şükela:  tümü | bugün
 • diğer meslek gruplarından daha fazla olmayan egodur.

  timoti uktesi idi doldu kendileri. kalmasın kimsenin içinde ukte...

  (bkz: #52613795)
 • tamam tamam ağlama yok senin egon tamam. :)

  ha bi de tabi yarası olan gocunur

  (bkz: #52600971)

  tanım: his yaptıran bir ego çeşidi.
 • (bkz: çok pilot tanıyorum) egosundan daha az olan egodur.
  (bkz: her boku bilen insanlar)

  tanıdığı 3 pilotla (ki "ben bir sürü pilot tanıyorum" egosu da efsaneymiş...) tespit sıçanlar var.

  he canım he yine (bkz: ekşi sözlük her bok hakkında bilgisi olma timi) iş başında. o alanda çalışanlar bir şey bilmiyor en iyisini hep siz biliyorsunuz. (bkz: kaynak; götüm) demenin en naif şekli de "tanıdıklarımdan gözlemledim" demek.

  (bkz: ukte) tanımında ne denmiş? buyrun başlığın ilk entry'si (bkz: #91069) yani neymiş?

  "yarası olan ukte açar"mış diyorum ve gidiyorum.*
 • bulutlara değer.

  sebebi de mesleki ve şahsi olarak değişir.. egosunu kontrol edebilen düzgün karakterli olanlar yok değil vardır ama onlara nadir rastlanır.
 • bir zahmet olsun o kadar ego
 • hayatlarında kullandıkları (sevk ve idare edebildikleri) cihazlar, şirokko (tok kapı sesli) ve ayfon olan übermenschler tarafından eleştirilen kişilerin sahip olduğu egodur.

  yukarıda sözü edilen cihazların karmaşıklığını ve fiyatını hiç söylemedim dikkat ederseniz.

  (bkz: id) (bkz: ego) (bkz: superego)

  ayrıca; (bkz: o kadar kusur kadı kızında da olur)
 • ailemde bol bol bulunan bir meslek dalı.

  ama bunu ego için yumurtlamıyorum kütük, sadece havaalanında görmekle gerçekten tanımak arasında fark var, gerçekleri anlayabil diye yazıyorum.

  kusura bakmayın ama gün bir doktorun elinde olan can sayısından fazlası bu adamların elinden geçiyor 24 saatte 3 bacak uçuş ve her birinde yüzü aşkın insan. hele olaylı ve zor bir uçuşsa mıçtın.
  ama egoları doktorun10da biri.

  gerçekten boktan bir hayatları var. abuk subuk saat düzenlerinde yaşıyorlar. uyuyamıyorlar, planlı iş yapamıyorlar. karısını çocuğunu günlerce gündüz saatinde göremiye biliyor. çocukları baba- anne görmeden büyüyebiliyor.

  sırf önceden bilet alsa o güne uçuş çıkabilir diye tiyatroya gitmek bile olay olur onlarla.

  egoları genelde kabin ekibine, yer ekibine falan filan. yani düşünün ki özel bir şirkette çalışıyorsunuz ve müdürünüzün egosu var. benzer oranda işte. eh uçuş ve yer ekiplerinin de egoları yüksek olduğu için pilotlar müdürden bi kat daha egolu oluyor aradaki fark sabit.

  günlük hayatlarında o kadar yansıtmazlar egolarını. sadece bi karı kız kestilerse, her üniformalı erkeğin yaptığı gibi kasıntı yürürler, yanlarında kızkardeşleri varsa karınlarına vurmak suuretiyle rezil edebilir.

  yani tamamen mit. ha mok gibi para kazanıyor o ayrı. ama genelde de hepsi kumara harcar o parayı. uçuş için gittiği ülkelerdeki casinolarda.
 • pilotların aldıkları eğitim ve yaptıkları iş gereği kazandıkları duruş-tavırlar bütününe denilir. işte bu gereklilikler sonucunda mesleklerine dışarıdan bakanların gördükleri süper ego ama pilotlar için iş gereğidir. ayrıca sahip olduğum egodur. gözünü sevdiğimin flight simulator'ü. yeni yeni egolar edindirdi.
 • köşedeki bakkal instagram'da takip etmiyorum diye takibi çekiyorsa eğer bence mars'a kadar uzanmalıdır pilotların egosu.
 • gayet normal olan bir egodur. yaptığı meslek son derece kritik ve önemlidir. burdan diğer mesleklerin önemsiz olduğu kanısına varmayın ve hemen klişeler klişesi ' ömö hör pilötu öğrötmön yötöştörör' demeyin. ulan ben kaza yapmak üzere olan bir uçağı sapasağlam indirsem egodan kendimi whatsapptan engeller, kendimle bile konuşmam.