şükela:  tümü | bugün
  • orasi kesmez ulkeyi terk etmek gerek.
  • yurdum beyaz yakalısı arasında popüler olmaya başlamış faaliyet; yalnız hep hüsranla sonuçlanıyor bilginiz olsun. genelde gidenler maksimum birkaç yıl yaşayıp dönüyor.
    bodrum'un alt yapısı kışın yaşamak için uygun değil. toplu ulaşım çok zayıf. hastaneye gitmeniz gerektiğinde 20 km boyunca ışıklandırılmamış bir yol gitmeniz gerekebiliyor. kışları inanılmaz yağmurlu. merkez değil ama çevre koylar resmen hayalet kasabaya dönüyor. arabasız bir şey yapmak çok zor. o sebeple bodrum yerine biraz daha şehirleşebilmiş ama tatil bçlgesi özelliğini bozmamış yerlere gitmek çok daha mantıklı.
  • bodrum'da norveç hükümeti başta olmadığına göre izmir'den kalkıp gitmeye gerek yok.

bu ülkede her yer bize akp ya düzeni değiştireceğiz ya da bodrum'a gitmeyeceğiz. öyle yurt dışına gidip kaçmak yok.
  • valideyle pederin bu aralar dusundugu faaliyet. bende yanlarinda olmadigim ve tek cocuk oldugum icin full destek veriyorum. istanbul'a geldigimde ek yol olacak bana ama sorun degil, giderim. yeter ki onlar mutlu olsun

ama arastirmam lazim bodrum, datca, fethiye, vb bolgeleri. olay sadece emlak ederi degil, her yonu ile

istanbul emeklilik icin artik ne kadar iyi bir sehir, buna emin degilim
  • ne bodrum'u ya. uçak biletine para bulsam izlanda'ya falan kaçarım. daha yeni seçimleri oldu korsan parti falan da fena oy almadı.
    avrupa'da da durumlar sakat. norveç sıkıcıymış çok. finlandiya hiç çekilmez diyorlar, eğitim falan şahane tamam da takip ettiğim bi gezgin norveç'teki neyse de finlandiya'dakiler insan olamaz modundaydı. her neyse şimdi bilmeden bok atmayayım zaten benim ilgi alanım izlanda. canım izlanda'nın havası suyu başka. huzurlu ama dertleri olan insanlar. yani öyle "ok" deyip geçmiyorlar. panama papers sonrası onlarda bi potansiyel gördüm, o ellerinde muz protestolar sonra başbakanı istifa ettirmeler falan...geçenlerde de kadınlar eylem yaptı burada cinsiyet ayrımı iş dünyasına yansıyor diye ki dünya sıralaması oldukça iyi izlanda'nın bu konuda...acayip bi yer yani. takipteyim.
    hülasa bodrum falan neymiş lan. o bavul toplanıp gitme kararı alındı mı büyük oynayacaksın.