şükela:  tümü | bugün
 • down'un 1995 yılında çıkardığı nola albümünün enfes bir şarkısı. stone the crow ile birlikte albümün başını çeken şarkılardandır. sözleri;

  crumbling world falls through my hands
  in my mouth taste bitter sands.
  grass is burning, pulse is slow.
  drip by drip my backwards growth...crawl.
  fade to hate.
  and i'll die within my fade
  wine, song, women, birth
  this deflowered mother earth
  planting, plowing, how she grieves.
  the seeds that grow these dying trees
  fade to hate
 • fallout'un, arcanum'un, planescape torment'ın yapımcılarından oluşan obsidian entertainment'ın kickstarter projesi. old school, infinity engine kullanan, party based bir rpg bizleri bekliyor. obsidian'ı bilenlerin anında destekleyeceği kesin gibi, zaten daha bir saat olmadan 50 000 doları geçti adamlar.

  http://www.kickstarter.com/…sidian/project-eternity

  edit: 60 000'i de geçtiler. rekor kırabilirler, bilemiyorum.
 • http://www.pcgamer.com/…ntasy-rpg-project-eternity/

  http://kotaku.com/…ing-an-rpg-that-sounds-fantastic

  boyle cv'm olsa, microsoft'u falan ele gecirirdim. suraya bak;

  fallout, fallout ii, new vegas
  icewind dale i&ii
  planescape torment
  arcanum
  temple of elemental evil
  kotr ii

  bu da kickstarter, abanin;

  http://www.kickstarter.com/…sidian/project-eternity
 • finansal destekte bulunmamın yaklaşık 5 saniye aldığı güzide proje. şimdi de sayıların artışını izleyeceğim biraz, çok huzur verici...
 • bastım 10000 doları. başlarında dikileceğim emekli amcalar gibi. ahahaha.

  turn-based olmaması ve bayık fantasy settingi kullanıyor olması beni soğuttu. biowhore oyunları gibi dating sim olmaz umarım.

  edit: ciddiye alanlar olmuş. ne mal adamlarsınız lan.
 • yolu yarılamış güzide proje. tayfadan dileğimiz zamanı ve parayı iyi kullanıp bugsız sorunsuz oyun hazırlamaları, arcanum, kotor ii gibi işlerin problemlerinden ders çıkarmaları. konu hakkındaki duygularımız için (bkz: şimdi bioware düşünsün)
 • hikayesi tamamen orijinal olacak oyun, adamlar yeni baştan bir dünya yaratacaklar. yani fr'ye götü dayamayacaklar ; fakat arcanum'u yapan ekip de işin içinde olduğu için bu konuda sıkıntı çekeceklerini düşünmüyorum. oyun motoru infinity'nin kendisi olmayacaktır muhtemelen ; ama umalım da bg' deki ve iwd'deki gibi izometrik, elle çizilmiş bölümlere sahip bir motor olur yoksa önceden çalıştıkları nwn 2 motoru gibi bir şey ortaya çıkarsa hayal kırıklığına uğrarım, çirkin ve itici gelmişti nwn 2 bölüm dizaynları bana. oyun sistemi de tamamen yeniden yapılacakmış bu da d&d 'ye veya s.p.e.c.i.a.l' a el sallamamızı gerektiriyor. onları uğurlarken, mana bazlı bir büyü sistemiyle karşılaşmayız umarım.
  edit: lan bildiğin sadece başlıkta yazıyor izometrik olacağı, sambalici'ye uyarı için teşekkürler.
 • 12 saatte 750k $ toplamis kickstarter. su kadar adam bi' araya gelse devrim yapariz.

  duz adam sundu.
 • "abi o firmanın adi obsidian degil bugsidian" temali esprilerden nefret eden biri olarak itiraf etmeliyim ki bu adamlarin alpha protocol da dahil her oyununu oldukca basarili bulmus biri olarak sonuna kadar destekledigim procedir.evet adamlarin oyunlari çok bugli, ona bisi demiyorum ama heriflerin yarattiklari atmosfer ve dunyalar kesinlikle efsanevi ve bence su an dunyadaki oyun gelistiriciler icerisinde bu alanda kesinlikle bir numaralar. chris avellone ve planescape torment demem bile yeterli olur herhalde bununla ilgili. publisher'larin oyunun belirli tarihlerde cikabilmesi yonundeki baskilari olmadan yani yaptiklari isi aceleye getirmezlerse kesinlikle çok iyi isler basarabileceklerini dusunuyorum.

  bundan dolayi soyle bir olay gelisti evde:
  * palefire telefonda twitter'dan haberi alir
  * esi ve 3 yasindaki oglunun saskin bakislari icerisinde koltuktan ziplar ve oh yes diye bir bagirir
  * bilgisayara kosulup kickstarter'da pledge edilir.

  tum bunlar toplam 30 saniye icinde filan oldu. o derece guveniyorum bu adamlara. ve yanliz degilim bunu biliyorum zira 24 saat icinde 1 milyon dolar topladi adamlar, boru degil!
 • ismini gördüğüm an bankadaki binlerce dolarımla beraber evi arabayı böbreği bastığım proje. en geek benim amına koyum.