şükela:  tümü | bugün
  • ad&d planescape setting...

    baator da bulunan bu garip oluşum adından da pek net anlaşılabileceği gibi din dil ırk ayrımı gözetmeksizin birsürü kafadan oluşmuş bir kuledir... kuleye kaynağı bilinmeksizin yeni kafalar gün be gün eklendiği gibi elini veren de kolunu yani kafasını kaptırır ayrıcana... role-play konusu bir dm için pek zevkli olur çünkü her kafadan bir ses çıkar ve pclerin kafası bir güzel karışır... kafa kafaya verseler de kimin doğru söylediğini çözemezler...
  • yalan söyleyen kellelerin geldiği yer... pillar'a dahilken dahil olan bütün kafalarin bilgisine sahiptirler...
  • söylediği yalanlar birilerinin ölümüne sebep olmuş kişilerin kellelerinin geldiği cehennem parçası. muazzam bilgili olmasına rağmen huyu belli olan kellerin ağzından doğru düzgün laf almak imkansıza yakındır. bir etraf buraya bir şeyler öğrenmeye gelen bir araba akılsızın olduğunu gayet iyi bilen sürüyle abishai ile dolu olduğu için pek tekin bir yer değildir. abishailer ayrı işkence kellelerin ağzından laf almak ayrı işkence olduğundan çok dara düşülmedikçe bulaşılmaması gerekir. ursinaller akılları bir karış havada olmalarına rağmen daha kolay çözülür bilgi kaynaklarıdırlar.

    lakin planelerde bilgi herşeydir. elbet ske ske karakterlerimiz kendilerini bu kelle yığınının önünde bulacaklardır. bu da kaderin cilvesi bu karmakarışık dünyada.