şükela:  tümü | bugün
  • muhteşem lezzet ikilisi, özellikle yoğurdun içine kekik ve pul biber atmışsanız tadından yenmez. pilavın tavuk parçalarıyla donatılması da uç bir noktaya gitmenizi sağlar.
  • iyice bulamaç haline getirilir, köpek maması gibi görünmesi sağlanır ama bilin ki o haliyle önünüzdeki şey artık dünyanın en lezzetli yiyeceği olmuştur.

menünüzü renklendirmek için arada soğüş domates ve/veya haşlanmış tavuk parçaları da ekleyebilirsiniz.
  • pilavı pişirmeniz bittiğinde henüz sıcak ve demlenme halindeyken tabağa alarak yoğurtla karıştırınız. kaynayan pirinçle buz gibi yoğurdun birlikte lezzet patlaması inanılmazdır. çünkü pilav çok sıcakken güzeldir.
  • evde yemek olarak bir tek pilav kalmışsa, dolapta da sadece yoğurt varsa yapılabilecek en iyi kombinasyondur. az önce kendime bu model ekonomik bir menü hazırladım ve mutluyum.
  • çok sevdiğim biri bu ikisinin sevgili olduğunu iddia ediyor. benim de "domatesle mayonez kardeştir" (bkz: ekmek arası mayonezli domates), "salça ve peynirin bir ilişkisi var" gibi fikirlerim olduğundan itiraz etmeyeyim dedim. ama yoğurt kaymaksız olacak.
  • çok pis kilo aldırır ama yine de çok sevilendir. ikisinin adını bi arada görünce bile yeme isteğiyle yanıp tutuşulur.
  • odtü 5. yurt kantininde tavuklusunun ypt olarak geçtiği ucuz ve doyurucu yemek. olsa da yesek.
  • "bir yemek hem bu kadar sade hem bu kadar enfes nasıl olabilir?" sorusuna maruz kalan ikili.

tabi pilavın ayarını tutturmak ayrı bir meziyettir. ustalık ister. yağının kıvamınından sertlik oranına kadar bir çok ince nokta vardır.

hiç bir zaman bıkılmayan ikililerden biridir.
  • cocukluktan kalma bir aliskanlik, cocukca mutlu eden bir lezzet.
  • tuzlu sütlaç. nefis.