başlayınca altını kıs kapağını kapat, suyunu çekmiş göz göz olmuş dedikleri kısımda da ocağı kapat, bi karıştır, nemini alsın diye bi bez/kağıt havlu kullan, tamamdır.
hesabın var mı? giriş yap