şükela:  tümü | bugün
 • emeklisi bile her yerde belli eder kendini.

  http://galeri3.uludagsozluk.com/…us-adam_224897.jpg

  edit: link yenilendi
 • geçimimi sağladığım meslek.

  aslında meslek de denemez pek; bir yaşam tarzı. (bkz: klişe) ama havacılığın içinde olanlar bilir; düzensiz bi hayat demek pilot olmak. düzensiz uyku, düzensiz yemek, düzensiz aile ve ev yaşantısı... ama ona rağmen bağımlılıktır pilot olmak. yaşlı bir bilgenin de (bkz: kaptan) dediği gibi; pilotluk ibnelik gibidir evlat; başlamaya cesaret edemezsin, başladıktan sonra da bırakamazsın.
  13 saatlik uzun mesailerin bitiminde bile uçaktan inerken dönüp el sallayan küçük şirin çocuğa tüm içtenlikle el sallayandır. yorgun argın eve gelip uyumadan önce, bir sonraki uçuşa dinç gidebilmek için uyku saatlerini planlayan ve gerekirse o uykusuzluğa rağmen sabaha kadar oturan kişidir pilot. arkadaş çevremin yüzde seksenidir. candır.
 • dünyanın en karizma sesli insanlarıdır bu pilotlar.
  -merhaba şuan 950 km hızla uçuyoruz güzel bir kallkış yaptık merak etmeyin her şey kontrolümün altında, bu senin binmeye bile tırstığın uçağı kullanıyorum ben, seksiyim ben sesim ondan böyle güzel çıkıyor.
 • çok mutlu insanlar sanırım. anonslarında duyuyoruz kendilerini; yeni orgazm olmuş edası ve sedasıyla konuşuyorlar.

  hani koy götüne rahvan gitsin gibi yaparsan olacak bir umursamazlık değil de; koydum götüne, rahvan gidiyor tavrında bir rahatlık söz konusu.
 • profil fotoğrafıyla rekabet edemeyeceğiniz kişi:

  http://1x.com/photo/46594
 • ömrümün önemli bir bölümünde gerek askeri gerekse sivil olanlarıyla çokça vakit geçirdiğim meslek.
  gözlemlerimi sıralayacak olursam:
  inanılmaz rahat ve keyifli insanlardır. dünya yansa umurlarında olmaz. en koşturmacalı anınızda "relax, take it easy" modunda sizi rahatlatırlar. zaten bu rahatlık eğitimlerinin bir parçası. panik olmamaları gerekiyor.
  çevrenizdeki herkes pilot olsa hayatınız çok güzel geçer, sürekli öfori halinde olursunuz.
  bir de üç aşamalı hareketleri vardır.
  şöyle yapıyorlar: yüzük ve serçe parmağınızı avcunuza doğru kapalı tutup diğer üç parmağınızı açınız (kabul ediyorum biraz salakça bir anlatım oldu).
  açık olan baş parmağınızı ağzınıza yaklaştırınız.
  ilk mesaj budur: pilot içer!
  sonra işaret parmağınızla yukarıyı gösteriniz.
  ikinci mesaj budur: pilot uçar!
  üçüncü mesaj biraz ayıp... sanırım anlaşılmıştır diyerek entryi tamamlıyorum.
 • dünyadaki en güzel ofiste çalışan, libidosu ve egosu yüksek, dünya gezgini, hostes bezgini ,otel ezgini ve dolar zengini kimseler...
 • tanım: bir meslek.

  tıp fakültesinde genel cerrahi stajımı alırken, ameliyat olacak bir hastadan aydınlatılmış onam almamı istediler. girdim odaya baya heybetli falan şeker bir amca, konuşmaya başladım falan. bir yandan kağıtları verdim okuması için, bir yandan konuşuyoruz. kaç yaşındasın, hangi bölümü istiyorsun falan gibi sorular sordu muhabbet ettik bir yandan da. diksiyonu gözden kaçmayacak derecede düzgündü bu arada. sonra onam formunda veya diğer kağıtlardan birindeydi kişisel bilgileri yazarken pilot yazınca gülümsedim ben, aa çok güzel daha önce hiç bir pilotla tanışmamıştım dedim. ama hafiften geyik bir muhabbet oluşturmuştuk, salak o ne biçim laf falan demeyin o yüzden. pilot amca da gülümsedi, ne güzel işte ben de daha önce hiç bir tıp öğrencisi ile tanışmadım dedi. öyle de kibar, espirili bir adam.
  neyse sonra imzaları atmaya başladı, gel bak sana ne göstereceğim dedi. imzayı atarken yavaş attı, izliyorum ben de. sonuna doğru bir baktım uçak şekillenmeye başladı. kendi ismiyle imza atıyor ama, uçak oluyor. sonra diğer imzaları da attı hızlıca.
  öyle yani, odadan çıkınca imzayı baya bir inceledim. saygısızlık olduğunu düşünmesem fotoğrafını çekecektim, çok orjinaldi çünkü. kendi imzam çok böcek geldi o imzadan sonra hatta.
  sonradan kolon kanseri olduğunu falan öğrendim, o taburcu olamadan benim servisteki rotasyonum bitti. umarım iyileşmiştir.
  10 dk ayak üstü konuştuğum bir pilottan yola çıkarak iyi insanlar olduklarını söyleyebilirim.
 • insan turnusolu olan meslek. işsiz olanları hariç genellikle sosyal hayatsızdır. buna rağmen garip bir şekilde çok arkadaşı ve sevgilisi vardır. istediğin kadar saçmalayıp, garip davransan bile hiçbiri sırtını çevirmez. tek üniformalı fotoğrafı kitleleri peşinden sürüklemek için yeter.
 • ucagi indirirken, "sayin yolcularimiz inise geci... ay ay ay ay,, tamam neyse bi' sey yok" deyip gulerek devam etmek istedigim meslek. iyi ki pilot degilim kisaca.