şükela:  tümü | bugün
  • şu anasını siktimin dünyasında en çok istediğim şey.

siyasetinin, ekonomisinin, trafiğinin, sağcısının solcusunun, islamcısının laiğinin, çomarının beyaz yakalısının mına koyup çekip gitmek istiyorum bodrum'un bir köyüne. ne bir sinir ne bir stres istiyorum. ne bir site içinde villa ne bir denize nazır yalı istiyorum. olsun bir taş evim, önü bağ bahçe. kalkıyım sabah 6 da ugrasiyim çiçekle, böcekle. sobam yansın, evim ısınsın, acıyım rakımı, yakayım mangalımı istiyorum. şehir hayatında herkes birbirini yerken ben sabah tuttuğum balıkları akşam tanju okan eşliğinde yemek istiyorum. para için herkes birbirine kul köpek iken benim bir köpeğim olsun çıkarsız birbirimizi sevelim istiyorum. yılların türk milliyetçisi olarak akşam haberlerini izlediğimde ülkenin içinde bulunduğu bu içler acısı hale üzülmemek, kendi düşen ağlamaz demek istiyorum. beşiktaşımın maçlarını keyifle izleyip her yenilgisi sonrası sağa sola öfke kusmak yerine, maç ulan bu amk yenmekte var yenilmekte deyip fair playe selam çakmak istiyorum. sosyal medya budalalığını bir kenara atıp, taglerden tbtlerden konumlardan bildirimlerden olabildiğince uzak durmak istiyorum.

şu 3 günlük ölümlü dünya için değmez diyor huzur istiyorum.
  • orasi kesmez ulkeyi terk etmek gerek.
  • yurdum beyaz yakalısı arasında popüler olmaya başlamış faaliyet; yalnız hep hüsranla sonuçlanıyor bilginiz olsun. genelde gidenler maksimum birkaç yıl yaşayıp dönüyor.
    bodrum'un alt yapısı kışın yaşamak için uygun değil. toplu ulaşım çok zayıf. hastaneye gitmeniz gerektiğinde 20 km boyunca ışıklandırılmamış bir yol gitmeniz gerekebiliyor. kışları inanılmaz yağmurlu. merkez değil ama çevre koylar resmen hayalet kasabaya dönüyor. arabasız bir şey yapmak çok zor. o sebeple bodrum yerine biraz daha şehirleşebilmiş ama tatil bçlgesi özelliğini bozmamış yerlere gitmek çok daha mantıklı.
  • bodrum'da norveç hükümeti başta olmadığına göre izmir'den kalkıp gitmeye gerek yok.

bu ülkede her yer bize akp ya düzeni değiştireceğiz ya da bodrum'a gitmeyeceğiz. öyle yurt dışına gidip kaçmak yok.
  • valideyle pederin bu aralar dusundugu faaliyet. bende yanlarinda olmadigim ve tek cocuk oldugum icin full destek veriyorum. istanbul'a geldigimde ek yol olacak bana ama sorun degil, giderim. yeter ki onlar mutlu olsun

ama arastirmam lazim bodrum, datca, fethiye, vb bolgeleri. olay sadece emlak ederi degil, her yonu ile

istanbul emeklilik icin artik ne kadar iyi bir sehir, buna emin degilim
  • gümüşlük'e gelmeyin sikerim.

kafa dinlemeye geldik, yerleştik buraya doluşmayın lan!!

edit: oğlum çok değişik bi yer gümüşlük daha geçen gün fırat tanış club gümüşlük'te idi beraber kalabalık olmayan bi grup şarkılar söyledik çıkışta oturduk jehan barbur falan orda sohbet muhabbet. geçen haftalarda sahildeki çay bahçesinde köfte yiyorum yanımdaki masaya yekta kopan oturdu selam verdi falan kedi köpek desen ayrı bi tatlı, cana yakın burada ayrıca 2 hafta önceye kadar denize giriyorduk!
  • ne bodrum'u ya. uçak biletine para bulsam izlanda'ya falan kaçarım. daha yeni seçimleri oldu korsan parti falan da fena oy almadı.
    avrupa'da da durumlar sakat. norveç sıkıcıymış çok. finlandiya hiç çekilmez diyorlar, eğitim falan şahane tamam da takip ettiğim bi gezgin norveç'teki neyse de finlandiya'dakiler insan olamaz modundaydı. her neyse şimdi bilmeden bok atmayayım zaten benim ilgi alanım izlanda. canım izlanda'nın havası suyu başka. huzurlu ama dertleri olan insanlar. yani öyle "ok" deyip geçmiyorlar. panama papers sonrası onlarda bi potansiyel gördüm, o ellerinde muz protestolar sonra başbakanı istifa ettirmeler falan...geçenlerde de kadınlar eylem yaptı burada cinsiyet ayrımı iş dünyasına yansıyor diye ki dünya sıralaması oldukça iyi izlanda'nın bu konuda...acayip bi yer yani. takipteyim.
    hülasa bodrum falan neymiş lan. o bavul toplanıp gitme kararı alındı mı büyük oynayacaksın.
  • ergenlerin yeni göt sikme hayalidir.

-oğlum, bodrum'da alev alev yanan ıslak amcıklar havada uçuyormuş!

yalnız, ege'nin bu güzel beldesi artık bir ege kasabası değil, parayı bulmuş eski solcuların ve babadan zengin, parasıyla iş bitiren ama özünde yeteneksiz oğlanların piyasa ortamıdır.

o güzelim gümüşlük'te bugün, üç beş sene önceye kadar beyoğlu'ndan çıkmayan sanat için sanat tayfası deniz, güneş, gökyüzü temalı yeni pastoral şovlarını sergileyip o akşam düdükleyecekleri götün peşine düşerken, zengin çocukları da yalıkavak, torba, bitez, bodrum merkez arasında cık tak cıs tak kız sikme avına çıkıyorlar.

kısacası bodrum, dünün beyoğlu, etiler, ulus gibi semtlerinde geviş getiren tayfanın, havalimanı yakın diye ege kıyısında geviş getirmeye devam ettiği yeni geviş getirme beldesidir. bir başka deyişle, göt sikme mekanıdır.

huzur arıyorsanız, o huzur bodrum'da değil, henüz yerleşimin yaygınlaşmadığı, geceleri otomobil ışıkları görmediğiniz, ormanlık alanlardaki ıssız köylerde... ama oraları da size gelmez. çamur, inek, tavuk falan... uuuu.

bakın gençler, bu sözümü unutmayın, "eğer bir yerde bar varsa, o semtte huzur bulunmaz." ak partili değilim, alkole karşı değilim, karı kız sikmeye, barda çalıp eğlenmeye karşı değilim. ben huzur adamıyım, huzur da barlı semtte olmaz. bu kadar açık ve net.