• benim için zenginlik göstergesi. bir de üst sınıfı var, sarjlı olan. henüz geçemedim. ama pilliye geçmiş olmam bile büyük gelişme*
  • cabuk bozulur. içine su girer hemen pilleri bitirir. duracellden baska piller 4-5 kullanimda biter. o yuzden sarjli kullanmak daha iyidir.
  • piyasada 35-40tl arasına braun oral-b marka olan pilli diş fırçaları bulunabiliyor.

muhtemelen oral-b markasındaki çoğu başlık(fırça) da uyum sağlıyor ve fiyatları yüksek değil. 4lü kutuları yine 30tl civarına bulunabiliyor.

ailecek kullanabilirsiniz, başlıkları değiştiği için tek bir cihazı birden çok kişinin kullanması mümkün.

pil kapağını iyice kapatın yeterli. gayet uzun ömürlüler. ayrıca ne duracell, ne de şarjlı pil kullanıyorum. gittim bim'den 1.95tl'ye pil aldım ve onu kullanıyorum.

2004'ten beri pilli ve aynı cihazı kullandığımı göz önünde bulundurursanız, kullanım ömrüyle ilgili fikriniz olacaktır. içi sadece 1 kez duracell gördü, kutudan çıkan piller. sonrasında hep bim pili veya ucuz varta piller.

şans verin, pişman olmayacaksınız.
  • bende şarjlısı var kim uğraşır pil mil gidin şarjlısını alın.
  • kısa vadede dişlerinizin rengini beyazlaştıran aygıt. ancak uzun vadede diş etlerinde çekilmeye neden oluyor diyowlar!
  • kedimin nefret ettiği eşya. her gün koyun koyuna yattığım hayvan dişimi fırçalarken gelip bana pati atıyor
  • şarjlı diş fırçasına daha ucuz bir alternatif arayanlara hitap eden diş fırçası. kendisi esasen şarjlı diş fırçasının da atasıdır. (bkz: #114147116)
  • sanıldığı kadar iyi temizlemeyen, yalnızca sizin götürdüğünüz yüzeyde iş gören alettir.
    sadece bu alete güvenirseniz diş etleriniz elveda der, çekilir.

dönüşümlü olarak manuel fırçayla, önerilen miktarda yani nohut büyüklüğünde macunla ve önerilen sürede, iki dakika ve bir kaç dakika üzerinde, diş etlerine masaj yaparak fırçalarsanız, harika sonuçları elde edersiniz.
  • benim de son 3 senedir dişlerimi fırçaladığım, diş eti kanaması ve temizlenmeme gibi dertleri minimuma indiren teknolji harikasıdır.ayrıca son çıkan modellerde 2 dakika dolunca fırçalamayı bitirmeniz gerektiğini bildiren akıllı uyarı sistemi vardır, hatta son aldığım üründe her 30 saniyede bir uyarı veriyor ki ağzımızın herbir köşesini eşit derecede temizleme imkanı veriyor. diş ve diş etlerinizi fazla hırpalamanızın da önüne geçmiş oluyor. benim gönlümde taht kurmasının en büyük sebebi de bu, çünkü normal fırçalarla fazla sert fırçalıyorum ve kanama hat safada oluyor.

herkese bir an önce şarjlı olanına geçiş yapmasını öneririm. şarjı günde iki fırçalama ile 5 gün kadar gidiyor ve şarjı azaldığında ışıklı uyarı veriyor( fiş simgesi yanıp sönüyor). bu durumda bile 2 fırçalama kadar idare ediyor.
  • dilli pil fırçası :( evet böyle okudum.
hesabın var mı? giriş yap